Sony, Playstation 3ün Mesajlaşma Özelliğini Kaldırıyor!

Sony, Playstation 3ün Mesajlaşma Özelliğini Kaldırıyor!

     Sony'nin en başarılı olduğu oyun konsollarından olan Playstation 3 ilk olarak 2006 yılında piyasaya sürülmüştü. Uzun yıllar boyunca milyonlarca oyuncuya ulaşan Playstation 3'e Sony desteği 2017 yılında bitmişti. Son olarak Sony, Playstation'ın resmi Japonya web sitesinde yaptığı duyuruyla birlikte yakın zamanda Playstation 3'ün diğer Playstation konsollarıyla mesajlaşma özelliğinin son bulacağı açıklandı.

       Sony'nin Japonya web sitesinde yer alan açıklamaya göre Playstation 3'ün Playstation 3 ve Playstation Vita gibi diğer oyun platformlarıyla mesajlaşma özelliğinin 30 Haziran 2020 tarihiyle durdurulacağı açıklandı. Yani bu özelliğin kaldırılmasının ardından Playstation 3 kullanıcıları diğer Playstation platformlarındaki kullanıcılarla mesajlaşma özelliğini kullanamayacak.

      Sony'nin Playstation 3 kullanıcılarının diğer platformlardaki kullanıcılarla mesajlaşma özelliğini kaldırması çok fazla kullanıcıyı etkilemeyecek. Son açıklanan raporlara göre Playstation 3'ün sahip olduğu çevrimiçi özelliklerini kullanan kullanıcı sayısı oldukça az.

        Sony geçtiğimiz yıllarda da birçok Playstation 3 oyununun sunucularını kapatma kararı almıştı. Son olarak mesajlaşma özelliğini de kaldıran Sony'nin bir sonraki hamlesinin kupaları kaldırmak olacağı düşünülüyor. Alınan bu kararların yakın zamanda piyasaya sürülecek olan Playstation 5 ile ilgili olduğu düşünülüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Sony cephesinde ne gibi gelişmeler yaşanacak?