Elden Ring: Coastal Cave Dungeon Rehberi

Elden Ring: Coastal Cave Dungeon Rehberi

Karşılaşacağınız ilk zindanlardan biri, Limgrave's Coastal Cave, yarı-insanlarla dolu küçük bir mağara ve Soulsborne serisine yeni başlayanlar için zor olabilecek bir ikili boss.

Neyse ki bu zindana hazırlanmanın birkaç yolu var. Bu zindan meşaleler, ruhlar ve güçlü saldırılar yardımıyla kolaylıkla geçilebilir. Bu zindan kaçırmak istemeyeceğiniz lootlarla dolu. Aşağıda, Elden Ring'in Coastal Cave zindanını temizlemek ve Demi-Human Chief boss çiftini yenmek için adım adım bir kılavuz yayınladık.

Coastal Cave Genel Bakış

Boss: Demi-Human Chief x2

Düşmanlar: Demi-Humans

Önemli Loot: Tailoring Kit, Sewing Needle

 Not: Bu zindan için bir meşale, fener veya Starlight büyüsü şiddetle tavsiye edilir.

Limgrave'de karşılaşacağınız ilk zindanlardan biri Coastal Cave. Bu zindan, Elleh Kilisesi'nin güneydoğusunda yer alıyor ve küçük bir yarı-insan yaratık grubu ile Demi-Human Chief olarak bilinen ikili bir boss içeriyor. Sakin olun çünkü bu zindan sizi kölelerle doldurmak için elinden geleni yapacak. Bossa ulaştığınızda, takım arkadaşlarınızı aramak için Spirit Ashes kullanın, bu da bossun odağını sizden uzaklaştıracak ve size saldırma şansı verecek. Ruh çağırmayı biliyorsanız bu zindan kolaylıkla geçilebilir. Bu zindanı temizlemek, herhangi bir Shrine of Grace'deki kıyafet değiştirme ayarının ve ejderha büyülerinin kilidini açıyor.

Başlamadan önce, elinizde bir meşale olduğundan emin olun. Meşaleniz bitmeden tünelden gizlice geçmek isteyeceksiniz. Tünelin sonunda, basitçe arkadan bıçaklayabileceğiniz bir yarı insan olacak. Sağa dönün ve patikaya devam edin. Tünelin sonunda iki yarı insan olacak. Eğer bir yakın dövüş yapısına sahipseniz, onlara saldırabilirsiniz. Uzak dövüş ile de onları uzaktan indirebilirsiniz.

Mağaranın alt seviyesine doğru koşmaya devam edin. Diğer iki yarı-insan sizin üzerinizden atlamaya çalışacak. İlk olarak, soldaki yarı insanı aradan çıkarın. Mağaranın uzak ucuna doğru ilerleyin ve köşedeki iri yarı insanı sırtından bıçaklayın. Arkadan bıçaklama animasyonunu bitirdiğinizde minyonları öldürün ve Spirit Ash'inizi çağırmaya hazır hale getirin. Bossla savaşmaya hazır olduğunuzda, bir sonraki odaya geçin.

Yarı-İnsan şefleri, sizi hazırlıksız yakalamak için düzensiz saldırılar kullanır ve odadaki minyonların saldırması için mükemmel bir şans sağlar. Odaya ilk girdiğinizde, Yarı-İnsan Şefleri derin uykudadır. Ruhlarınızı çağırmak için bu fırsattan en iyi şekilde yararlanın. Solunuzdaki çalıların arasından geçen yolu takip edin. İlk Yarı-İnsan Şefi uyurken saldırılabilir. Bossa zıplayarak saldırın ve sağlığını hızla tüketin. Canavar saldırmaya başladığında, ruhlarınız bossun dikkatini çekecek ve canınızı doldurmanıza veya minyon yarı-insanları öldürmenize fırsat sağlayacak. İkinci Yarı-İnsan Şefi uyanana kadar odanın ikinci bölümüne girmeyin.

Boss İpuçları:

Zıplama saldırıları bu boss'a karşı oldukça zayıf. Önemli duruş hasarı vermek için, şef ruhlarınıza konsantre olduğunda zıplama saldırılarından yararlanın. Birkaç sıçrama saldırısından sonra kritik bir saldırıya karşı savunmasız olacaktır.

Her iki Yarı-İnsan Şefi de kendilerinden emin değiller. Onlara çarptığınızda, muhtemelen sendeleyerek onları ruhlarla veya bir co-op hayaletiyle sersemletmenize izin vereceklerdir.

Birkaç ön vuruş elde etmek için ilk bossa gizlice yaklaşın.

Boss arenasının girişinin yakınında kalmak, yalnızca ilk Yarı-İnsan Şefini ortaya çıkaracaktır.

Bossun dikkati sizin ruhlarınız tarafından dağıldığında, yarı insan minyonları öldürün.

 

Dragon Communion Kilisesi Nasıl Kullanılır?

Coastal Cave zindanını yendikten sonra gizli bir bölge olan Dragon Communion Kilisesi'ne ulaşabilirsiniz. Bu adada, bir ejderha büyüsü satıcısı bulmak için bir ejderha sunağı ile etkileşime girebilirsiniz. Ejderha heartsları, kullanmak için Faith ve Arcane'nin bir kombinasyonunu gerektiren güçlü saldırı büyüleri olan ejderha büyüleri ile takas edilebilir. Sunak, her biri bir dragon heart için büyüler satıyor. Lands Between’e yayılmış ejderha bossları öldürmek size dragon heart kazandıracak.

Bu sunakta üç ejderha büyüsü satılıktır:

Büyü

Gereksinim

Etkisi

Dragonfire

Faith: 15

Arcane: 12

Ateş nefesli ejderha çağırır.

Dragonclaw

Faith: 17

Arcane: 13

Bir ejderhayı yönlendirerek rakiplerine ejderha pençeleri çağırır.

Dragonmaw

Faith: 24

Arcane: 16

Büyücüden önce, rakipleri ısırması için bir ejderha çağırır.