Unreal Engine 5'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Unreal Engine 5'in Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Oyun dünyasında şu sıralar çok hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz gün Epic Games ve Sony'nin yeni oyun motoru Unreal Engine 5'a ait 9 dakikalik bir video yayınlamıştı. Bu gelişmenin ardından ise Epic Games, konuyla ilgili bazı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Epic Games'in CEO'su Tim Sweeney tarafından yapılan açıklamada, Sony'nin bu yıl sonuna doğru tanıtmayı planladığı Playstation 5'de yer alan SSD sayesinde Unreal Engine 5'in çok daha kaliteli sonuçlar vereceğini belirtti.

Tim Sweeney tarafından yapılan bu açıklama birçok oyuncu tarafından da farklı yorumlandı. Oyunculara göre Unreal Engine 5'in demosunun PC platformlarında çalışmayacak. Bu iddiaların ardından yeni bir açıklama yapan Tim Sweeney, Unreal Engine 5 demosunun PC'lerde de çalışması için gereken sistem gereksinimlerini açıkladı.

Eğer oyuncular Unreal Engine 5'i PC'lerinde çalıştırmak istiyorsa, Nvidia 2080 Ti zorunluluğu olmayacak. Tim Sweeney'e göre Nvidia RTX 2070'in de verimli bir şekilde Unreal Engine 5'in teknik demosunu gayet güzel bir şekilde çalıştırabileceğini belirtti. Ayrıca Unreal Engine 5'den daha yüksek performanslar elde edilmesi için SSD veya NVMe'nin kullanılması önerildi.

Fakat Tim Sweeney tarafından yapılan bu açıklama, Unreal Engine 5'in HDD'ler tarafından desteklenmediği anlamına gelmiyor, ancak eğer önerilen gereksinimleri karşılarsanız daha yüksek performanslar elde edebilirsiniz.

Epic Games, Unreal Engine 5'i piyasada bulunan ve tanıtılacak olan tüm platformlara çıkartacak. Bu durum yeni çıkacak oyunların çok daha kaliteli grafiklere sahip olacağı anlamına geliyor.