Fan Yapımı Bir Proje: Pokemon Dark Edition

Fan Yapımı Bir Proje: Pokemon Dark Edition

Hemen aşağıda izleyebileceğiniz Pokemon Dark Edition fragmanı dört arkadaş, Clément Martin, Fabrice Leger, Florian Malchow ve Thomas Jerz tarafından hazırlanmış.

Fragmanda çok ilginç detaylar var. Hikâye resmi Pokemon filmden çok karanlık duruyor. Araştırmalarımıza göre fragman yapılmadan önce filmin tam senaryosu oluşturulmuş. Film bir çocuğu olan Ricky’nin hikayesini anlatıyor. Kendisi Roket Takımı Pokemon ticaretini araştıran bir polis memuru. Onu durdurmak için Giovanni Ricky’nin kızını kaçırır. Ricky de Roket Takımı organizasyonuna sızmaya ve bir Pokemon eğitmeni olmaya karar verir. Bu projeyle hayranlara bir Pokemon dünyasının gerçek hayatta nasıl görüneceğini göstermek istemişler. Hayvan dövüşü, hayvan ticareti gibi yasa dışı konuları ele almışlar. Bu yüzden Pokemon kaçakçılığı ve mafyacılığı üzerine bir hikaye yazılmış.

Pokemon Dark Edition Fragman

 

Ricky, fragman için oluşturulan yeni bir karakter. Hikayeyi orijinal bir Pokemon karakter üzerine inşa etmek istemeyip, yeni bir şey katmayı düşünmüşler.

Fragmanda Ricky’nin Pokemonu Quilava’yı görüyoruz. Garajda savaştığı Pokemon ise Sandslash. Kafesteki Pokemon Pikachu. Machamp, SWAT ekibine dahil edilmiş. Arenadaki Pokemon Charizard’ı ve son olarak Meowth’yu görüyoruz. Meowth insan gibi davranan tek Pokemon. İnsanlar tarafından etkilenmiş ve onlar gibi olmak istemiş. Filmin senaristleri bu konsepti daha ileriye taşımış. Daha gerçekçi bir dünyada, animede olduğundan çok daha fazla insan gibi davranması gerektiğini düşünmüşler.

Biz de bu projenin film olarak hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Ekip de Netflix ve Nintendo gibi şirketlerin bu projeye destek çıkmalarını istiyor. Gelişmeler oldukça siz pokemon severlere aktaracağız. Takipte kalın.