20 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Orijinal Xbox Easter Egg'i

20 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Orijinal Xbox Easter Egg'i

Kaynağı belli olmayan bir sızıntı sayesinde, orijinal Xbox arayüzünde son derece iyi gizlenmiş bir Easter Egg ortaya çıktı. Bu Easter Egg o kadar belirsiz ki, net olarak ifade edilmeden keşfedilme şansı çok az.

Kotaku , yeni ortaya çıkarılan Paskalya Yumurtasının bir süredir bilinen mevcut bir yumurtaya benzediğini ve her ikisinin de net sonucu Xbox kontrol paneli ekibi için gizli bir kredi dizisini tetiklemenize izin verdiğini bildirdi. Diğer, bilinen sürüm, bir ses CD'sinin kopyalanmasını ve ” Eggsβox ” olarak adlandırılmasını içerir. Yeni sürüm ayrıca bir ses CD'sinin kopyalanmasıyla gerçekleştirilir, ancak biraz farklı bir şekilde.

Bu gizli kredilerin kilidini açma adımları aşağıda açıklanmıştır, ancak bunun orijinal 2001 konsolu için olduğunu unutmayın.

  1. “Müzik” e gidin ve bir ses CD'si yerleştirin
  2. “Kopyala” yı, ardından tekrar “Kopyala” yı ve ardından “Yeni Film Müziği” ni seçin.
  3. Film müziğini adlandırın “Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!” Tüm alanı dolduracaktır, bu nedenle durana kadar “y” tuşuna basmaya devam edin ve ardından sonuncuyu ünlem işaretiyle değiştirin.
  4. Riplemenin tamamlanmasını bekleyin ve ardından ana menüye geri dönün.
  5. “Ayarlar” a ve ardından “Sistem Bilgisi” ne gidin.

Tüm adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz Xbox kontrol paneli ekip kredilerini görürsünüz. Elbette, daha önce bildiğimiz bir jenerik dizisini görmenin biraz farklı bir yolu, ancak bu özel bakış açısının çok uzun süredir gizli kaldığı için çılgınca.

İsimsiz kaynak Kotaku'ya, “20 yıl olduğu için şimdi paylaşmaya karar verdim ve insanların bunun gerçekten var olduğunu öğrenmesinin harika olacağını düşündüm” dedi. “Pek çok sitenin bu tür şeyleri takip etmeyi sevdiğini biliyorum ve bu listedeki tüm insanlar artık Microsoft için çalışmıyor. Ayrıca bunu şimdi yapmazsam asla olmayacağını da düşündüm.