Destiny 2 PS5 ve Xbox Series X'e Geliyor

Destiny 2 PS5 ve Xbox Series X'e Geliyor

Dünkü Xbox 20/20 sunumundan sonra Microsoft, Xbox Series X oyunlarında çalışan stüdyoların logolarını görebildiğimiz kısa bir video yayınladı. Bungie bunlar arasındaydı. Geliştiriciler Destiny 2'yi yeni nesil platformlara taşıdıklarını doğruladılar.

Belirli bir konsol listesi yayınlanmadı, ancak Xbox Series X dışında oyunun PlayStation 5'te de piyasaya sürüleceği neredeyse kesinleşti. Daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak. Ancak, oyuncuların karakter ilerlemelerini ve elde ettikleri öğeleri kaybetmemeleri için hesap aktarma seçeneğinin hazırlanmasını bekliyoruz.

 

Destiny 2'yi gelecek kuşaklara taşıma kararı sürpriz olmadı. Geçen yıl, oyun ücretsiz bir modele geçti ve bu da büyük bir başarıya dönüştü. Görünüşe göre Bungie uzun yıllar boyunca bu oyunu geliştirmeye devam edecek, bu nedenle Xbox Series X ve PS5 ile bir bağlantı noktası oluşturmaları bariz bir hareketti.

Destiny 2 Shadowkeep Fragman

 

Destiny 2, 6 Eylül 2017'de PlayStation 4 ve Xbox One'da yayınlanmıştı ve bir ay sonra PC platformuna çıkış yapmıştı. Ekim 2019'da oyun, oynaması ücretsiz modele geçti.

Destiny 2: New Light Resmi Websitesi