Xbox One, Xbox Series X / Sde VPN Nasıl Kullanılır?

Xbox One, Xbox Series X / Sde VPN Nasıl Kullanılır?

Sanal özel ağlar (VPN'ler), aktif internet kullanıcılarının çevrimiçi dünyada daha rahat dolaşmasını sağlıyor. Güvenliği artırabilir, bölgesel içerik kısıtlamalarını atlayabilir ve hatta bazı durumlarda ağ performansını iyileştirebilirler. Ancak, Xbox One ve Xbox Series X / S'de yerel VPN desteği olmadan, bu zorlukların üstesinden gelmek oldukça zor oluyor. Bizlerde bugün sizlere Xbox'ta nasıl hızlı ve basit adımlarla VPN kullanmaya başlayacağınızı açıklıyoruz.

Xbox'ta neden bir VPN kullanmalı?

 
Oyunların ve eğlencenin her zamankinden daha fazla bağlantılı olduğu bir VPN, tüm Xbox sahipleri için değerli bir detay haline geliyor. Kısacası, bir VPN hizmeti, şifrelenmiş bir tünele benzetilebilir, internet etkinliğinizi cihazınız ile bir ana sunucusu arasında kapatır, bu da dijital ayak izinizi maskeler ve anonimleştirir.
 
Çoğu Xbox kullancısı için, bir VPN'in en önemli avantajı, bölgesel kısıtlamaları aşarak, belirli web sitelerinde uygulanan erişim kısıtlamalarının üstesinden gelmesidir. Konsolunuzu video hizmetleri, uygulamalar, oyunlar ve daha fazlası dahil olmak üzere başka şekilde kullanılamayan bölgesel içeriğe açabilir.
 
Bir VPN, verileri daha fazla yönlendirerek bağlantıyı yavaşlatabilirken, aynı zamanda doğru koşullar altında hızları da artırabilir. Bir VPN, bir hizmetin sunucularına bağlı olarak bazı durumlarda hızları da artırabilir. Hatta bazı durumlarda, bir hizmetin sunucularına bağlı olarak bazı durumlarda daha düşük oyun gecikmesi sağlayabilir. Ayrıca, İnternet Servis Sağlayıcılarının (ISS'ler) kişisel kazanç için belirli sitelerdeki hızınızı sınırlayabileceği bant genişliği kısıtlamasının üstesinden gelebilirsiniz. Bunu atlamak, Xbox konsollarında daha sorunsuz gezinme ve yayın akışı sağlayabilir.
 
Bunlar, web'e daha güvenli ve sorunsuz bir gezinme için VPN'in avantajlarından sadece birkaçıdır.

Xbox'ta VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Yerel VPN desteği veya Xbox'ta resmi VPN uygulamaları olmadan, bunları konsolda kullanmak tam olarak kolay değildir. Tüm ağı etkilemeden bir bağlantı kurmak için, avantajları bir ethernet kablosu üzerinden paylaşmak için VPN özellikli bir Windows PC kullanmanızı öneririz. Bu, sabit bir internet bağlantısını korurken paylaşmak için zorunlu olan yedek bir ethernet bağlantı noktasına sahip bir Windows PC kullanmanız gerektiği anlamına gelir. VPN'e yeni gelenlerin önce bir hizmetin ilgili uygulaması aracılığıyla veya Windows 10'da manuel olarak bir VPN hizmeti kurması gerekecektir.
 
VPN kullanımı için tasarlanmış bir Windows PC ile bağlantınızı Xbox konsolunuzla paylaşmanız gerekir. Bilgisayarınızı ve Xbox'ınızı bir ethernet kablosuyla bağladıktan sonra, mevcut PC VPN'nizi paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyin.
 
 1. Xbox ve VPN uyumlu PC'niz arasına bir ethernet kablosu bağlayın .
 2. Başlat düğmesine sağ tıklayın .
 3. Ayarlar'ı tıklayın.
 4. Ağ ve İnternet'i tıklayın

 1. VPN'i tıklayın .
 2. Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir'i tıklayın.
 3. VPN simgenize sağ tıklayın.
 4. Özellikler'i tıklayın .
 5. Paylaşım sekmesini basın.
 6. Kontrol Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver kutusunun.
 7. Özel  Bağlantısı kutusunu işaretleyin.
 8. Xbox'ınızın ethernet bağlantısını seçin.
 9. Tamam'a basın 

 1. Xbox oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine basın .
 2. RB düğmesine üç kez basın .
 3. Ayarlar'ı seçin .
 4.  sekmesini seçin .
 5. Ağ ayarları'nı seçin .
 6. Ağ bağlantısını test et kutucuğunu seçin . Konsolunuz internete bağlanmalıdır.

VPN'inizi Xbox'ta kullanmak için, Windows PC'niz aktif bir VPN bağlantısıyla çalışmaya devam etmelidir. Sonuç olarak Xbox Live trafiğiniz, VPN'inin avantajlarıyla birlikte PC'niz üzerinden yönlendirilecektir. Şu andan itibaren, artık daha kolay ve gönül rahatlığıyla gezinebilirsiniz.

Bundan sonra Xbox'ınızı kullanırken internette daha rahat ve güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz, uygun durumlarda internet hızını artırabilir ve oyun gecikmelerini düşürebilirsiniz. Bu işlemleri daha rahat ve hızlı yapmak sizi oldukça rahatlacaktır.