Sony, Rekor Bir Miktarla Paramount Şirketini Tamamen Satın Almayı Planlıyor

Sony, Rekor Bir Miktarla Paramount Şirketini Tamamen Satın Almayı Planlıyor

Birçok profesyonel analist, Japon devi Sony’nin artık tüm varlıklarını harcadığını iddia etti. Onların görüşüne göre, bu nedenle şirket yeni oyun stüdyolarını satın almadı ve diğer alanlarda belirgin şekilde genişlemedi. Ancak görünüşe göre durum tam olarak öyle değil. Sony, şimdiden birkaç milyar dolar değerinde yeni bir anlaşmayı hazırlıyor. Medyadan gelen bilgilere göre, şirket, tüm yan kuruluşları ve ayrıntılarıyla birlikte Paramount film stüdyosunu tamamen satın almak istiyor.

Sony’nin olası yeni satın alımı hakkında bilgiler The Wall Street Journal’dan geliyor. Gazetecilere göre, Japon şirket, Apollo Global Management ile birlikte Paramount’ı satın alma talebinde bulundu. En eski film stüdyolarından biri, rekor bir 26 milyar dolar karşılığında satın alınmak isteniyor.

Daha önce Paramount’ın satışıyla ilgili söylentiler dolaşıyordu. O zamanlar stüdyoyu satın almak isteyen Skydance şirketinden sadece 4,5 milyar dolar teklif edildiği ve yalnızca film yapım stüdyosunu satın almayı düşündüğü bildiriliyordu. Sony ise şirketi tüm varlıklarıyla birlikte satın almayı hedefliyor, bu nedenle bu anlaşmanın başarı şansı çok daha yüksek.