Xbox Series X'in Başı Disk Sürücüsü Sorunları İle Dertte

Xbox Series X'in Başı Disk Sürücüsü Sorunları İle Dertte

Yeni nesil bir konsolun piyasaya sürülmesinden hemen sonra öngörülemeyen sorunlarla karşılaşması neredeyse kaçınılmazdır ve Xbox Series X bu konsollardan biri oldu. 

Microsoft, oyuncular tarafından bildirilen sorunların hiçbiri hakkında resmi olarak bir açıklama yapmadı. Twitter ve Reddit kullanıcıları ise konsolun disk sürücüsü ile ortaya çıkan sorunların videolarını yayınladılar.

Ana disk sürücüsü sorunlarından biri, disklerin yarıya kadar takılıp kalması veya konsola kabul edilmemesi gibi görünüyor. Bazen buna, disk sürücüsünün motorundan yüksek bir tıklama veya tıkanma sesi de eşlik ediyor.

 

Reddit'te son günlerde sık sık paylaşılmaya başlayan sorunun görüntüleri, oyuncuları bir hayli sinirlendirmişe benziyor. Sorunun çözümü ise şu an için sadece kaba kuvvetle diski yerleştirmek gibi duruyor. Ancak Xbox Destek ile iletişime geçmeden herhangi bir kaba kuvvet uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Diğer videolar, Xbox Series X'in diski aldığını ancak yüklemediğini veya oyunlar yüklenirken yüksek ses çıkardığını gösteriyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde Microsoft, birçok kullanıcıyı mağdur eden sorun ile ilgili bir açıklama yapacak mı? Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşıyor olacağız.