2019'un En İyi Oyuncu Koltukları

Yorum · 637 Görüntüleme

En iyi oyuncu koltuğu için alışverişe başlarken nelere dikkat etmelisiniz? Listemizde daha küçük çerçeveler, daha büyük çerçeveler, büyük bütçeli olanlar, koltukla ses sistemini bir araya getirerek tasarruf etmek isteyenler için çok farklı seçenekler var.


Bir koltuğu standart bir ofis koltuğundan dünyanın en iyi oyuncu koltuğuna dönüştüren şey nedir? Düzgün bir koltuk tüm vücudunuzu rahatça saracak. Tipik ucuz oyuncu koltuğunuza sıkışmak için eğilmekten kaynaklanan sinir bozucu bel ve boyun ağrılarınızı unutun. Listemizdeki koltukların tümü ilk önce rahatlık ve destek için seçilmiştir ve bunun ötesinde, hepsi FPS sonrası öfke nöbetlerinin en acımasızlarına bile dayanabilecek yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Elbette kutudan çıkardığınız ve kurulumunu yaptığınız herhangi bir koltuğun benzersiz formunuza mükemmel şekilde uyarlanmış olması pek olası değil. Sonuç olarak ayarlanabilirliğe öncelik veriyoruz: en iyi modeller, koltuk derinliğini değiştirmenize, eğilmenize ve hatta dönmenize, döndürmenize ve kol dayama yerlerinin yüksekliğini değiştirmenize izin verir; böylece klavyenizden uzaklaşırken ya da farenize uzanırken dirseklerinizin altına tam olarak kilitlenir.

Peki, en iyi oyuncu koltuğu için alışverişe başlarken nelere dikkat etmelisiniz? Açıkçası, ilk bakışta muhtemelen fiyat olacak. En uygun fiyatlı koltuklar bile bir yatırım demektir, bu yüzden öncelikle makul olarak ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirleyin. Bunu göz önünde bulundurarak, size en uygun koltuğun hangisi olacağını düşünmelisiniz. Listemizde daha küçük çerçeveler, daha büyük çerçeveler, büyük bütçeli olanlar, koltukla ses sistemini bir araya getirerek tasarruf etmek isteyenler için çok farklı seçenekler var.  

1. Secretlab Omega

2019'un en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Yarış koltuğu | Eğik: 165 derece | Ağırlık kapasitesi: 108 kg (240 lbs) | Ağırlık: 30 kg (66 lbs) | Mevcut renkler: Stealth, Classic, Amber, Royal, Ash

Vertagear’ın SL5000’i favori yarış tarzı oyuncu koltuğumuzdu. Logolar, birinci sınıf malzeme kalitesi ve göze çarpan işçilik gerçekten dikkatimizi çeken şeylerdi. Secretlab’ın en yeni Omega koltuğunu test ettikten sonra diğer üreticilerin de dikkatini çektiği açıktır. Omega, test ettiğimiz en iyi üretilen koltuklardan biridir. Tekerleklerden tabana, kaldırma mekanizmaları, kol dayama yerleri ve koltuk arkalıklarına sahip olan Secretlab açıkça mevcut en iyi malzemelerden bazılarını kullandı. Omega, kısa süre önce Secretlab'ın kolçak mekanizmasındaki birinci sınıf metal malzemeler de dahil olmak üzere 2020 serisi iyileştirmelerle geliştirildi. Oyuncu koltuğunu ipeksi pürüzsüzlükte ve daha dayanıklı yapmak için şirket PU Deri 2.0'ı geliştirdi.

Koltukta, ilk başta biraz sert olan ancak daha uzun oyun sürelerinden sonra gerçekten konforlu hale gelen, destek sağlayan, yüksek kalitede soğuk sertleşmiş bir sünger bulunur. Omega'nın diğerlerinden ayrılmasını sağlayan şey, kadife sünger bel ve baş yastıkları. Bunlar o kadar rahattı ki, koltuğu kolayca rahatça yatırabilir ve istersek kestirebilirdik. Vücudunuzu bir koltuk ile tedavi etmek istiyorsanız, Secretlab Omega her kuruşa değer.

2. RESPAWN 200

Koltuk tipi: Yarış koltuğu | Eğik: 130 derece | Ağırlık kapasitesi: 124 kg (275 lbs) | Ağırlık: 23 kg (50.7 lbs) | Mevcut renkler: Kırmızı, Mavi, Gri, Yeşil, Beyaz

Bulabileceğiniz en ucuz oyun koltuğu olmasa da, RESPAWN 200 benzerlerini göz önüne aldığımızda fiyat olarak daha  makul. Tasarım kesinlikle çok şey getiriyor ancak bazıları için bir ayrım noktası olacak. Taban da dahil olmak üzere çok sayıda plastik var ancak yapı kalitesini hala denemekte olduğumuz daha pahalı seçeneklerden daha  iyi bulduk. Bunlar bir yana, koltukla bizi gerçekten etkileyen şey rahatlığı.

Üreticicisi OFM  uzun bir süredir ergonomik ofis mobilyaları ürettiği için bu çok şaşırtıcı olmamalı. RESPAWN 200'ü rakiplerinden ayıran, güçlendirilmiş örgü desteğidir. Deri koltuk minderi ile birlikte koltuk, uzun süren oyun seanslarımız sırasında çok rahat ve serin kaldı Paranın karşılığını fazlasıyla veriyor.

3. DXRacer Classic Series

Daha büyük oturma alanı isteyenler için en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Yarış dokunuşlu ofis koltuğu | Eğik: 135 derece | Ağırlık kapasitesi: 136 kg (300 lbs) | Ağırlık: 30 kg (66 lbs) | Mevcut renkler: Siyah, Siyah ve Gri, Siyah ve Altın

Piyasada genel olarak büyük oyuncu koltukları olmasına rağmen, daha büyük oturma alanına ihtiyaç duyan oyuncuların kendilerine uygun bir koltuk bulması zor olabilir. Neyse ki, DXRacer, gerçekten mükemmel bir koltuk yaptı..

Özellikle kutudan çıkar çıkmaz, bazı koltuklardan daha serttir ancak bir veya iki gün kullandıktan sonra en konforlu oyuncu veya ofis koltuklarından biridir. Ve sertlik aslında bir nimet olabilir çünkü hoş bir destek ekler ve aslında duruş ve omurilik pozisyonunuza yardımcı olabilir. Ayrıca inanılmaz derecede ayarlanabilir (ve yine de kol dayama yerlerinin biraz daha yukarı kaldırılmasını diliyorum). Bu yüzden  kutudan çıkar çıkmaz, vücudunuza uyacak şekilde ayarlanabilir ve daha büyük oyunculara yönelik olsa da, daha küçük oyuncular  da kesinlikle rahat edebilir.

4. Arozzi Verona Junior

Küçük oyuncular  için en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Yarış koltuğu | Eğik: 165 derece | Ağırlık kapasitesi: 59 kg (130 lbs) | Ağırlık: 18 kg (40 lbs) | Mevcut renkler: Siyah, Mavi, Kırmızı, Beyaz

Eğer bir çocuk veya ortalamadan daha kısa bir insansanız, Arozzi size göre. Verona Junior'ın yarış tarzı sandalyesi, sadece 1,57 cm (5 feet, 2 inch) uzunluğundaki kişiler için üretildi. Bu da koltuk kalıbının vücudunuzun oranlarına uyacağı anlamına gelir. Klavyeniz için yukarıya uzanmak zorunda kalmadan zemine ayaklarınızla dokunabilirsiniz 

Daha büyük bir sandalyeyi kullanmak mümkündür ancak vücudunuzu rahatsız edecek bir pozisyonda uzun süre oturmak eklemlerinize, özellikle de sırtınıza baskı yapabilir. Uzun vadede sağlıklı değil. Daha küçük bir sandalye kısa bireylerin sırtlarının alt kısmını destekler, bu da doğru omurga duruşunun korunmasına yardımcı olur. İçindeki alt sırt yastığı aslında sırtınızın alt kısmının tam altında duruyor, böylece sandalyenin sizi dik tutmasına  yardımcı oluyor. Kaslarınız daha fazla yorulmayacak.

Derin olmayan koltuk sırtlığı sandalyenin arkasına kadar oturmanıza olanak sağlar, bu da kısa bir yetişkin iseniz kalça ve diğer eklemler için ek destek anlamına gelir. Verona Junior ayrıca 165 dereceye kadar arkaya yatar, böylece rahatça şekerleme yapabilirsiniz.

5. NeueChair

Ofisler için en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Çalışma koltuğu | Eğik: 85-130 derece | Ağırlık kapasitesi: 108 kg (240 lbs) | Ağırlık: 29 kg (64 lbs) | Mevcut renkler: Gümüş, Obsidyen

Görsellikten çok işlevselliğe öncelik veren bir kişiyseniz, NeueChair mükemmel bir seçenektir. Şık olmadığı söylenemez aksine NeueChair hem kalın, kıvrımlı desteklerle hem de çekici siyah bir örgüyle şık bir obsdiyen veya gösterişli krom / gümüş renkte gelir. Fakat daha da önemlisi NeueChair ağır ve sağlam endüstriyel yapısıyla uzun süre dayanacak şekilde üretildi. Sandalyenin ambalaj içindeki ağırlığı bile bunun özenle yapılmış endüstriyel sanatın sağlam bir parçası olduğunu gösteriyor: ağır ve sağlam.

Koltuk, iki ayrı parça halinde geldiği için kurması kolaydır ve sadece tekerlekleri takmaktan ibarettir. Koltuğun neredeyse her yönü, kol dayama yerlerinden (dirseklerinize ve kollarınıza mükemmel şekilde uyacak şekilde hareket edebilirsiniz) sırtlığın yüksekliğini ve derinliğini değiştirmenizi sağlayan ayarlanabilir bel destek sistemine kadar herşeyi ayarlanabilir.Oturma zevkine sahip olduğum en iyi ofis koltuklarından biri. Eğer yüksek fiyat etiketini göze alabiliyorsanız, kuşkusuz yatırım yapmaya değer.

6. X-Rocker Pro Series H3

Dahili ses sistemi olan en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Ayaksız sallanan koltuk | Yaslanma: Sabit 115 derece | Ağırlık kapasitesi: 124 kg (275 lbs) | Ağırlık: 8 kg (17.34 lbs) | Mevcut renkler: Siyah

Biraz tasarruf yapmak istiyorsanız, X-Rocker Pro Series H3'ü düşünebilirsiniz. Dört hoparlör ve koltuk gövdesinin içinde güçlü bir subwoofer bulunan, 4.1 ses sistemine sahip, kaygan görünümlü, son derece rahat, ayaksız sallanan koltuğu bir araya getiriyor. 

Ses kalitesi, bir oyuncu koltuğunun içine yerleştirilmiş bir sistem için şaşırtıcı derecede iyi. Hoparlörler ve woofer, oynadığınız her oyunda sizi içine çekmek için harika bir iş birliği yapıyor. Oyunda birşeyler patlamaya başladığında sandalyeyi titreştirecek bir özelliğe sahip. Detaylı dikişler ve yüksek kaliteli vinil, ses panellerinin ve hoparlörlerin fütüristik sunumlarıyla birleşiyor.

7. Steelcase Gesture

En yüksek konfor için en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Çalışma  koltuğu | Malzeme: Nefes alabilir kumaş | Eğik: 116 derece | Koltuk yüksekliği: 40.64-53.34 cm (16-21 in) | Ağırlık kapasitesi: 181 kg (400 lbs) | Ağırlık: 35 kg (78 lbs)

Steelcase Leap, performansıyla eşleşen fiyatıyla, en ikonik ve modern koltuklardan biri. Wirecutter birkaç yıl önce en iyi ofis koltuğu olarak isimlendirdi ancak bazı nedenlerden dolayı yeni Steelcase Gesture'u tercih ediyoruz. Eğer fiyatı sizi düşündürüyorsa, şunu bilin ki: burada listelenen diğer koltuklardan hiçbiri Gesture’ın konforuna yaklaşamadı.

Seçtiğin tanrının daima sevgi dolu dev eliyle mükemmel bir şekilde sarıldığını popo ve sırtının hayal et. Jestin şekli budur. Ya da bizim aramızda test ettiğimizde bilindiği gibi: “rüya sandalyesi” Bir sandalyede çok fazla zaman geçiren herkes, bunun üzerinde durmayı ciddi olarak düşünmelidir. Yüksek fiyat size ömür boyu garanti ve poponuzda yaşayabileceğiniz en konforlu kucaklamayı sunuyor.

Vücudunuzu tam olarak kavrayan bir giysi hayal edin. İşte Gesture tamda bunun gibidir. Ya da onu test ederken kendi aramızda “rüya koltuk” olarak isimlendirdiğimiz gibi. Bu koltukta kayda değer miktarda vakit geçiren herkes, buna yatırım yapmayı ciddi olarak düşünmelidir. Yüksek fiyat size ömür boyu garanti ve yüksek konfor sunuyor.

8. Herman Miller Embody

Para mesele değilse en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Çalışma  koltuğu | Malzeme: Çok katmanlı kumaş | Koltuk yüksekliği: 40.64-52.07 cm (16-20.5 in) | Ağırlık kapasitesi: 136 kg (300 lbs) | Ağırlık: 23 kg (51 lbs)

Eğer para sizin için gerçekten bir mesele değilse, Herman Miller’ı almayı düşünebilirsiniz. Bu, denediğimiz sandalyelerin içinde en high-end görüneni. Dramatik biçimde şekillendirilmiş sırtlığı arkasından bakıldığında, doğrudan bilim kurgu kokpitinden gelmiş gibi görünen biyomekanik bir görünüme sahip. Tasarımcısına göre, “Embody o kadar gelişmiş ki, otururken kan ve oksijen akışını uyararak kalp atış hızınızı gerçekten düşürüyor ve stresi azaltıyor”.

Bunu onaylayamıyoruz ancak Embody’nin esnek matrix tasarımının kesinlikle sunduğu şey, alt sırt bölgesindeki mükemmel destek. Üst kısım, OM5'in daha sofistike bir versiyonu gibi işlev görür, duruş ve oturma pozisyonunuza göre otomatik olarak ayarlanır. Koltuk malzemesi için kullanılan büzülmüş kumaş, uzun süreli oyun seansları sırasında serin kalır. Embody, özellikle bel sorunlarınız varsa mükemmel bir koltuk ancak fahiş fiyat etiketi, koltuğunuza  oyun PC'nizden daha fazla harcama yapmanız anlamına gelir.

9. Office Master OM5

Kendinden ayarlı mekanizmaya sahip en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Çalışma  koltuğu | Malzeme: Polyflex sırt, kumaş koltuk | Koltuk yüksekliği: 37.33-63.5 cm (14.7-25 in) | Ağırlık kapasitesi: 136 kg (300 lbs) | Ağırlık: 29 kg (64 lbs)

Çok çeşitli vücut ağırlıklarına ve boyutlarına sezgisel olarak yanıt veren, kendiliğinden tartan,  manuel olarak ayarlanmaya ihtiyaç duymayan bir sandalye. Kalça ve sırtının neye ihtiyacı olduğunu sihirli bir şekilde çözecek, endişe etmene gerek yok. Şüphen uzun sürmeyecek çünkü OM5 söz konusu olduğunda, oturmak inanmaktır.

Birkaç tane manuel ayar yapmak mümkün ancak sihrin tümü sırtın ve kalçanın etrafında gerçekleşiyor. Arkanıza yaslanıp baskı uyguladığınızda, koltuk sırtlığı tepki olarak yaslanırken, oturma yeri öne doğru kayar. Alışmak biraz zaman alır ama alıştıktan sonra dik çalışma modundan dinlenmeye geçmek, hızlıca oyun oynamak veya izlemek çocuk oyuncağı haline gelir. Konfor istiyorsanız ancak kollar ve ayarlamalar ile uğraşmak istemiyorsanız, OM5 bizim favorilerimizden biridir. Çünkü size yüksek kaliteyi ve konforu sunar.

10. Office Star ProGrid

Makul bir fiyata üst düzey özellikler için en iyi oyuncu koltuğu

Koltuk tipi: Çalışma  koltuğu | Malzeme: Sırt, kumaş koltuk | Koltuk yüksekliği: 43.18-51 cm (17-20.5) | Ağırlık: 18 kg (41 lbs) | Mevcut renkler: Siyah

Office Star’ın sandalye yelpazesi ilk bakışta dikkat çekici görünmüyor ancak müşteri yorumları sürekli olarak iyi. ProGrid Back Managers Chair'i çok seviyoruz çünkü genel olarak sadece çok daha pahalı modellerde bulunan bükülebilirliği sunuyor.

Göz korkutucu kollarını kullanarak sandalyenin yüksekliğini ve eğimini ayarlayabilir, koltuk başlığını öne veya arkaya kaydırabilirsiniz. Koltuk sırtlığı ayrıca yukarı veya aşağı kaydırılabilir ve kolçaklar mükemmel konum bulunana kadar kaldırılabilir veya indirilebilir ve ileri geri kaydırılabilir. Biraz zaman alabilir ancak bir kez ayarlandığında koltuğunuz inanılmaz konforlu hale gelir. Çok fazla kişiselleştirme ile ProGrid iyi bir seçimdir.

11. Trust GXT 707

Koltuk tipi: Oyuncu koltuğu | Malzeme: Suni deri | Mevcut renkler: Kırmızı, Mavi

Malzeme kalitesi çok iyi olan, ileri geri eğim verilebilen bu koltuk çıkartılabilir ve ayarlanabilir bel ve boyun minderleriyle de oldukça konforlu. Esneyebilen bir maddeden yapılmış kolçak içe dışa doğru döndürülebiliyor. Ayrıca kolçaklar yükseklik ayarına da sahip. Oturulan kısım deri değil. Bu terleme sorunu için iyi bir durum. Deri kısımlarında yumuşak esnek bir suni deri kullanılmış. Resimdeki gibi baklava dilimi desenli sağlam dikişlere sahip. 

Kurulumu kolay, gayet sessiz. Tam bir fiyat performans ürünü. 

12. Adore Max Office Racing

Koltuk tipi: Oyuncu ve çalışma koltuğu | Malzeme: Soft deri | Ağırlık kapasitesi: 120 kg | Mevcut renkler: Siyah, Gri

Koltuk çok konforlu ve oldukça geniş bir oturma alanına sahip. Oturduğunuz zaman sizi kavrıyor. Yumuşak boyun desteğine, ayarlanabilir yaslanma sertliğine ve yumuşak sünger kolçaklara sahip koltuğun sırtında soft deri, oturma yerinde ise yüksek kaliteli sünger kullanılmış. Ürünün sitesinde koltuğun 1.70 – 1.95 cm uzunluğundaki ve maksimum 120 kilodaki kişiler için uygun olduğu belirtilmiş.

Tüketiciler, Adore’un satış sonrası desteğinden memnun görünüyor. Listenin iyi özelliklere sahip en uygun fiyatlı ürünlerinden biri ancak yine de daha iyi rakiplerinin olduğu da bir gerçek.

13. xDrive 1453

Koltuk tipi: Oyuncu koltuğu | Malzeme: Deri | Ağırlık kapasitesi: 100kg | Mevcut renkler: Kırmızı, Mavi, Sarı

Uzun süreli oyun seansları için vücut ergonomisine uygun bel yapısı ve istediğiniz konumda ayarlayabileceğiniz bel ve boyun minderi ile sizlere konforlu bir oyun seansı sunar. Geniş ve ekstra yumuşatılmış oturma yerini, ileriye geriye ve sağa sola hareket ettirebilirsiniz. Dünya standartlarında üretilen kalite sınıfı en yüksek 4 class amortisör sistemine sahip koltuğun yükseklik ayarını yukarı ve aşağı yönde yapabilirsiniz. Ayrıca koltuğun sırt kısmını geriye doğru 130 derece yatırabilir ve kademeli olarak istenilen konumda sabitleyebilirsiniz. 

Tüm bu özelliklerinin yanında ayrıca yerli üretim olması da ayrı bir güzel özelliği.

14. Calitte HRLY

Koltuk tipi: Oyuncu koltuğu | Malzeme: Poliüretan deri | Mevcut renkler: Gece Siyahı, Turuncu, Yeşil, Kırmızı, Sarı, Mavi, Beyaz

Oyununuzun başında uzun keyifli saatler geçirirken terlememeniz ve konforunuzdan ödün vermemeniz için nefes alabilen poliüretan deriden üretilmiş. Poliüretan derinin anti bakteriyel, suya dayanıklı, alev almama gibi ekstra özellikleri de bulunuyor. Ayrıca güçlendirilmiş omurga desteği ve ekstra boyun destek minderiyle de omurganızın sağlığı düşünülmüş. Geniş yatma açısına sahip bu koltuğu istediğiniz konumda kilitleyebilir, 6 kademeli kolçaklarını yukarı veya aşağı yönde dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 

Listede ki en çok renk seçeneğine sahip bu koltuk ayrıca 2 yıl garantili.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!