En İyi 10 Savaş Oyunu
Zamanınızı ayırmaya değer ne kadar oyun var? Bir süre sonra sıkılıp bir kenara attığınız oyunlardan sıkıldınız mı?öyleyse size oynamaktan sıkılmayacağınız aksiyonlu, bol strateji gerektiren aklınızı ve kalbinizi zorlayacak gerçeklik payı olan en iyi 10 savaş oyununu araştırdık ve bulduk.Her biri birbirinden güzel oyunlar.

10. Tyranny

Tyranny

Tyranny'yi Obsidian'ın kötülükle ilgili fantezi RPG'si olarak düşünmeye teşvik edilmiş olabilirsiniz ve bu da ancak bu kötülük sizi nereye getirdiğine bağlı olarak ortaya çıkar. Araziyi parçalara ayıran vahşi bir fethi ön plana çıkarır.

Oyun açılışında, Tiers birkaç yıldır savaş halindeydi .halkı yerinden edilmiş, askere alınmış ​​ya da Scarlet Korosu'nun köle ordusunda arabalar çekmek için köle olarak kullanılmıştı..Tek arkadaşı olan bir çocuk asker tarafından RPG zihin kontrolünün doğuştan gelen güçlerini kullanmak için bir üst düzey tarafından kaçırılmış.

Tiranlıkta, yapabileceğiniz en iyi şey, kaosun ortasında küçük bir düzeni desteklemektense bireysel iyilik eylemlerinde bulunmaktır.Katmanlar halkının normalliğe dönme şansını vermeye yetmez. En azından, Eski Ahit büyüsü ile kıtanın dört bir yanının topluca patlamasını önlemesi gerekir. Evet, burada cesaret var. Tyranny'nin temaları çok gerçekçi.

9. Company of Heroes

Company of Heroes

Carentan, güzel bir eski kilise ile kuzey Fransa'da kırsal bir kasabadır. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı'nda stratejik bir yerdi.Utah ve Omaha plajları arasında tünemiş ve belki de Heroes Company'de hazırlanmış en iyi RTS seviyesine ev sahipliği yapıyordu.

Relic, demoyu yayıncılara tanıtmadan önce bir ay süreyle aylarca kabul ettirmeyi başardı. Açıkçası THQ oyunun ne olduğunu gördü. Gerçek zamanlı strateji mekanik olmaktan ziyade tecrübeli hale getirmeye çalışılan bir strateji. Geliştiriciler, oyuncuları, düşmanları için empati kurmak için, hatta özellikle de Almanları belirleyici Falaise Pocket'ında kuşatmış olarak tasarlamıştır. Heroes Company'de yukarıdan bir kaç kez  gerçekbir yaşam savaşı verebilir.

Bu klasikte endişeleriniz soyut kaynaklar değil, insan gücü, mühimmat ve yakıttı. İlk defa, RTS, soğuk stratejik manevralar yerine çaresiz çatışmalar gibi hissedildi. İlk kez insan hissettiler.

8. Unity of Command

Unity of Command

Komuta Birliği, II. Dünya Savaşı'nın Doğu Cephesi üzerinde kurulmuş ve bu türün son rönesansındaki en parlak ışıklardan biri olan, dönüş tabanlı bir savaş oyunudur . Genişletme planları ile birlikte buluyorsanız, Operation Barbarossa'dan Almanya'daki Sovyet sürücüye kadar her şeye erişebilirsiniz.

Komuta Birliği benzersizdir ve eşsiz bir şekilde zorludur .Uzaktaki malzemeleri idare etme kabiliyetinize acımasızca odaklanması sayesinde. Kazanmak, haritayı okumak ve tehlikeli uzun arz hatlarına ve sürekli kesilme tehdidine rağmen, orduyu devirmeyi sağlayacak cesur, kararlı planlar planlamaktır. 

Operasyonel wargaming'in alt türlerine ve bu savaşta gerçekte neyin koşuşturduğunu merak edenler için hoş bir perspektif değişikliği için harika bir giriş. Eğer beslenemezler ise ya da donanımlı olamazlarsa, bir askerin  vurulduğu önemli değildir.Savaş kanunu geride kalanlara dönmek yok.Düşeni kaldırmak yok.Acımasız olmak gerekiyor ki iyi bir savaşçı olabilesin.Ne kadar iyi olursan o kadar çok hayatta kalırsın.

7. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

Witcher 3'ün haritasındaki mütevazi bir mezraya ilişkin bir açıklaması var: "Bu köy sakinleri,  ordularının yoldan geçtiklerini yolların kaydığını ve köylerini geçtiklerini öğrendiklerinde rahatladılar. Sonra bir gece ... fikirlerini değiştirdiler. "

Bu acımasız durum ve (bazen de kelimenin tam anlamıyla) vahşilik The Witcher 3 ve özellikle Velen alanına özgüdür. Daha stratejik önemi olan yerleşim yerlerine ulaşmak için savaşarak güçlenen bir ülke olmak.Yer altında ayak altında çığır açan insanlara odaklanır. Savaşın ayrımsız maliyeti araştırmalara, tesadüfi açıklamalara ve dünyanın kendisine dokunmuştur.

"Büyük babalarımızdan veya büyük annelerimizden duyduğumuz bir şey olsa bile, yabancı işgal altında yaşayan insanlarla bağlantı kurabiliriz. Bizim için bunu düşünmek hiç zor değil. "

6. Operation Flashpoint

Operation Flashpoint

Bazen savaşın savunmasızlığı karşısında yapabileceğimiz şey izlemek oluyor. Çok düzeyde atıcılar, zırhlar savaş için olan herşey.Yıpranan zırhların yerini yenileri alıyor. Yıpranma noktasına geliyorsunuz. Neyse ki ateş yardımcımız.. Operation Flashpoint sadece bunu yapmak için uyumlu bir çaba idi. Bugün oynarken hala ilgi çekici bir oyun.Tükendiğiniz anda yeniden ayağa kalkıyor ve savaşa devam ediyorsunuz.Hayatta kalmanın yolu bu çünkü.

Her görevin başlangıcında size bir brifing verilir, harita, pusula, saat ve defter verilir ve ardından 1980'lerin Doğu Avrupa'sında affedici olmayan bir adaya çıkar. Bir üssü korumak, keşif yapmak, bir objektif üzerinde durmak ya da sadece bir kamyon kullanıyorsunuz.Ama her zaman, kayarsan seni bekleyen ani ölümün farkında olacaksın. Bohemia'nın ardından gelen Arma serisi, aynı hissenin başarılı (ve çok daha çekici) bir devamıdır.
Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları