Mükemmel Oyun Klavyesi Nasıl Bulunur!

Mükemmel Oyun Klavyesi Nasıl Bulunur!

İşyerinizde kısacık e-postalar yazmak veya okulda ödev hazırlamak içni kullanılan klavye türleri genellikle kullanıcı üzerinde küçük bir etkiye de sahip olsa, oyuncular için doğru klavyeyi seçmek oldukça önemlidir. Ve sadece profesyonel e-sporcular için değil aynı zamanda hobi olarak oyunculuk yapanlarında doğru klavyeyi seçmesi gerekiyor.

Farklı mod ve modellerde oyuncu kulaklıkları ve fareleri de bulunurken, pazarda oyuncular için geniş bir klavye seçeneği sunuluyor. Tabii ki, kişinin kendi zevki sonuçta belirleyici faktördür. Yine de, sizin için en iyi klavyeyi nasıl bulacağınız ve her durumda hangi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda size bazı ipuçları ve püf noktaları vermek istiyoruz. O zaman bir sonraki dövüşe hazırsınız ve bir sonraki maçta arkadaşlarınıza karşı kazanacaksınız.

Mekanik Anahtar

Ama bu oyuncular için ne anlama geliyor? Her düğmenin altında sözde bir anahtar var. Farklı güçlere sahip olabilen küçük bir yay içine yerleştirilmiştir. Özellikle güçlüyse, düğmeye basmak için daha fazla kuvvete ihtiyacınız olacaktır. Bunu da duyabilirsiniz, bu nedenle anahtarlı mekanik klavyeler genellikle daha popülerdir.

Her Tür için Bir Anahtar

Oyuna bağlı olarak, klavyeyi teorik olarak değiştirebilirsiniz, çünkü akustik geri bildirime gerçekten değer verenler klavyeyi oyuna uyarlayabilir. Bir nişancı, ister ego açısından, ister üçüncü şahıs modunda olsun, en iyi, anahtarı tetiklemesi nispeten zor olan bir klavye ile oynanmalıdır. Bu, savaşın hararetinde parmaklar klavye üzerinde kaydığında yanlışlıkla yanlış tuşlara basılmasını önler. Kısa sürede çok sayıda tuşa basılması gerekiyorsa, ışık anahtarları kesinlikle daha uygundur, çünkü gereken güç miktarı uzun vadede önemli ölçüde daha düşüktür ve parmaklar bir tuştan diğerine daha hızlı atlayabilir.

Renkli Aydınlatma

Parlak renkler, yalnızca karanlık oyungecelerinde bireysel anahtarların daha iyi bulunmasına yardımcı olmakla kalmaz. Ayrıca oryantasyona yardımcı olan çok özel bir renk düzenine sahiptirler. Genellikle standart bir düzende oluşturulurlar, ancak kendi ihtiyaçlarınıza göre manuel olarak da ayarlanabilirler.

 Çıkarılabilir parçalar temizlik için idealdir ve ayrıca klavyeyi kendi isteklerinize göre tasarlama imkanı sunar. Boşluk tuşu daha çok kırmızı renkte olmalı ve WASD'yi ok tuşlarından daha mı çok seviyorsun? Kesinlikle sorun değil, her şey değiştirilebilir.

Bireysel Tuş Kombinasyonları için Makro Tuşları

Uzun yıllardır bildiğimiz geleneksel klavyelere ek olarak, bazı ek ayarlar da var. Bu, örneğin makro tuşlarını içerir . Bu, belirli kombinasyonları kaydetmenize ve bir düğmeye dokunarak hızlı bir şekilde geri çağırmanıza olanak tanır. Anahtar kelime: Kolaylık! Genellikle aynı tuş vuruşlarını gerektiren oyunlar için özellikle yararlıdır.

Optimum rahatlık için bazı klavyelerin alt kısmında bir avuç içi dayanağı bulunur . Ancak aynı zamanda çok yer kaplar ve klavyenin ince görünümünü anında yok eder. Ancak her zaman pratiktir: özellikle uzun oyun gecelerinde bilekler hızla fark edilir hale gelir. Favori klavyenizi zaten bulduysanız, ancak böyle bir sürümü yoksa, ayrı olarak da satın alabilirsiniz.

Gölgelenme Sorunu

Satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer nokta da gölgelenmedir. Bu, kauçuk kubbeli daha ucuz klavyelerde özellikle fark edilen bir olgudur. Oyun oynarken genellikle aynı anda birkaç anahtar kullanmak gerekir. Bazı modellerde, seçilen tuşlar yerine, hiç vurulmamış olmasına rağmen yakındaki bir tuş tetiklenir. 

Ghosting, doğası gereği mekanik olan ve özelliklerinde “anti-ghosting” bulunan klavyelerle halledilebilecek bir sıkıntıdır. Ancak kılavuzdaki açıklamalara yakından bakın, çünkü yalnızca olağan alanlarda anti-ghosting sağlayan birkaç klavye vardır.

Yazılım

Muhtemelen siz de biliyorsunuzdur: Yeni cihazı hızlı bir şekilde PC'ye takmak, küçük bir şeyler yapmak ve ardından doğrudan bir yere gitmek istiyorsunuz. Sık sık sonsuz kurulumların ve güncellemelerin yolunda durması aptalca. Ayrıca klavyelerin bazen ilk kez kullanılmadan önce kurulması ve ayarlanması gerekir. Bu, modele bağlı olarak bazen daha hızlı ve bazen daha az sabittir. Ancak sadece Tak ve Çalıştır ile çalışan bazı klavyeler de vardır. 

Bazı cihazlar, isteğe bağlı olarak yüklenebilen şirket yazılımı da sunar. Bu, örneğin Corsair'de olduğu gibi şirketten gelen tüm cihazları yapılandırmak için kullanılabilir . Standart kullanım için kesinlikle gerekli değildir, ancak klavyenizin tüm potansiyelini kullanmak istiyorsanız, bu ekstralar her zaman iyi bir fikirdir.