Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor ve Neden?

Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor ve Neden?

Ninja, 14 milyon Twitch takipçisi ve 2,3 milyon Mixer takipçisi olan bir Fortnite yayıncısıdır . Ninja, kullandığı donanım ve aksesuarlara sık sık kredi verdiği rakipsiz oyunuyla popülerlik kazandı.

Ve her şeyden çok, hayranlar her zaman Ninja'nın performansında avantaj sağlamak için hangi fareyi kullandığını bilmek istedi.

Bir sürü spekülasyon vardı ama sırrını anlattıktan sonra, nihayet seçiminin nedenini ortaya çıkarmak için araştırmamızı yaptık ve bu yazı boyunca sizinle paylaşmaya karar verdik.

Peki Ninja Hangi Fareyi Kullanıyor?

Finalmouse Air58 Ninja'nın şu anda kullandığı fare bu.

Ama neden piyasada bulunan diğer fareler yerine Finalmouse 58'i seçti? Anlayalım.

1. FinalMouse Air58

Ninja bunu açıklar açıklamaz tüm hisseler birkaç gün içinde satıldı. Fare, oyun dünyasında ender bulunan bir mücevherdir ve sadece popülaritesinden dolayı değil, aynı zamanda yadsınamaz performansından dolayıdır.

Finalmouse Air58 büyük ve orta şekilli tuştan oluşan bir kombinasyon ile ultra-hafif gövdesi ile birlikte gelir. Bu fare ile ilgili tek sorun, sınırlı kullanılabilirliğidir.

Ninja neden Finalmouse Air58'i seviyor?

1. Daha hızlı manevra için altıgen kesikli hafif gövde

Gördüğünüz gibi, farenin gövdesi üstte, yanlarda ve tabanda çok sayıda altıgen delik içerir. Daha fazla delik, daha az malzeme, yani daha az ağırlık anlamına gelir. Delikler ayrıca güçlü bir tutuş sağlamaya yardımcı olur ve aynı zamanda bir emiş görevi görür. Sonuç olarak, avucunuz farenin üzerinde kalır ve daha fazla sabitlik sağlar.

Hafif gövdesine rağmen fare yapısal bütünlüğünü kaybetmez. Fareyi ne kadar sıkı tutarsanız tutun, hiç esnemez. Ayrıca, üreticiler düğmelerde diğer oyun farelerinden daha uzun süre dayanmasını sağlayan ağır hizmet tipi plastikler kullanır.

2. Esnek örgülü kablolara sahip tıklanabilir kaydırma tekerleği

Finalmouse Air58 Ninja, çoğu profesyonel oyuncunun oyun sırasında bağlantı sorunlarıyla karşılaşmak istemediği için kablosuz bağlantı kullanmaktan kaçındığını göz önünde bulundurarak yalnızca kablolu bağlantı sunar.

Hafif gövdeyi birleştiren kusursuz biçimde esnek ve hafif örgülü kablo, gerçekten de tam bir kablosuz havası verir.

Aynı derecede önemli olan, farenin tabanında daha fazla delik ve 4 kaygan ayak bulunur. Bununla birlikte, çoğu farenin aksine, kaygan ayaklar kaymanızı engellemez, ancak sorunsuz bir uygulama sunar.

Estetik olarak, fare modaya uygun ve profesyonel görünüyor.

3. Ultra duyarlı anahtarlarla minimalist düğme tasarımları

Fare, iki birincil tıklama, iki yan düğme, bir tıklama ile ortada bir kaydırma ve kaydırma tekerleğinin altında bir DPI değiştiriciden oluşur. Hem birincil hem de yan düğmeler yumuşak bir dokunma, tepki verme ve kavrama sağlar. 

Modern Omron anahtarları sayesinde fare, 50 milyon tıklamaya kadar tutarlı bir performans sunmaktan gurur duyar. Olağanüstü tepki ve konforu birleştiren Air58, Ninja gibi bir efsanenin dikkatini gerçekten hak ediyor.

Ayrıca, hafif engebeli ve bloklu yan düğmeler, onları kolayca tanımanızı sağlar. 

4. Tek tıklamayla birden çok DPI ayarına geçmenizi sağlar

Fare , kaydırma tekerleğinin altındaki özel düğmeye tıklayarak ayarlamanız gereken 4 DPI ayarı sunar . İlk DPI 400 olarak ayarlanmıştır ve düğmeye bir kez tıklamak hassasiyeti 800 DPI'ye, ardından 1600 DPI ve 3200 DPI'ye çıkaracaktır.

Gelişmiş özellikleri göz önüne alındığında, farenin yalnızca 500 Hz'lik bir yoklama oranı sunması bizi şaşırtıyor. 100Hz arayan bazı oyuncularla çelişebilse de, aslında yanıt olarak hiçbir fark bulamadık.  

Finalmouse Air58, pürüzsüz hassasiyeti ve spinsiz performansıyla tanınan Pixart PMW3360 ile entegre edilmiştir.

Sensör ayrıca çok düşük bir gecikme süresi ile imleç hareketlerinizi kaybetmeden durmaksızın oynamanıza yardımcı olur.

Şimdi cephaneliğinde bulunan diğer favori oyun faresini görelim.

2. G502 Proteus Spectrum

 

Logitech G502 Proteus Spectrum fare, benzersiz performanslar sunan lüks ve sıra dışı bir yapıya sahiptir. Cihaz, sıfır hızlanma, izleme doğruluğu ve mükemmel yanıt verme sergileyen güçlü bir optik sensöre sahiptir.

Ayrıca cihaz, düşük hassasiyetten yüksek hassasiyete kolay DPI geçişini destekler. Genel olarak, fare, tek bir tıklama ile beş DPI ayarına kadar manevra yapmanızı sağlar.

Ayrıca, fare ayrıca, uzun sayfalar arasında son derece hızlı bir şekilde gezinmek için fareyi kullanmanıza olanak tanıyan çift modlu hiper hızlı kaydırma tekerleği içerir. Tek ekran kaydırma için tekerleği de kilitleyebilirsiniz.

Güçlü mekanik mikro anahtarları sayesinde fare, 20 milyon tıklama gibi önemli bir uzun ömür sunar. Ayrıca, manyetik ağırlık boşluğu kapısı, kauçuk tutma yeri ve özel RGB aydınlatma, oyun deneyiminizi farklı bir boyuta taşıyor.

Ninja neden G502 Proteus Spectrum'u seviyor?

Başparmak için özel konturlu desteğe sahip kaymaz doku

Fare, 11 programlanabilir düğmeli pürüzsüz plastik bir gövdeyle birlikte gelir. Fare biraz daha küçük bir görünüme sahiptir ancak avucunuza tam olarak oturur ve size tam bir tutuş sağlar.

Aynı derecede önemli olan, üretici, farenin sağ tarafında, zorlu kullanım sırasında farenizin kaymasını önleyen kavrama benzeri bir doku sağlar.

Aynı şekilde, farenin konturlu gövdesi başparmağınıza ekstra destek sağlar.

Toplamda, herhangi bir ek kuvvet uygulamadan bu fareyi iyi bir şekilde kavrayacaksınız.

Ekstra ağırlık ayarlayıcılara sahip belirli bir gövde

G502 Proteus Spectrum, 122g birincil ağırlıkla daha ağırdır. Farenizi merkezde daha ağır seviyorsanız, şüphesiz, fare kas hafızanıza mükemmel bir şekilde hitap eder.

Ayrıca, fare ilave beş adet 3.6gm manyetik ağırlıkla birlikte gelir. Ağırlıkları farenin tabanında bulunan manyetik kapağa yerleştirmeniz yeterlidir.

Performansta herhangi bir fark görmeden mümkün olduğunca çok ağırlık kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

RGB aydınlatmayı RGB klavyelerle özelleştirin ve senkronize edin

Fare, RGB aydınlatmasını değiştirmek ve fareyi Logitech RGB oyun klavyesi ile senkronize etmek için özel bir yazılımla birlikte gelir.

Sonuç olarak, her iki cihazınızda da benzer aydınlatma efektlerinin keyfine varacaksınız.

Ayrıca, RGB aydınlatmasını özelleştirebilir, heyecan verici oyun profilleri ve aydınlatma efektleri ayarlayabilirsiniz.

Ancak, DPI göstergesinin rengi değişmeden kalır.

FPS oyunları için özel keskin nişancı düğmesi

Toplamda, G502 cephaneliğinde 11 programlanabilir düğme içeriyor ve üretim, bunları kolayca erişilebilir hale getirerek harika bir iş çıkardı.

Sniping düğmesi başparmağınızın altında yer alır ve tıklamak SPI'yi en düşük seviyeye getirir.

Bu özellik fps 1'de hızlı çekim yaparken çok yardımcı oluyor. İleri butonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz, geri butonuna ulaşmak ise biraz çaba gerektirebilir.

Çift DPI ayar düğmesiyle DPI'yi anında ayarlayın

G502, performans açısından sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Fare, 200 ila 12000 dpi arasında geniş bir hassasiyet aralığı sunan üst düzey PMW3366 Optik Sensör ile donatılmıştır.

Fare, DPI'yi artırmak ve azaltmak için iki hassasiyet ayar düğmesi içerir.

Genel olarak, spektrumun kullanımı oldukça rahat ve rekabetçi oyunlar için kusursuz yanıt verme özelliği sunuyor.

Sonuç

Finalmouse Air58, hafif bir gövde, harika bir hassasiyet ve sayısız performansa dayalı özellik dahil olmak üzere daha yumuşak kaydırma ile birlikte gelir. Benzer şekilde, Logitech G502 Proteus Spectrum da mükemmel hassasiyet, arkadan aydınlatma, özel yazılım ve 11 programlanabilir düğmelere sahiptir.