Oyuncuların tercih edebileceği laptop modelleri

Oyuncuların tercih edebileceği laptop modelleri

Oyuncuların tercih edebileceği laptop modelleri

Oyun oynamayı sevenler için güçlü ve yüksek kalitede görüntü sunabilecek bir laptop modeli kuşkusuz en cazip olanı. Bununla birlikte performans ve kaliteye ek olarak satın alma aşamasında devreye giren bir diğer kriter fiyat. Yeni bir oyuncu laptop modeli arıyorsanız, oyuncuların tercih edebileceği dizüstü bilgisayar modelleri listesine mutlaka göz atmalısınız.

Casper Excalibur G900

Oyuncular için tercih edilebilecek en iyi modellerden birisi olan Excalibur G900, Casper tarafından geliştirilen en yeni model. GTX ve RTX gibi ekran kartında son teknolojileri kullanıcılara sunan Excalibur G900, oyun bilgisayarı olarak geliştirilen en iddialı laptop modeli. Oyun Dizüstü bilgisayar modeli olarak tercih edebileceğiniz G900’de oyuncular için tüm detaylar düşünülmüş durumda. İlk anda tasarımıyla dikkatleri çeken model, üstelik aynı segmentteki diğer modellere göre yüzde 30 daha hafif ve ince. Böylece kullanımdaki avantajlarını arttıran G900’de ışın izleme, yapay zeka ve programlanabilen gölgeleme gibi yeni teknolojiler ile oyundaki tüm ayrıntılara hakim olabilmek mümkün. 10. Nesil Intel İ7, 240 Hz yenilenme hızı, özel turbo fan ve oyuncuların vazgeçemediği RGB klavye düzeni ile G900 oyun laptop modelleri arasında ilk sırada yer alan seçeneklerden birisi.

Monster Abra A7 V11

İddialı bir diğer model ise Monster Abra A7. 10. nesil Intel i7 işlemciye sahi olan modelde, 8 GB RAM, GTX 1650Ti ekran kartı ve 250 GB SSD bulunuyor. Oyuncuların tüm gereksinimlerinin düşünüldüğü yeni modelde, beklentileri karşılayacak bir performans sunuluyor. Intel Wi-Fi 6 gibi yenilikçi teknolojilerle donatılmış olan bilgisayar, özellikle online oyun oynayanlar için oyunlardaki başarıyı arttırıyor. RGB aydınlatmalı ergonomik klavyesi ile birlikte kullanımı kolay hale getiren Monster, 17,3” IPS Ekran sayesinde de geniş bir hakimiyet alanı sunuyor. Üstelik isteyenler için özelleştirme seçenekleriyle çeşitli yükseltmelerin yapılması da mümkün.

MSI GF63

Oyun bilgisayarı denildiğinde akla gelen markalar arasında bulunan MSI, oyuncular için özel olarak ürettiği modellerle tercih ediliyor. Bu alanda ön plana çıkan modelli GF63 ile listeye giren marka, yüksek performans sunarken, pil tüketiminde handikap yaratabiliyor. 2.6 GHz turbo Boost teknolojili Intel 10. nesil i/ işlemci ile desteklenen bilgisayar, GTX ekran kartlarıyla birlikte geliyor. Böylece sektörün en iyi markaların en son donanımlarına yer veren MSI, performansta işini şansa bırakmamış durumda. Bilgisayarlarda en dikkat çeken detaylardan birisi ise sessiz çalışma. Özel olarak geliştirilen soğutma sistemi, zorlu performanslarda dahi oyuncuların dikkatini dağıtmıyor.

Asus ROG Strix G512LV

Oyun bilgisayarı olarak tercih edilebilecek bir diğer model ise Asus tarafından geliştirildi. Asus ROG Strix G512LV olarak piyasada yer alan bilgisayar, oyun ve çoklu görevlerdeki performansıyla dikkat çekiyor. Wi-Fi 6 gibi en yeni teknolojiler ile donatılmış olan bilgisayar, oyunlarda sunduğu yüksek FPS özellikleri sayesinde performans ve hız gerektiren oyunlarda oyuncuların başarısını arttırıyor. 3 SSD desteği bulunan cihaz, oyun koleksiyonu yapmak isteyenler için de yeterli bir alan açabiliyor. 144HZ yenilenme hızı bulunan ekranda tek handikap ise 15.6 inç olması. Sıvı soğutma sisteminin bulunduğu bilgisayarda, kullanıma özel soğutma işlemi uygulanıyor.