Halo: Combat Evolved Anniversary Steam'e Geldi

Halo: Combat Evolved Anniversary Steam'e Geldi

         İlk oyununun yıllar önce piyasaya çıkmasının ardından konsol platformunda köklü bir değişiklik olmasına sebep olan Halo, bildiğiniz üzere tek paket halinde PC'ye geleceği duyurulmuştu. Çok daha iyi optimize edilmiş, 4K UHD 60+ FPS sağlayabilecek olan Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo: The Master Chief Collection paketi altında çıkış yaptı. 

           61 TL etiket fiyatı olan Halo: The Master Chief Collection'un içerisinde serinin diğer oyunları olan Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4 yapımları bulunuyordu. Pakette bulunan oyunlarından birisi olan Halo: Reach haricinde tüm oyunların 2020 yılında çıkartılacağı geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından açıklanmıştı.

           İlk olarak 3 Aralık 2019 tarihinde piyasaya çıkan Halo:Reach'in ardından ikinci olarak piyasaya çıkan oyun Halo: Combat Evolved Anniversary oldu. Hiç beklenmedik bir zaman çıkan oyun Halo: The Master Chief Collection aboneleri için kullanıma sunuldu. Ancak oyunu tek almak isterseniz Steam üzerinden 18,50 TL'ye satın alabilirsiniz. Pakette yer alan Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo 4'ün 2020 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

    Halo: Combat Evolved Anniversary, Microsoft'un daha önceden duyurduğu ve içinde altı adet oyunun bulunacağı Halo: The Master Chief Collection'da yer alacak olan ikinci oyun oldu. Halo serisinin en sevilen oyunlarından birisi olan Halo: Combat Evolved Anniversary, bilgisayarlar için özel olarak optimize edildi. Oyunun hikayesi ise, Halo olarak tanınan halkanın dünyaya geldikten sonra Master Chief, özel Covenant birliklerine karşı hayatta kalmayı başaran insanlara yardımcı olmak için görevlendirilir. Bu görevi yerine getirirsen Cortana ve kendisi, Halo'nun büyük karanlık sırrını ortaya çıkarır.,

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: AMD Phenom II X4 960T veya Intel i3550
  • Ekran Kartı: AMD HD 6850 veya NVIDIA GeForce GTS 450
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Direct3D Seviye 11.1