PUBG Mobile 600 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

PUBG Mobile 600 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

       Son dönemin en popüler mobil oyunlarndan birisi olan PUBG Mobile, yükselişini hızla sürdürüyor. Mobil platformlar için ilk olarak iki yıl önce çıkan PUBG Mobile, sürekli olarak yayınladığı güncellemelerle ve düzenlediği etkinliklerle oyuncu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

     Geçtiğimiz günlerde ikinci yılını kutlayan PUBG Mobile'ın şu ana kadar 600 milyon indirme sayısına ulaştığı açıklandı. Düzenli olarak geliştirdiği sistemlerle hile kullanımını en aza indirgemeye çalışan PUBG, aynı zamanda oyuncuları memnun edecek etkinlikler düzenlemeyi de ihmal etmiyor.

       Özellikle son aylarda milyonlarca insanın eve kapanmasına sebep olan koronavirüs, PUBG'nin indirme sayılarına oldukça katkı sağladı. Geçtiğimiz gün ikinci yılını kutlayan PUBG Mobile şu ana kadar 600 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Battle Royale modunda rakiplerinin oldukça önünde olan PUBG Mobile, günlük 50 milyon aktif kullanıcı sayısı ile zirveyi bırakacak gibi durmuyor.

    PUBG Corporation ve Tencent tarafından yapılan açıklama da ulaşılan 600 milyon indirme sayısına Çin'de ki oyuncuların dahil edilmediği belirtildi. PUBG Mobile'in Çin'de de büyük bir oyuncu kitlesinin olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu sayının ne kadar artacağını tahmin etmemek zor değil. 2020 yılı içinde birçok planlama olduğunu belirten PUBG Corporation, oyuncuları memnun edecek yenilikler getirmeyi planlıyor.