2020'nin En İyi PC Yarış Oyunları

2020'nin En İyi PC Yarış Oyunları

Unutulmaz bir yarış oyunu deneyimi dört farklı kriter üzerine kurulmuştur: tatmin edici hız hissi, keyifli oyun hissi yaşatan grafikler, sıkı kontroller ve mükemmel ses efektleri. Eğer bir yarış oyunu bu kritlere uygunsa, en iyilerden biri olabilir. Peki bu kritlerleri sağlayan yarış oyunları hangileri?

Bu listeyi hazırlarken, Steam'in rekabetçi sürüş kategorisine ayırdığı 18'den fazla sayfa vardı. Listelenen oyunlardan bazıları yarış oyunları değil. Örneğin, Rocket League tam anlamıyla hedefe doğru hareket eden araçların bulunduğu oyundur, ancak tartışmasız bi spor oyunudur. Aynı şekilde EmergeNYC gibi simülasyon oyunları da yarış oyunları kategorisinde yer almıyor.

Yarış oyunu, bitiş çizgisinde yer almak için kullanıcıya aracın kontrolünü veren oyun türüdür. Bizim tanımımız bu ve bunun oldukça makul olduğunu düşünüyoruz. İşte PC'de oynayabileceğiniz en iyi yarış oyunları. Mutlu sürüşler.

 

Burnout Paradise Remastered

İlk olarak 2008 yılında PC, Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen Burnout Paradise, Criterion'un geliştirdiği en iyi oyunlardan biridir, bu yüzden Burnout Paradise Remastered'in daha iyi olduğunu tartışmaya gerek bile yok.

Bazı hoş grafik geliştirmelerinin yanı sıra, PC oyuncuları daha önce sadece konsol versiyonunda bulunan Big Surf Island'ı ve diğer ayrıntıları deneyimleyebiliyor. Paradice City'nin haritası, sadece etrafta dolaşıyor veya mevcut birçok etkinliği tamamlıyor olsanız da her zamanki gibi eğlenceli.

Orijinal oyun bazı önemli eleştirilere maruz kalmış olsa da, hiçbiri serinin bu oyununu en iyi yarış oyunları listemizde bulunmasını engelleyecek kadar önemli değil.

 

Forza Horizon 4

2018 yılında piyasaya sürülen Forza Horizon 4, her zaman yarış oyunları arasında favori bir konuma sahiptir.

Forza Horizon 4 ile heyecan verişi yarış ve müzik festivali tarzı yeni araçlar, taze ve bağımlılık yaratan solo ve çok oyunculu modları ve mevsimsel efektleri bulunduruyor. Değişen hava durumu koşulları, sürüş anındaki kontrollerinizi etkilemektedir.

Yeni performansı arttıran beceriler, İngiltere tabanlı ortamlar, geri dönen Barn Finds, iyi seçilmiş müzikler ve Forza Horizon 4, son yıllardaki en iyi PC yarış oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Horizon Chase Turbo

Bu günlerde, nostalji ile bağlantısı olan herhangi bir şeye karşı alaycı bir yaklaşım sergilemek oldukça kolaydır, çünkü grafikler ve mekanikler oldukça basittir. Fakat, Horizon Chase Turbo, her ne kadar nostalji tarzı grafiklere sahip olsa da oldukça başarılı bir yarış oyunu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Horizon Chase Turbo, rakiplerin araçları arasında mücadele edebileceğiniz ve benzersiz bir oyun açısına odaklanan basit bir oyundur. Aracınızın yakıtı bitmemesi için etraftaki gaz kutularını toplayabilirsiniz.

Horizon Chase Turbo, 1990'ların yarış oyunlarını hatırlatan düz ve çokgen tarzı grafiklere sahiptir. Grafikler, sırasıyla gündüz veya gece sürüş yapmanıza bağlı olarak pastel ve neon vurguları arasında geçişler yapar. 

 

Need for Speed Heat

Need for Speed: Heat, serinin diğer oyunlarını başarılı kılan tüm unsurları bulunduran bir yarış oyunudur: sağlam yarış mekaniği, mükemmel araba özelleştirme seçenekleri ve üst düzey polis kovalamacaları.
 
Oyun, daha parlak, gündüz yarışlarını ve yüksek bahisli gece yer altı yarışlarını daha eğlenceli hale getiren gece ve gündüz geçiş mekaniğine sahiptir. Palm City, oldukça şık görünüyor ve oyuna görsellik açısından oldukça çeşitlilik veriyor.
 
Karakter özelleştirme ve geliştirilmiş anlatım, çok oyunculu mod ise oyunu daha eğlenceli hale getiren bazı detaylardan birkaçı. Kısaca eğer bir yarış oyunu oynamak istiyorsanız Need for Speed Heat kesinlikle alternatifleriniz arasında bulunmalı.
 
 

Ridge Racer Unbounded

Ridge Racer serisi gelişmiş video oyun pazarında Gran Turismo'nun veya Forza kadar havalı olmasa da, uzun bir süredir geniş bir hayran kitlesine sahip yarış oyunudur.

Bugbear Entertainment tarafından geliştirilen oyun, kurgusal Shatter Körfezi'nde sokak kredisi için yarışırken çevresel ve araç imhası ekleyerek oyuna eğlenceli bir unsur getiriyor. Shatter Bay'in birçok bölgesi, sizi bir maç daha yarışmanıza ikna eden yüksek detaylı ve yıkılabilir yerlerdir.

Ridge Racer Unbounded'i oynamaya başladığınızda yalnızca bir araba ve yarış bölgesi seçebilirsiniz, ancak teminat hasar puanları biriktirdikçe diğerlerinin kilidi açılır.

 

Sonic All-Stars Racing Transformed Collection

Oyun, vahşi, arcade tarzı sürüş, rakip yarışçıları saf dışı etmek için tasarlanmış tuhaf güçlendirmeler, virajlı pistler ve sevimli karakterleri bulundurmaktadır. Sonic All-Stars Racing Transformed Collection'da karada, havada ve suda yarışabiliyorsunuz.

 
Oyunda Sonic karakter ailesini (Sonic, Amy Rose, Eggman, Knuckles, Tails) ve Sega'nın zengin arcade ve konsol geçmişinden tanıdığımız diğer pek çok kişiyi içeriyor. 
 
Karizmatik bir oyuncu kadrosuna, eğlenceli silahlara ve iyi tasarlanmış detaylara sahip bir yarış oyununu seviyorsanız, Transformed Collection'a bir şans verin.
 
 

Split/Second

Black Rock Studio tarafından geliştirilen Split/Second, yarış oyunu tarihinin en başarılı yapımlarından birisidir. Oyun içi yarışçıların şöhret ve büyük paralar için yarıştığı kurgusal bir oyundur.

Ustalıkla sürükleyerek ve zıplayarak PowerPlay puanları kazanırsınız. PowerPlay barının en az bir katmanı dolduğunda, rakip bir yarışçı yanınıza doğru yaklaştığında ortamın belirli parçalarını patlatabilirsiniz. Havada uçan helikopterin bir PowerPlay saldırısı istediğniizde rakiplerinze bomba bıraktığını görmek ise oldukça tatmin edicidir.

Split / Second'ın arcade tarzı yarış mekanikleri ve devasa çevresel patlamalar oldukça heyecan verici bir yarış oyunu oynamanıza neden olur.