En İyi 5 Micro ATX Anakart 2021

En İyi 5 Micro ATX Anakart 2021

Anakartlar, bir PC oluşturmanın bel kemiğidir ve tam boyutlu bir anakartla birlikte gelen tüm özelliklere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünmeye değer. PCIe yuvalarını yüklemek veya çılgın hız aşırtma yapmak istemiyorsanız, o zaman mikro ATX anakartın işe yarayacağını göreceksiniz.

AMD ve Intel işlemcilerden seçeneklerle en iyi 5 Micro ATX anakartını seçtik. Bu kartların her biri, ek PCIe bağlantı noktaları veya SATA yuvaları veya daha fazla RAM desteği gibi yalnızca kendilerine özgü bazı özelliklerle benzersizdir.

Micro ATX Anakart Oyun İçin İyi mi?

Buna göre, uygun fiyatlı bir oyun bilgisayarı arıyorsanız, mikro ATX en iyi seçeneğinizdir.

Micro ATX, diğer tam boyutlu anakartlarda bulunan tüm ana özellikleri sunar. Bunlar giriş seviyesinden orta seviyeye oyuncular için harikadır.

Mikro ATX ile tam ATX kartı arasındaki fark, hız aşırtmayı mümkün kılan ek PCIe yuvaları ve VRM soğutuculardır. Dolayısıyla, bunları aramıyorsanız, bir mikro ATX anakartına yatırım yapın.

ATX anakartı mikro ATX Kasasına Sığabilir mi?

Evet. Mikro ATX kasaya bir ATX anakartı sığdırmak mümkündür, ancak bunun bir dezavantajı vardır. ATX kartını bir mikro ATX kasasına taktığınızda, kartınız ya çok gevşek ya da çok sıkı olacaktır. Satın almadan önce kasanın ve anakartın boyutlarına bakmanız önerilir.

En İyi Micro ATX Anakart Listesi

1. GIGABYTE GA-A320M-S2H

Gigabayt GA-A320M-S2H, 1. , 2. ve 3. nesil Ryzen çekirdekli işlemcileri destekler. Selefinin kartlarında bulunan entegre grafik kartlarından daha güçlü olan bir Radeon Vega grafikleriyle birlikte gelir. Kartın birkaç fan başlığı vardır, yani sıvı soğutma sistemlerini de destekler.

Bağlantı Noktaları ve Yuvalar

Gigabyte GA-A320M-S2H, 32 GB'a kadar destekleyebilen DDR4 RAM için 2 DIMM yuvasıyla birlikte gelir. Genişletme için 3 PCI yuvası, grafik kartınızı tutmak için bir PCIe 3.0 x16 ve diğer ikisi de sürücülerinizi veya sisteminize eklemek istediğiniz diğer bileşenleri tutmak için bir PCIe 2.0 x1 yuvasına sahiptir.

Ses Codec'i

Gigabyte GA-A320M-S2H, 7.1 ses kanalını destekleyen Realtek ALC887 ses kodeğini uygulamaya gitti. Statik ve diğer kesintileri azaltan kendine özgü ses gürültü koruma teknolojisine sahiptir. Bileşenler, iyi iletkenler oldukları için tamamı altın ses kapasitörleridir.

Teknik özellikler

 • AMD Ryzen ve 7. Nesil ile iyi çalışıyor
 • 2DIMMs DDR4 Bellek desteği
 • Ultra Hızlı PCIe ve M2 yuvası
 • Sürükleyici bir deneyim için mükemmel kaliteli ses bileşenleri
 • Realtek Gigabit LAN

2. ASRock B450M PRO4 AM4 AMD

ASRock B450M Pro4 AM4 AMD, en iyi AM4 mikro ATX anakartıdır ve listemizde iki numara olmayı hak ediyor. Pek çok tam boyutlu anakartta bulunabilen ve AMD çekirdek işlemcilerini destekleyen birçok özelliğe sahiptir. Kart, fan ve RGB bağlantısı için birçok başlığa sahiptir.

Bağlantı Noktaları ve Yuvalar

ASRock B450M Pro4 AM4'ün parladığı yer burasıdır. Anakartta PCIe 3.0 x16, PCI 2.0 x16 ve PCIe 2.0 x1 gibi birçok PCI yuvası vardır ve oyuncuların çapraz ateş yapılandırmalarıyla iki GPU kullanmasına izin verir . Kullanıcılar modemlerini, ses kartlarını veya diğer cihazlarını da PCIe bağlantı noktalarından birine bağlayabilir.

Anakart, 64 GB'a kadar DDR4 bellek RAM'ini destekleyebilen 4DIMM'lerle birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcıların tüm depolama seçeneklerini veya sürücülerini (HDD'ler, SDD'ler, optik sürücüler ve daha fazlası) bağlamasına olanak tanıyan 4 SATA 3 bağlantı noktasına sahip tek bir M.2 yuvasına sahiptir.

Ses Codec'i

ASRock B450M Pro4 AM4, ELNA ses başlıkları ve daha iyi iletkenlik için altın kapasitörler gibi harika ses bileşenlerine sahiptir. Ses kartını, 8 kanallı HD sesi destekleyen Realtek ALC 892 codec bileşenine dayandırmıştır. Bazı hoparlörleri panele bağlamak isteyenler için harika bir surround ses deneyimi sağlar.

Teknik özellikler

 • Büyük güç desteği
 • Bellek desteği için 4 DIMM
 • Crossfire özellikli PCIe
 • SATA 4 ve SATA 3 bağlantı noktaları

3. MSI Pro series B450M PRO-VDH Max

The MSI Pro series B450M Max, gerçekten göze çarpan bazı özelliklere sahip harika bir anakarttır.  Ryzen 9 serisi çekirdek işlemcisini de destekler. Anakartın fanlar ve ayrıca su soğutması için çeşitli başlıkları vardır. Oyuncular ayrıca, karta bir oyuncu kimliği vermek için RGB'yi bu başlıklara bağlayabilir.

Bağlantı Noktaları ve Yuvalar

MSI Pro series B450M Pro'da 3 PCIe bağlantı noktası, bir PCIe x16 ve diğer iki PCIe x1 bulunur. PCIe x4 olmadığı için crossfire veya SLI konfigürasyonları kullanılamaz. Kullanıcıların SSD'leri ve HDD'leri bağlamasını sağlayan micro ATX kartı ile standart olan 4 SATA 3 portuna sahiptir.

SSD'nizi bağlamak için kullanılabilecek tek bir M2 yuvası vardır, M2 yuvaları SATA'dan daha hızlıdır, yani o yuvadaki SSD harika performans gösterir. Anakart, maksimum 128 GB DDR4 RAM'e izin veren 4 DIMM yuvasıyla birlikte gelir.

Ses Codec'i

Anakart, bir AMD micro ATX anakartta standart olan Realtek ALC 892 codec bileşenini kullanır. MSI ses, markalarına bir özellik imzası atıyor, birinci sınıf ses bileşenleri ve kapasitörleri aracılığıyla stüdyo kalitesinde ses sunabiliyor. Bunlar, net ve net bir ses sağlayan bozulmayı azaltmaya yardımcı olur.

Teknik özellikler

 • 1., 2. ve 3. Nesil AMD Ryzen ile iyi çalışır
 • Radeon Vega Grafikleri
 • Ddr4 belleğini destekler
 • Turbo M.2 yuvası
 • Olağanüstü performans için çekirdeğe daha fazla güç kaynağı

4. GIGABYTE B365M DS3H

Kart, kullanıcıların panonun farklı bölümlerindeki fan hızlarını kontrol etmelerine olanak tanıyan birden fazla sıcaklık sensörüyle birlikte gelir. Kullanıcıların sistem fanları, CPU fanları ve su soğutma sistemleri için kullanmasına izin veren hibrit teknoloji olan birkaç başlık vardır.

Bağlantı Noktaları ve Yuvalar

Anakartta, grafik kartı kurulumu için birincil PCIe 3.0 x16 ve genişletme yuvaları için 2 PCIe 3.0 x 4 ve x1 bulunur. Kullanıcılar modemlerini, ses kartlarını ve daha fazlasını bu yuvalara bağlayabilir. 64 GB'a kadar destekle DDR4 RAM için 4 DIMM ile birlikte gelir. Yüksek hızlı SSD'ler için tek bir M.2 yuvası ve HDD'ler, optik sürücüler ve daha fazlası için 4 standart SATA 6Gbps bağlantı noktası vardır.

Ses Codec'i

Bu kartta kullanılan ses codec bileşeni, 8 kanalı destekleyen Realtek ALC 887 codec bileşenidir. Kart, elektrik sinyallerinin neden olduğu bozulmaları azaltan yüksek kaliteli kapasitörler ve gürültü koruması ile donatılmıştır.

Teknik özellikler

 • 9. ve 8. Nesil Intel Core işlemcilerle iyi çalışır
 • Çift kanallı DDR4 Bellek desteği
 • LED'li yüksek kaliteli ses bileşenleri
 • Turbo M2 yuvaları ve hızlı PCIe yuvaları

5. MSI ProSeries B450M PRO-M2 Max

MSI'nin bazı harika ürünler yaptığını ve MSI ProSeries B450M Pro M2 max'in bir istisna olmadığını söylemiştik. Kendinden öncekilerden daha gelişmiş performansa sahip sağlam bir karttır. Kart, diğer üreticilerde bulunması zor olan tamamen kontrol edilebilir fan başlıklarına sahiptir.

Bağlantı Noktaları ve Yuvalar

MSI ProSeries B450M Pro-M2 max, grafik kartı ve ses kartınız, modeminiz ve daha fazlası gibi diğer aygıtlar için tek bir PCIe 3.0 x16 ve 2 PCIe 3.0 x1 bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Ayrıca günümüzde mikro ATX kartlarında standart olan 4 SATA 3 bağlantı noktası da bulacaksınız. Bu bağlantı noktaları, kullanıcıların HDD'leri, optik sürücüleri ve daha fazlasını bağlamasına olanak tanıyor.

Anakartta 64 GB DDR4 RAM'i destekleyebilen 2 DIMM yuvası bulunur. Bağlantı noktalarının öne çıkan özelliği, diğer üreticilere göre daha hızlı, aslında turbo olan M.2 yuvası ile görülebilir.

Maksimum hız ve performans için SSD'nizi buraya bağladığınızdan emin olun. Kurul ayrıca 1 sahiptir st gen Tipi A 2 USB bağlı cihazların çoğu 2.0 üzerinde olduğu göz önüne alındığında büyük 3.2 ve dört adet USB 2.0.

Ses Codec'i

Bu kartta kullanılan Ses codec bileşeni ALC 887 codec bileşenidir. Bununla birlikte, distorsiyonları azaltarak ses kalitesini yükselten MSI imzalı ses yükseltme teknolojisi ile birlikte gelir. Bu ünitede kullanılan kapasitörlerin kalitesi yüksek dereceli bileşenlerdir.

Teknik özellikler

 • 1., 2. ve 3. Nesil AMD Ryzen ile iyi çalışır
 • Radeon Vega Grafikleri
 • DDR hızlandırmalı DDR4 Belleği destekler
 • Ses güçlendirme
 • Yüksek kaliteli çelik yuvalar