En İyi PlayStation 5 Oyunları

En İyi PlayStation 5 Oyunları

PlayStation 5'in gündemdeki zamanı daha yeni başlamış olsa da, yeni nesil platform için şimdiden çok sayıda harika oyun bulunuyor. Yeni Sony konsolunun gücünü ve yeniliğini sergileyen lansman oyunlarından, teknik iyileştirmelerle yeniden doğmuş son neslin sevilen oyunlarına kadar PS5, piyasaya çıkar çıkmak etkileyici bir oyun kütüphanesi sunuyor. PS5'in şu anda sunduklarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için şimdiye kadarki en iyi PS5 oyunlarını topladık. PS5 için daha fazla oyun çıktıkça bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz.

Fark edeceğiniz gibi, bu listedeki her oyun PS5 için özel olarak geliştirilmedi. Yalnızca Demon's Souls ve Astro's Playroom PS5'e özeldir ve başlangıçta seçtiğimiz bir grup oyun PS4'te çıktı. Bu listenin amaçları doğrultusunda, yerel PS5 oyunlarının yanı sıra yeni nesil yükseltmelerle dikkat çekici revizyonlar alan birinci sınıf PS4 oyunlarını dahil ettik.

Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla, Assassin's Creed destanının en sonuncusu ve PS5 ile birlikte piyasaya sürüldü ve 60 fps'de dinamik 4K çözünürlükte çalışıyor. Assassin's Creed Valhalla, oyuncuları Eivor adlı bir Viking'in yerine geçmeleri için dokuzuncu yüzyıla gönderir. Beklendiği gibi, Valhalla'nın aktivitelerle dolu gerçekten devasa bir açık dünyası var. Valhalla'nın gerçekten parladığı yer, hem Eivor'u hem de günümüz kahramanı Layla'yı nitelendirmesidir. 

Astro's Playroom

Astro'nun Playroom'u her PS5 konsoluna önceden yüklenmiş olabilir, ancak aynı zamanda gerçekten son yılların en iyi platform oyunlarından biridir. Super Mario kadar farklı bir çekicilik ve sihir duygusu yakalayan ender 3D platform oyunlarından biridir. Altı dünyaya dağılmış 20'den fazla canlı ve renkli seviye boyunca, Astro's Playroom'ın, DualSense'in sizi gerçekten oyunun içine çeken dokunsal geri bildirimini ve uyarlanabilir tetikleyicilerini harika bir şekilde kullanıyor. Aynı zamanda, platformu yıllar boyunca ikonik hale getiren oyunlardan (ve teknolojiden) Paskalya Yumurtaları ile PlayStation tarihine bir övgü.

Control: Ultimate edition

Control, 2019'da piyasaya sürüldüğünde harika bir oyun olsa da, PS4'te, özellikle temel modellerde performansla ilgili bazı sorunlar vardı. PS5'in gücüyle Control inanılmaz derecede iyi çalışıyor. Parçacık fiziği gerçekten 4K olarak öne çıkıyor ve performans ipeksi pürüzsüz. Ultimate sürümü, sürprizler ve sürükleyici performanslarla dolu bir hikayeye genişleyen Control'ün her iki genişletmesi ile birlikte gelir.

Control'de doğaüstü olayları araştıran gizli bir ajans olan Federal Kontrol Bürosu'nun yeni yöneticisi Jesse Faden olarak oynuyorsunuz. Hikaye düşündürücüdür ve bazen akıllara durgunluk verir. Aynı zamanda, önsözlü bir atmosfer ve güzel sanat tarzı ile de yükselir. 

Demon's Souls