En İyi Split Screen Multiplayer Oyunlar

En İyi Split Screen Multiplayer Oyunlar

İnternet insanlara faydası olduğu kadar, kanepede bir arkadaş veya aile üyeleriyle çok oyunculu oyunlar oynamak gibi bazı eğlenceleri de elinden aldı. PC, çevrimiçi çok oyunculu oyunları, bölünmüş ekranın neredeyse ortadan kalkacak kadar popüler hale getirdiği için özellikle suçlu. PC, League of Legends, Fortnite, Overwatch, Battlefield ve daha fazlası gibi birçok çevrimiçi devasa ev sahipliği yapıyor. Bu oyunların yükselişi, çok oyunculu koltuk oyunlarının popülaritesini ve talebini düşürdü.

Oldschool kalan ve oyunculara bölünmüş ekran sunan oyunlar var. Sonuçta, internet üzerinden tamamen yabancılarla oynamanın avantajları olsa da, arkadaşlarla birlikte oyun oynamak gibisi yok. Bugün mevcut olan split screen çok oyunculu oyunların hepsi harika değil, ancak aralarda çok sayıda mücevher var.

Giderek artan sayıda parti ve sosyal oyun PC oyun sahnesine giriyor; çoğu da bağımsız stüdyoların çalışmalarıyla. Tabii ki, PC'de her zamankinden daha güçlü olan birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları da var. Bunlar yerel çok oyunculu için özel olarak hazırlanmış türler. Arkadaşlarınız ve ailenizle yerel olarak eğlenebileceğiniz PC oyunlarının asla modası geçmez. İşte yerel çok oyunculu eğlenceden hoşlananlar için daha eğlenceli seçenekler:

 

Castle Crashers

The Behemoth'un bu çılgın hack 'n' slash'ı, 2012'de PC'ye çıkmadan önce 2008'de Xbox 360'ta piyasaya sürüldü. Oyun kült bir klasik ve PC oyuncuları için bir go-to-go haline geldi. Çevrimiçi veya yerel olarak eğlenceli bir arcade tarzı co-op oyuna dalmak isteyenler için bulunmaz nimet.

Retro hissi ve Cartoon Network havasına rağmen, Castle Crashers tuhaf bir şekilde derin, RPG unsurları ve ilerlemesi serpiştiriyor.

En fazla dört oyuncu bu renkli yolculuğa aynı anda başlayabilirsiniz. Benzersiz düşmanlar arasında onların yollarını keserek, eşyalar toplayarak ve bazı absürd bossları öldürerek ilerlemelisiniz. Bu küçük şövalyeler, bir savaş arenasının sınırları içinde övünme hakları için birbirlerine karşı bile savaşabilirler.

 

Rayman Legends

New Super Mario Bros'un damarında harika bir co-op platform oyunu arayanlar, PC'de tam olarak geniş bir seçeneğe sahip değiller. Yine de, bu büyüleyici Ubisoft sidescroller, oyun açısından oldukça yakınlaşıyor ve hatta Mario’yu bile geride bırakıyor.

Bu eğlenceli oyunun sadece birkaç aşamasını oynamak, Rayman'ın bunca yıldan sonra neden klasik bir oyun maskotu olarak kaldığını yeniden teyit edecek. 120 etap ve bir dizi farklı zorluk, bu sağlam platform oyununu tamamlıyor. Yenilikçi mekanikler, zengin görseller ve sağlam seviye tasarımı, Legends'ı solo oynarken bir zevk haline getiriyor. Yine de, oyuncular genellikle birlikte çalışmaya ve ilerlemek için farklı görevlerin üstesinden gelmeye zorlandıkları için eşzamanlı co-op’u gerçekten parladığı yer.

 

Overcooked 2

Team17'nin Overcooked özelliği, ekip çalışması, iletişim ve birden fazla görevin hokkabazlık yapma etrafında dönen popüler bir parti oyunu alt türüne öncülük etmesine yardımcı oldu.

Overcooked 2, bir şeyleri canlandırmak için yeni malzemeler atarken, ilk oyunun çekici temelinden yararlanıyor. Daha ayrıntılı tariflerin yanı sıra, oyun aynı zamanda daha akıcı, tehlikeli aşamalar ve süper bağımlılık yapan bir çevrimiçi mod içeriyor.

Sabırsız müşteriler için sayısız yemek pişirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştır!

 

A Way Out

Bir oyunun, özellikle PC'de, özellikle takım çalışması ve bölünmüş ekran oynanışı etrafında tasarlanması pek sık rastlanan bir durum değil. Yine de, Hazelight Studios, 2018'deki bu aksiyon-macera ile geleneksellere meydan okuyor ve bu da yılın en dikkat çekici çok oyunculu oyunlarından birini önümüze sunuyor.

Oyuncular, hapishaneden kaçmaya ve yetkililerden kaçmaya çalışan iki mahkum rolünü üstleniyor. Deneyimler genellikle izole edilmiş olsa da, oyuncuların ilerlemek için birlikte çalışması gerekiyor. Bunu bazen doğaçlama yaparak veya kişinin kendi yöntemlerini seçerek yapıyorsunuz. Mesela korumaların dikkatini dağıtmak gibi eylemlerde bulunmalısınız. Bu deneyim, Pong'dan Connect Four'a değişen bazı keyifli mini oyunlarla daha da renklendiriyor.

Sürükleyici, sinematik bir olay örgüsü ve yaratıcı konseptlerle A Way Out, bir arkadaşla oyun oynamanın eğlenceli ve taze bir yolunu sunuyor.

 

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2, hem mükemmel bir zombi oyunu hem de oldukça eğlenceli bir co-op olarak öne çıkıyor.

Elbette, çevrimiçi görevler her zamanki gibi heyecan verici ve aksiyon dolu, peki ya bölünmüş ekran ve çok oyunculu? Varsayılan olarak mevcut olmasa da, özel bir menü kurmak, iki kişinin yerel olarak kilitlenip yüklenmesine ve aynı çatı altında zombi ordularını öldürmesine izin verecektir.

 

Resident Evil 6

Resident Evil 6, serinin en iyi oyunu değil. Sonuçta içindeki korku, sonradan akla gelen bir şey gibi görünüyor. Ancak, bir arkadaşla oynamaya karar verdiğinizde çok daha eğlenceli hale geliyor.

Resident Evil 6, üçüncü şahıslara bölünmüş ekrana izin vererek, bir arkadaşınızla birlikte çalışma ve oyunda gördüğünüz tüm farklı zombileri öldürme yeteneği sağlar. Bölünmüş ekranda oynandığında, oyunun aksiyon yönleri çok daha eğlenceli hale geliyor ve onu değerli bir oyun haline getiriyor.

 

Serious Sam 3: BFE

Serious Sam oyunları zirveye çıkmasıyla ünlüdür. Genellikle aynı anda oyuncuya bir sürü düşman gelir. Serious Sam 3: BFE de farklı değil. Serideki diğer oyunlar kadar şiddetli, çılgın ve eğlenceli.

Oyun tek oyunculu modda yeterince zevkli ancak bir arkadaşınızla bölünmüş ekranda oynayınca çok daha eğlenceli hale geliyor. Arena shooting oyunu, bugün hala mevcut olan ve bölünmüş ekrana izin veren birkaç shooting oyunundan biridir ve kesinlikle bundan fayda sağlar. Sürüler daha da büyüdüğünde kargaşa oluşur ve onlardan kurtulmak oyunculara bağlıdır.

 

Road Redemption

Çoğu insan Road Redemption'ı, motosiklet yarışını rakiplerin ezilmesiyle harmanlayan klasik bir oyun olan Road Rash'ın ruhani halefi olarak görüyor. Orijinalin ruhunu koruyan bu oyunu arkadaşla oynamak tek başına oynamaktan daha keyifli.

Road Redemption'da Harekat modu gibi, oyunun sıkıcılığını engelleyen bir dizi eklenti de var. Oyuncunun sağlık çubuğu yenilenmiyor ve ölüm baştan başlamayı gerektiriyor. Oyun ayrıca, ilerlemek için sadece kupa kazanmanızı sağlayan bir Klasik Hızlı Oynatma özelliği sunar.

 

LEGO Batman 2

Neredeyse her LEGO oyunu bölünmüş ekran çok oyunculu oyun sunar. Ancak LEGO Batman 2, harika bir oyun olduğu için öne çıkıyor. Her şeyden önce, genç oyuncuların büyükler kadar eğlenebilmesi için yapılmıştır. Ayrıca diğer medyalardaki Batman'in ciddiyetiyle tezat oluşturan mizah da oyunda mevcut.

LEGO Batman 2, oyuncuların Batman ve Robin'in yanı sıra DC çizgi romanlarından diğer süper kahraman arkadaşlarını kontrol etmesine izin veriyor. Oynanışı kolay ve herkes kontrolleri birkaç dakika içinde öğrenebilir, bu da onu çocuklar veya oyuncu olmayanlar için ideal kılar.

 

Gears Of War 4

Gears of War 4, harika bir üçüncü şahıs shooting oyunudur ve serideki en iyi oyunlardan biridir. Çekirgeler nihayet ortadan kaldırıldıktan 25 yıl sonra gerçekleşen COG, yeni kötü adamlar haline geldi. Oyuncular, Swarm adında yeni bir düşman ortaya çıktıktan sonra dünyayı kurtarmak için bir arayış içinde olan James “JD” Fenix rolünü üstleniyor.

Oyun, hikaye modu için bölünmüş ekran oyunu sunuyor. Çok oyunculu bölüm yalnızca PC'de çevrimiçi olarak oynanabilir. Dolayısıyla, Gears of War 4'teki hikaye modunun, özellikle önceki oyunların hikayesini takip eden hayranlar için en eğlenceli olanlardan sayabiliriz.

 

Sonic All-Stars: Racing Transformed

Split/Second ve Blur yapımcılarından Sonic All-Stars: Racing Transformed, PC'de bulunan en iyi kart yarışçılarından biridir. Kesintisiz hızlanma, eğlenceli silahlar, Sonic ve Knuckles gibi ikonik video oyunu karakterleri içermekte.

Onu daha eğlenceli kılan, çok oyunculu olması. Dört ekranlı çok oyunculu modda en fazla üç arkadaşınızla oynayarak saatlerce eğlenebilirsiniz. Nintendo’nun ikonik Mario Kartına alternatif varsa, o kesinlikle Sonic All-Stars: Racing Transformed’dir.

 

Blur

Mario Kart'ın kart arabaları yerine gerçek arabalar olsaydı, bu olurdu. Blur, Need for Speed ve Project Gotham Racing gibi oyunların heyecan verici yarış aksiyonunu harmanlarken, genellikle kart araba oyunları için ayrılmış olan patlayıcı silahlara erişim sağlar.

Blur, oyuncunun dört oyunculu bölünmüş ekranda diğer üç arkadaşıyla karşı karşıya gelmesini sağlar ve oyuncuların oynaması için beş farklı mod vardır. Modlar odağınızı değiştirir: bazıları rakiplerin araçlarını yok etmeye odaklanırken, diğer modlar yarışa odaklanır. Kişinin tercihi ne olursa olsun, Blur'da eğlence maksimumdur.

 

Divinity: Original Sin 2

Bu oyun son yıllarda çıkan en sevilen RPG'lerden biridir. Oyuncuların kalbini çalan muhteşem bir hikayesi var ve anlamlı seçimler, onu video oyunlarındaki çoğu hikayeden daha yatırımcı kılıyor. Aynı zamanda oyuncunun istediği gibi deneme yapmasına izin veriyor, bu da diğer oyunlarda görülmeyen bir özgürlük düzeyi sağlıyor.

Divinity: Original Sin 2 aynı zamanda mükemmel bir çok oyunculu oyun. Oyuncular çevrimiçi olabilir veya bölünmüş ekranda bir arkadaşıyla maceraya atılabilir. Aynı zamanda dört oyunculu bir co-op’a izin vermesine rağmen, ek bir PC ve oyunun ikinci bir kopyası gerekecektir.

 

Rocket League

Rocket League, arcade yarış oyunlarını bir futbol simülasyonuyla harmanlayan benzersiz bir oyundur. Temelde bir futbol oyunudur, ancak oyuncuların yerine roketle çalışan arabalara sahiptir. Yorulmadan saatlerce oynanabilen eğlenceli bir oyundur. Heyecanı ve yatırımı artırmak için bir arkadaşınızla oynamayı deneyin.

Hızlı tempolu bir oyunda kişinin kendi becerileriyle (veya biraz da şansla) bir arkadaşı yenmek gibisi yoktur. Rocket League, futboldan hoşlanmayan oyuncular için, çıkışından bu yana buz hokeyi ve basketbol gibi diğer sporları da içerecek şekilde genişledi.

 

Portal 2

Portal 2, olağanüstü bir bulmaca oyunudur ve Valve'ın en iyi oyunlarından biridir. Oyuncuları cinayete meyilli bir yapay zekaya karşı koyar ve bulmacaların kendisi oldukça çeşitlidir. Ayrıca, karakterleri ikonik yapan bol miktarda mizah içermesidir.

Portal 2’i tek başına oynamak eğlenceli olsa da, oyuncuların iki farklı robotun rolünü üstlenebileceği bölünmüş ekranlı co-op modda oynarken çok daha eğlencelidir. Bulmacalar, ister bulmacanın bir parçasını anlamak ister zamanlamayı doğru yapmak olsun, birlikte çalışmayı gerektir