2016’nın En Büyük 10 Video Oyun Dünyası

2016’nın En Büyük 10 Video Oyun Dünyası

Dead Rising 4

Dead Rising 4

Tam olarak serinin hayranları için umdukları şey değil Dead Rising 4 oldukça başarılı çıktı. Dizideki önceki oyunlardan çok daha büyük bir dünyası var ve kendini içine sokmak için daha da çılgın şantajcılar var. Hepsinden önemlisi – ya da en kötüsü, nasıl hissettiğinize bağlı olarak – önceki Death Rising oyunların zaman sınırının kaybolduğundan, dünyayı boş zamanlarında özgürce keşfetmenize olanak tanıyor. Kısmen bu nedenle dünya daha büyük hissediyosunuz.

The Witness

The Witness

Çeşitli bulmacalar gibi labirentleri çözerek görevlendirilen oyun, bunları bir tabloya benzeyen, muhteşem bir açık dünya ortamında çözmenize izin veriyor. Bulmacaları hangi sırayla çözdüğünü belirlemekten başka dünyaya pek değinmiyorsun, ama aramak zorunda kalmazsanız özleyeceğiniz bir kaç unusuru var.

Far Cry Primal

Far Cry Primal

Yılın başlarında piyasaya sürülen birçoğu, bu yılki Far Cry’de çekilen eski adam yaklaşımını zaten unutmuş durumda. Oyun, Blood Dragon’a benziyor; bu nedenle, o yıl ana oyundan bir çok farklı boya katmanı ile bir sürü element kullanılmış. Bu durumda, boya işi oyunu tamamen benzersiz hissetti ve geniş açık ovaları keşfetmek eğlencelidir. Mamutları avlamak için kim sevmez ki?

The Division

The Division

Tek oyuncu atıcı ve MMO unsurlarını bir araya getiren The Division’ın, kıyamet sonrası New York şehrine yakınlığı mükemmel bir şekilde temsil edilmek, özellikle de olağanüstü çeşitlilikle keşfetmek için eğlenceli. Online arkadaşlarınızın ve rakiplerinizin ne yapacaklarını hiçbir zaman bilemezsiniz

Homefront: The Revolution

Homefront: The Revolution

En kritik resepsiyona sahip olmayan bir başka oyun olan Homefront: Devrim, en azından keşfetmek için açık bir dünyaya, çeşitli yan maceralar ve kendinizi meşgul edecek başka şeyler var. Belirtildiği gibi, New York City, dolayısıyla bu oyunda yer alan pek çok geliştirici, Philadelphia’la “Amerikalı işgal altındaki” hikayesini tarihi bir bükülme sağlayan alternatif bir şekilde kullanmaya karar verdi.

Mafia 3

Mafia 3

Mafya 3 açık dünyasını kullanıyor, 1960’larda New Orleans’ı suç ve ırk gibi konuları keşfetmek için kullanıyor. Afrikalı bir Amerikalı olarak oynuyorsanız, kafeterya, mağaza, çamaşır yıkama makinası ve diğerleri gibi ayrımcılık yüzünden giremeyeceğiniz alanlarla karşılaşırsınız. Açık bir dünya oyununda ilginç bir oyun, oyunun öyküsünü kullanarak aksine istemeyebileceğiniz bu alanlara gitmek isteyen bir kapalı dünyadır.

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2

Final Fantasy XV gibi, Watch Dogs 2 öncekinden büyük bir şekilde ayrılıyor. Bu yeni  öykülerden ve karakterlerinden oluşan açık dünyanın tasarımına kadar her kategoride büyük bir değişiklik yakaladı. Yeni çok oyunculu mod, oyuncuların oyununuzu sorunsuz bir şekilde girmelerine ve onları izlemenize izin vermesine olanak tanıyor. Zaten çok büyük bir dünyaya daha fazla oyun seçeneği sunan akıllı bir sistem.

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV

Final Fantasy XV, diğer Final Fantasy oyunlarından bir ayrı. Hem dünyası hem de nasıl tasarlandığından etkilenen çok daha fazla batı unsuru var. Dünya o kadar büyük ki, içinde dolaşmak için bir araba var, ve eskisinden çok daha fazla yan görevler ve isteğe bağlı hedefler var. En son Final Fantasy hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, yapmanız gereken şeyler için eksik olmadığınızı itiraf etmelisiniz.

Steep

Steep

SSX kaybolmuş olabilir, ancak ruhu açık bir dünya snowboard oyununda Steep’te yaşıyor. The Crew gibi açık bir dünya yarış oyununu hayal edin, ancak karla ve bu oyunun nasıl bir şey olduğunu iyi biliyorsunuzdur. Yapabileceğiniz şeylerde çok çeşitlilik yoktur, ancak dünyanın ne kadar keşfedebileceğiniz ve nerede yarışabileceğiniz açısından muazzamdır.

No Man’s Sky

No Man’s Sky

No Man’s Sky hayali bir hayal kırıklığıydı, ama bunun büyük bir oyun olduğunu kabul etmeliyiz. Onlarda yapılacak hiçbir şey olmasa bile, keşfedilecek en azından iyi görünen dünyalar vardı. Kendi bölümleri için, dünyalar bakmak oldukça eğlencelidir ve flora ve faunalarında biraz farklıdır. No Man’s Sky hakkında iyi şeyler söyleyecek pek bir şey yok, ancak en azından büyük dünyalar olduğunu söyleyebilirsin.