2019'un En İyi Mac Antivirüs Programları

Yorum · 31 Görüntüleme

Bazıları, Mac’lere "virüs bulaşmaz" diyerek, 2019’daki en iyi Mac antivirüs yazılımını gereksiz bir iş olarak tanımlamayı düşünebilir. Ancak, Apple cihazlarının Windows'tan daha az hedeflendiği doğru olsa da, virüs bulaşabilir. Sizler için 2019 yılının en iyi Mac antivirüs programlarını derledik.


Mac için En İyi Antivirüs Programları

Mac için En İyi Antivirüs Programları

Bazıları, Mac’lere "virüs bulaşmaz" diyerek, 2019’daki en iyi Mac antivirüs yazılımını gereksiz bir iş olarak tanımlamayı düşünebilir. Ancak, Apple cihazlarının Windows'tan daha az hedeflendiği doğru olsa da, virüs bulaşabilir.

Riskler artıyor, bu yüzden korunmaya ihtiyacınız var. Bu listedeki her ürün özellikle seçildi çünkü Mac sistemlerini korumak için tasarlanmıştır. Virüsleri ve zararlı yazılımları tespit edip temizlerken yüksek puanlar almışlardır.

MacOS işletim sistemi, sanal alan Unix işletim sistemine dayanmaktadır. Bu, virüslerin zarar görmesinin çok zor olduğu anlamına gelir. Onları, ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar kaçamayacakları küçük bir kutuda kilitli olarak düşünün.

Bu, macOS'un benzersiz talepleri ile çalışmak üzere tasarlanmış özel bir Mac antivirüs yazılımına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir, bu nedenle en iyi seçenekler için listeye göz atın. İşte 2019'un en iyi Mac antivirüs programları.

1. Kaspersky Internet Security for Mac

1. Kaspersky Internet Security for Mac

Kaspersky, antivirüs koruması alanında saygın bir isimdir. Güvenlik duvarı koruması, ebeveyn denetimleri, çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde alışveriş ve bankacılık işlemlerini yapabilmenizi ve araçlar da dahil olmak üzere rakiplerinin çoğunu utandırarak bir dizi özellik getiren Kaspersky Internet Security for Mac yazılımıyla bu itibarını korur. Çok çeşitli özellikler kesinlikle kabul edilir. Ancak belirli bir araç arıyorsanız, arayüzü gezinmek için biraz hantal kalabilir.

Kaspersky'i satın almak ve indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaspersky İndir

2. Bitdefender Antivirus for Mac

2. Bitdefender Antivirus for Mac

Bitdefender Antivirus for Mac, piyasadaki Apple aygıtları için en doğru virüs koruma programlarından biridir. Çok katmanlı fidye yazılımı koruması, adware kaldırılması gibi birçok özellik ile birlikte gelir ve ayrıca Windows PC kötü amaçlı yazılımlarını da tarayabilir. İnternetteki pislikler hakkında endişeleriniz varsa, Bitdefender Antivirus for Mac, 2019'un Mac'ler için en iyi yazılımdır.

3. Intego Mac Premium Bundle X9

3. Intego Mac Premium Bundle X9

Intego, Mac'leri 20 yıldır koruyor. Bu nedenle Apple makinelerinin ne tür bir güvenlik gereksinimi duyduğunu bilen herhangi bir yazılım varsa, o da budur. En son Mac tehditlerinin yanı sıra Windows ve Unix kötü amaçlı yazılımlarını da barındıran bir virüsten koruma motoruyla birlikte gelir ve ayrıca ağ izinlerini yönetmek için eksiksiz bir güvenlik duvarı içerir.

4. Norton Security Deluxe

4. Norton Security Deluxe

Norton, antivirüs dünyasında iyi bilinen bir başka markadır ve Norton Security Deluxe yazılımı, Mac'inizi mükemmel bir kötü amaçlı yazılım algılama motoruyla korumanıza yardımcı olur. Bir dizi cihazı kapsayabilir, böylece Mac'lerinizi, hatta sahip olduğunuz tüm Windows PC'lerinizi veya mobil cihazlarınızı korumanızı sağlayabilirsiniz. Sağladığı güvenlik mükemmel olmakla birlikte, kullanım sırasında sistem hızında belirgin bir etki olabilir.

5. Trend Micro Antivirus for Mac

5. Trend Micro Antivirus for Mac

MacOS'un en yeni sürümünü kullanıyorsanız; macOS High Sierra, Trend Micro Antivirus for Mac, en son işletim sistemiyle uyumluluk için geliştirildiği için çok iyi bir seçimdir. Antivirüs koruması, içerik filtreleme, sosyal medya gizlilik denetleyicisi ve yeni ransomware koruma araçları sunar. Tarama hızı, son sürümden bu yana iyileştirildi ve Mac'inizde virüs olup olmadığını kontrol etmeyi hızlandırdı.

6. ClamXAV

6. ClamXAV

ClamXAV, bu konuda çok fazla duyulmuş değildir. Ancak Mac için pek çok IT uzmanına göre virüsten koruma yazılımıdır. Sadece Apple bilgisayarları için AV yarattığı için değil. Bu aşırı karmaşık olduğu anlamına gelmez. Aslında, bu listedeki tüm Mac antivirüs yazılımı dışındaki en basit ve kullanımı kolay arayüzlerden birine sahiptir. Özellikle e-posta eklerinde virüs kapma konusunda oldukça beceriklidir ve diğer paketlerin internet güvenlik araçlarından bazılarıyla gelmese de, Mac'inizi korumak için hala mükemmel bir seçimdir.

7. ESET Cyber Security for Mac

7. ESET Cyber Security for Mac

ESET Cyber Security for Mac, bağımsız test laboratuarlarından yüksek puanlar alıyor; bu nedenle, eğer kurulu ise Mac'inizin iyi bakıldığından emin olabilirsiniz. Mac'inizde virüs taraması yapmak için en hızlı yazılım değildir, ancak makinenizin virüslerden tamamen arınmış olduğundan emin olmak için sisteminizin derinliklerine iner.

8. F-Secure SAFE

8. F-Secure SAFE

F-Secure SAFE, PC'ler, akıllı telefonlar, tabletler, Mac'ler ve güçlü ebeveyn kontrolleri dahil her türlü cihazı koruyan, tüm aile için bir virüsten koruma hizmeti olarak ayarlanmıştır. Sık kullanılan uygulamaların kurulumunu yavaşlatan aynı zamanda özelliklerin göreceli olarak eksikliği nedeniyle bazı endişeler vardır. Ama oturum açarken belirli sitelerin ve uygulamaların sisteminizle etkileşime girmesini engelleyen bankacılık koruması ve fidye yazılımı kullanımındaki belirli koruma önlemleri gibi kullanışlı özellikler sunar. Kısacası, F-Secure’nun kullanıcı dostu arayüzü ve doğru koruması onu uygun bir seçenek haline getirmektedir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!