2020’nin En Çok İndirilen Mobil Oyunu Among Us Oldu

0 Yorum · 297 Görüntüleme

2020’ye damga vuran çok oyunculu oyunlardan biri olan Among Us, mobil platformda en çok indirilen oyun oldu.


InnerSloth isimli oyun geliştirici firması tarafından geliştirilen ve 15 Haziran 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan Among Us, aslında birçoğumuzun bildiği katil köylü oyununun belirli teknik zekalar tarafından başarıyla bir bilgisayar video oyununa dönüştürülmüş halidir.

Yani oyunun mantığı, 4 ila 10 oyuncu arasında oynayabildiğiniz bir çok oyunculu ortamdaki iki takım arasında geçmekte. Crewmate (köylü) ve Imposter (katil) olarak isimlendirilen bu takımlarda Imposter, 1 ila 3 oyuncu arasında seçilebilmekte. Katil köylü mantığından da bildiğimiz üzere, Imposter takımı Crewmate takımını akıllıca yöntemler ile öldürmeye çalışmakta, Crewmate takımı ise aralarındaki bu Imposter takımını herkes ölmeden ortaya çıkarmaya çalışmakta.

Uzay temasının olduğu bu oyunda, Crewmate üyeleri görevler yaparak da oyunu kazanabilmekte. Görevlerden kastımız da, oyunda bulunan haritalardaki mini görevlerdir. Oyunda PolusMira HG ve The Skeld olmak üzere birçok harita bulunmaktadır. Imposter takımı üyesi veya üyeleri de Crewmate üyelerine uyum sağlayarak, dikkat çekmeden oyunu bitirmeye çalışırCrewmate üyeleri, öldürülmüş takım arkadaşlarını rapor eder (Imposter üyeleri de taktik anlamında rapor tuşunu kullanabilmektedir) ve bu kısımda oylama yapılarak, birinin diskalifiye olması sağlanabilir.

Arkadaşlar ile vakit geçirmek için ideal olan Among Us, ayrıca ileri tarihlerde Xbox OneXbox Series SXbox Series X gibi platformlarda da yer almayı planlamakta. Karantina vakitlerini öldürmek için buraya tıklayarak, Among Us’ın Steam mağaza sayfasına gidebilirsiniz.

Sadece dört çalışana sahip olan bir kuruluşun bu kadar çalışmasıyla ve başarısıyla Among Us ancak 2020 yılında YouTube ve Twitch yayıncıları sayesinde bugünkü popülerliğine ulaşabilmiştir. Kazanılan bunca popülerliğin ardından, Among Us 2 gibi bir devam oyunu duyurulsa da1 ay sonra geliştirici firma bu kararından vazgeçmiştir ve ana oyunu geliştirmek üzere çalışılacağını duyurmuştur.

Bilgisayar sürümü, Nintendo Switch sürümü ve mobil sürümü bulunan Among Us’ıApptopia tarafından yayımlanan verilere göre dünya çapında 264 milyon kişi indirmiş. Ayrıca bu veriler ışığında Among UsPUBG MobileBrain Test gibi dünya çapında en çok indirilen oyunları da gerisinde bıraktı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!