2021'de Piyasaya Sürülmesi Beklenen Önemli Oyunlar

2021'de Piyasaya Sürülmesi Beklenen Önemli Oyunlar

2021'de piyasaya sürülecek oyunlar şimdiden üst üste yığılmışa benziyor. 2020, kısmen Covid-19 salgını nedeniyle, hem büyük hem de küçük pek çok oyunun 2021 yılına ertelenmesine sebep oldu. Ancak 2021 yılında, oyuncuların dört gözle beklediği birçok oyun piyasaya sürülecek.

Halo Infinite ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 gibi merakla beklenen oyunların yanı sıra Hitman 3 gibi büyük oyunlarda , yeni duyurulan oyunlarda 2021 yılında piyasaya sürülecek oyunlar listesinde yer aldı. 2020 yılının sonlarına doğru çıkan PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları ile, 2021 yılı süprizlerle dolu olacağa benziyor. 

Oyun stüdyoları Covid-19 salgını sırasında evden çalışmaya geçtiği için, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen birçok oyun 2021 yılına ertelenmişti ve bu durum oyuncularda büyük hayal kırıklıklarına sebep olmuştu. İşte 2021 yılının en çok beklenen oyunları.

Far Cry 6 | 2021

Montana'yı kurguladıktan üç yıl sonra Far Cry, kurgusal Karayip adası Yara ile geri döndü. Bu sefer, büyük kötü adam, Breaking Bad'den Giancarlo Esposito'nun canlandırdığı El Presidente Anton Castillo.

Hitman 3 | 20 Ocak

Ajan 47, daha fazla komedi suikastı kaçırması için geri döndü ve Hitman 2'deki ilerlemeler aynen devam edecek. Aslında, Hitman 3'teki son iki Hitman'ın her ikisinden de haritalar oynayabileceksiniz. Ayrıca yakın zamanda öğrendik ki oyunun kullandığı motor aynı anda 300 aktif NPC'yi destekliyor.

Halo Infinite | 2021

Şef, 343 Industries'in uzun zamandır beklenen oyunu ile geri döndü. Sürgünler, Usta Şef'in uğraşması için geri döndüler ve bu sefer maceralar daha da heyecanlı. Diğer FPS serilerinden bir özellik alan Halo Infinite, çok oyunculu moda sahip olacak.

Deathloop | 21 Mayıs

Arkane, başka bir FPS macerası ile geri dönüyor ve bu harika bir zamanda geliyor. Usta suikastçı Colt, Blackreef Adası'nda sekiz hedefinin 24 saat içinde öldürmek veya yeniden başlamak için gizlice girip plan yapması ve manevra yapması gereken bir zaman döngüsünde sıkışmış durumda. 

Elden Ring | 2021 ?

Software'in iddialı RPG'sinden (Game of Thrones yazarı George R.R. Martin tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dünya ile) hala çok uzakta olabilir, ancak 2021'de geleceğinden ümitliyiz.

Resident Evil Village | 2021

Sekizinci Resident Evil oyunu, RE7'nin bıraktığı yerden devam ediyor ve Ethan Winters, son derece ürkütücü bir köyde yeni bir tehdidi araştırıyor.

New World | 2021

Amazon'un merakla beklenen MMO'su uzun zamandır beklenen oyunu New World, 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Grafikleri ve mekanikleri açısından oldukça dikkat çekecek bir oyuna benziyor.

Gotham Knights | 2021

Batman öldü ve Gotham Şehri'ni savunmak için süper güçlü koruyucular kaldı: Batgirl, Robin, Red Hood ve Nightwing. 2013'ün Arkham Origins arkasındaki stüdyo tarafından geliştirilen Gotham Knights, tek başına dört kahraman arasında veya iki oyunculu ile takım halinde oynanabilir.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 | 2021'in İkinci Yarısı

2021'in ikinci yarısına Kanlı bir kült klasiğinin devamı Hardsuit Labs tarafından geliştirilen Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 konuk olacak. Kendi vampirinizi oluşturarak Seattle sokaklarına yeni basılmış bir Thinblood olarak başlayacaksınız.

Ruined King | LoL RPG | 2021

Riot, sıra tabanlı bir RPG şeklini alan bir League of Legends hikayesi olan Ruined King ile portföyünü genişletmeye devam ediyor. Oyunda, MOBA'dan RPG'ye geçiş yapan bir avuç Lig kahramanı yer alıyor: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke.

Age of Empires 4 | Stratejik Geri Dönüş | 2021

Duyurulmasının üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen henüz oyun ile ilgili pek bilgi sahibi değiliz, ancak geliştirici ekip geleneksel Age of Empires serisinden kopmadan kaliteli bir oyun geliştirmeye çalıştığını düşünüyoruz.