Among Us Oyuncuları Öldükten Sonra Koruyucu Melek Olabilecekler

Among Us Oyuncuları Öldükten Sonra Koruyucu Melek Olabilecekler

Hemen hemen her geçen gün popülaritesini biraz daha arttırmayı başaran Among Us'a büyük bir yenilik geliyor. Geliştirici şirket InnerSloth, tıpkı Mafya'daki doktor rolünün işleyişine benzer şekilde, yaşayan oyuncuları kurtarma yeteneğine sahip ölü oyuncuları koruyucu melekler haline getirmeyi düşünüyor.

Washington merkezli stüdyo, bir hayalet olarak oynamanın “sıkıcı” olduğu için öldükten hemen sonra ayrılan oyunculara yönelik, daha fazla şey yapma şansı tanımak istiyor. Sahtekarlar tarafından öldürülen veya gemide oyalanan oyuncular olan hayaletler, öldükten sonra da göverleri tamamlayabilirler. Oyuna dahil olamazlar veya oyundaki başka bir şeyle etkileşime giremezler ve maç bitene kadar çoğu zaman fazla bir şey yapmazlar. Esasen, gelecek olan bu özellik ölen oyuncuları oyunun bitmesini beklerken meşgul edecek.

Üç kişilik bir geliştirme ekibine sahip olan InnerSloth, stüdyonun özellikle öldürülen ilk kişi için oyunu daha iyi hale getirmek istediğini belirtti. Tasarımcı Marcus Bromander'e göre bu durumda olmak “berbat” ve ekip “bir şeyler bulmaya” çalışıyor. Yine de koruyucu melek yeteneğinin nasıl görüneceğine dair daha fazla ayrıntı alamadık. 

Bildiğiniz gibi Among Us, bir dizi Twitch yayıncısı tarafından oynanından sonra büyük bir oyuncu artışı yaşadı. Oyun, PC ve mobil cihazlarda 100 milyondan fazla kez indirildi (mobil cihazlarda ücretsizdir).