Annabelle: Creation – Annabelle 2: Yaratılış Sinemalarda

Annabelle: Creation – Annabelle 2: Yaratılış  Sinemalarda

Annabelle 2, 2014’teki Annabelle filmine bir önquel olup The Conjuring film serisinin ise dördüncü filmidir. Filmde Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Anthony LaPaglia ve Miranda Otto yer alıyor ve sahip olduğu Annabelle bebeğinin kökenini tasvir ediyor. Film, 19 Haziran 2017’de LA Film Festivali’nde ilk gösterime girdi ve 11 Ağustos 2017’de ABD’de çıktı. Türkiye’de ise 18 Ağustos’da gösterime girmesi bekleniyor. 

Annabelle Creation – Annabelle 2 Yaratılış

Annabelle Creation - Annabelle 2 Yaratılış

Bebeğin yaratıcıları Samuel Mullins ve eşi Esthe California çiftlik evlerini, rahibe Charlotte, başka bir rahibeye ve altı yetim kıza açarlar. 

On iki yıl önce çift, trajik bir araba kazasında 7 yaşındaki kızı Annabelle’yi kaybetti. Çocuğunun ölümünden sonra, kızlarının ruhu olduğunu düşündükleri bir hayalet sık sık onları ziyaret eder. Sonuç olarak, yas tutan çift, ruhun bebeğe kavuşmasına razı oldu. Ruhun çocuklarına değil, bir şeytani varlığa ait olduğunu fark ettiklerinde çok geçti. Kızlardan biri kendine ait gibi görünen masum bir bebek bulduğunda Annabelle evde törör estirecektir. 

Annabelle Creation Fragman