Apple'ın Yeni "Susam Sokağı" Temalı TV Programı, Çocuklara Kodlama Öğretecek

Orijinal "Susam Sokağı" TV programı okul öncesi çocuklarına rakamlar ve harfler gibi temel bilgileri öğretti, ancak Apple’ın yeni Susam Sokağı temalı programı bunun yerine çocuklara kodlama temellerini öğretmeye odaklanacak.

Apple Çocuklara Kodlama Öğretecek

Apple Çocuklara Kodlama Öğretecek

Orijinal "Susam Sokağı" TV programı okul öncesi çocuklarına rakamlar ve harfler gibi temel bilgileri öğretti, ancak Apple’ın yeni Susam Sokağı temalı programı bunun yerine çocuklara kodlama temellerini öğretmeye odaklanacak. Bugün Apple’ın basın etkinliğinde sahnede Big Bird ile tanıtılan ve Susam Atölyesi tarafından üretilen gösteri Apple TV+'a gelen yeni programlardan biri. TV+, şirketin henüz duyurulmuş bir yayın yapan TV hizmeti ve Netflix rakibi diyebiliriz.

Yeni çocuk dizisi kodlamaya odaklanacak. Çünkü sahnede Cody adında bir kukla, "kodlama işbirliğini, eleştirel düşünme becerilerini teşvik eder ve her çocuğun öğrenebileceği temel bir dildir." dedi. "Okul öncesi çocuklarına kodlamayı öğreterek, onlara dünyayı değiştirme fırsatı veriyoruz!" diye haykırdı kukla.

Cody ayrıca, gösteride "havalı müzik" ve "dehşet dans hareketleri" olacağını da ekledi.

Apple ve Susam Sokağı

Apple ve Susam Sokağı

Tabii ki Apple, uygulama ekosistemi olarak yeni nesil kodlayıcılara ilham verilmesine doğrudan yardımcı olmak ve kazandırdıkları milyarlarca dolardan dolayı üçüncü taraf geliştiricilere destek veriyor. Apple'ın uygulama endüstrisinde baskın bir pozisyonda kalması için yeni kodlayıcılardan oluşan bir yön oluşturmaya devam etmesi gerekiyor.

Şirket bugüne kadar Apple Mağazalarında eğitim oturumları düzenleyerek, okul programlarını ve kar amacı gütmeyen girişimleri finanse ederek, öğretmenlere ders materyalleri sunarak ve kendi kod öğrenme uygulaması olan Swift Playgrounds ile kodlama dilinin öğrenilmesi için zorluyor. Ama bu yeni çocuk TV programı, daha erken yaşlarda programlamaya ilgi göstermek için tasarlanmıştır.

Cody'ye baskın yaparak sahneye çıkan Big Bird ise, "Kuşların daha zeki, daha güçlü ve daha nazik olmalarına yardımcı oluyorsunuz." diyor.

Apple, dizi için bir fragman göstermedi. Kodlama eğitimlerinin izleyicilere nasıl sunulacağı belirsizdir. Ancak yüksek düzeyde, sorunları çözmek için kodlamanın arkasındaki büyük fikirleri kullanacaktır.

Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!