ASUS, 6 GHz bariyerini aşan ROG Crosshair VIII Impact’ın başarısını kutlamak için yarışma düzenliyor

ASUS, 6 GHz bariyerini aşan ROG Crosshair VIII Impact’ın başarısını kutlamak için yarışma düzenliyor

ASUS Gamers Republic (ROG), kompakt oyun anakartı olan ROG Crosshair VIII Impact’in, hem işlemci hem de bellek frekansları için 6 GHz bariyerini kıran iki yeni rekor kırdığını duyurdu. ROG, bu iki dünya çapında başarıyı kutlamak için, tüm katılımcılara ROG Crosshair VIII Impact anakart veya AMD, InWin ve G.Skill’den birçok heyecan verici ödüllerden birini kazanma şansı veren kullanıcılar için eğlenceli bir kampanya hazırladı. 15 Kasım 2019 saat 17:00 itibarıyla başlayan “ROG Crossword Challenge”, dünyanın dört bir yanındaki ROG hayranlarını, gizli bir mesaj ortaya çıkaracak bir kelime bulmacasını tamamlamak için ipuçlarını çözmeye davet ediyor. Ödüller, kurallar ve kapanış tarihi dahil tüm detaylar ROG Crossword Challenge mikrositesinde bulunabiliyor:

https://www.asus.com/microsite/motherboard/AMD-X570/ROG

Yeni AMD® Ryzen™ 9 3950X işlemcisinin piyasaya sürülmesinin ardından ASUS hız aşırtma takımı, işlemcinin saat hızını CPU-Z tarafından ölçülebilir olarak şaşırtıcı bir şekilde 6,003 MHz (6 GHz) seviyesine kadar zorlayabiliyordu. Crosshair VIII Impact’in başarısının büyüklüğünü vurgulayan Ryzen 9 3950X işlemcinin standart saat hızı 3.5, boost hızı ise 4.7 GHz. Ayrıca 16 çekirdekli bir işlemci için Geekbench 3 (Çok Çekirdekli Skor) dünya rekorunu kırarak inanılmaz hızlar elde edildi. Geekbench 3 sonuçları https://hwbot.org/benchmark/geekbench3_-_multi_core  adresinde görülebiliyor.

Diğer yandan, Overclocked Gaming Systems (OGS) ekibi, performansı daha da ileriye doğru zorlayarakX570 platformunda en yüksek DDR4 bellek frekanslarına ulaşma konusundaki önceki başarısını tekrarladı. ROG Crosshair VIII Impact anakartı Crucial Ballistix Elite DIMM’lerle eşleştiren OGS ekibi, Ağustos 2019’daki rekorunun üzerine 200 MHz daha ekledi. Bu başarı, X570 platformundaki hafıza frekansının ilk kez 6 GHz işaretini aştığını ve başka bir dünya rekorunu tetiklediği anlamına geliyor. Bu sonuçlar şu adreste görüntülenebiliyor:

https://hwbot.org/submission/4266458_ogs_memory_frequency_ddr4_sdram_3027.2_mhz

ÖNEMLİ NOKTALAR

·       Yeni AMD Ryzen 3950X, ROG Crosshair VIII Impact anakart ile 6 GHz hıza erişebiliyor.

·       ROG Crosshair VIII Impact üzerinde Ballistix Elite 4000 DIMMs belleklerin frekansları, yeni bir dünya rekoru olan 6 GHz’a hızaşırtıldı.

·       ASUS, ROG Crosshair VIII Impact’in başarısını kutlamak için, takipçilerine rekor kıran anakartı ve diğer ürünleri kazanma imkânı tanıyor.