Avowed’in Sanat Yönetmeni, Stüdyonun Neden Canlı ve Renkli Bir Tarzı Seçtiğini Açıklıyor

Avowed’in Sanat Yönetmeni, Stüdyonun Neden Canlı ve Renkli Bir Tarzı Seçtiğini Açıklıyor

Obsidian Entertainment 2020 yılında Avowed’ı CGI fragmanı ile tanıttığında, oyun oldukça karanlık ve sert sanatsal tarzıyla Skyrim’e çok benziyordu. Ancak 2023 oynanışı, başlangıçta bazı hayranlar tarafından pek hoş karşılanmayan daha renkli bir sanatsal yöne işaret etti.

Screen Rant ile yaptığı bir röportajda Obsidian’ın sanat yönetmeni Matt Hansen, Avowed için stüdyonun estetik seçimleri hakkında nihayet konuştu. Ayrıca oyuncuların Canlı Topraklarda birçok biyom göreceğini açıkladı.

Ben fantastik oyunlar ve fantastik türün büyük bir hayranıyım. Ayrıca renkli dünyaların da büyük bir hayranıyım. Sık sık gördüğünüz şey, gerçekten faydalı bir etkidir ve çok sayıda fantastik oyun, nolastaljiyi harekete geçiren daha soluk bir renk paleti, daha karanlık bir görünüm olacak, çünkü bu hemen hemen herkesin tanıdığı bir şey. Hemen eski dünyaya taşındığınızı hissedersiniz, çünkü bu renk paletini tarihle ilişkilendiririz, gerçekte tarih bugünkü gibi renkliydi, sadece ışıklar ve benzer şeyler yoktu. Ben bunu kullanmak istedim sadece çünkü çatışmanın tam renkli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, dünya kendisi oldukça ilham veren bir renk paletidir. Bu duyguyu tetikleyen başka bir şey ise, daha önceki oyunlarımızda bahsedildiği gibi Canlı Topraklar kendine özgü bir bölgedir ve oldukça tehlikelidir. İnsanlar egzotiklik ve tehlike dediklerinde, genellikle zehirli kurbağaları ve tüm bu çok parlak tehlike şekillerini düşünürler. Biz bu öğeleri burada kullanmak istedik, ancak Avowed’da bunun biraz soluk bir yansıması da var. Bu ikilikle oynayabilir ve bu kontrastları kullanabiliriz.

İnsanlar her şeyi kontrastla algılar – her şeyin arasındaki zıtlıkla. Karanlık bataklık bir alanı olması ve ardından parlak kırmızı bir çöl, kül çölüne geçiş yapılırsa ve tüm bu farklı alanlar arasında geçiş yapılırsa, dünya çok daha büyük hale gelir. Canlı topraklar tek bir kıtadır, ancak farklı biyomlar arasında seyahat ediyormuşsunuz hissini yaratıyor, bu yüzden bunu gerçekten kullanmak istiyorduk.

Son zamanlarda Avowed’ın zaten doğrulanmış birinci şahıs görüşüne ek olarak üçüncü şahıs görüşünü de içereceği, ayrıca karakterinizin özelliklerini değiştirme olanağı sunacağı öğrenildi. Obsidian’ın blogunda yayınlanan bir makalede 12 Kasım çıkış tarihi belirtildi, ancak bu hızla değiştirildi – stüdyo muhtemelen bunu henüz doğrulamaya hazır değil. Oyun PC ve Xbox Series S|X için piyasaya sürülecek.