Bir Oyun Stüdyosu, 2021'in Ortasına Kadar Evden Çalışma Planlarını Açıkladı

Bir Oyun Stüdyosu, 2021'in Ortasına Kadar Evden Çalışma Planlarını Açıkladı

Bu yılın başlarında ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, bir dizi oyun stüdyosunu ( 343 Industries, Bungie ve Nintendo) virüsün çalışma ortamında yayılmasına önlemek için uzaktan çalışma politikalarını uygulamasına sebep oldu. Bu süreçte birçok oyun stüdyosunun oyunu ertelendi. Ancak bu süreci hızlı bir şekilde atlatan stüdyolar tekrar çalışmalarına geri döndü.

Son olarak, Avustralya'daki Wargaming Sydney stüdyosu, evden çalışma politikalarının en az Haziran 2021' kadar devam edeceğini duyurdu ve çalışanlarına yakın zamanda ofise dönemeyeceklerini belirtti.

Avustralya'da salgın genellikle Victoria eyaletiyle sınırlı olsa da, işletmeler yeniden açılmaya başladı. Ancak Sidney'de hala bazı toplu bulaşma vakaları ortaya çıkıyor.

Ünlü geliştirici şirketi Blizzard'da çalışan Tami Sigmund, bu kararları tüm oyun stüdyolarının alması gerektiğini belirtti.Sigmund, “Oyunlardan hiç kimsenin önümüzdeki yaza kadar ofise geri döneceğini sanmıyorum” dedi.

Pandemi süreci, oyun stüdyolarının çalışmalarını etkilemesinin yanı sıra, birçok büyük etkinliğinde ertelenmesine sebep oldu. Umarız bu süreç en kısa sürede son bulur ve normal hayatımıza geri dönebiliriz.