Borderlands 3 Fragmanı Yayınlandı

Yorum · 0 Görüntüleme

Gearbox'ın pek de çekingen olmayan dilendirmeleri sonunda yeni bir Borderlands oyununun duyurulmasına neden oldu. Yeni bir Borderlands oyunu resmi olarak yolda.


Borderlands 3

Borderlands 3

Çalışmalarında geçen sayısız göndermelerin ve yıllar süren önerilerin ardından Gearbox Software, The Year of Borderlands olarak adlandırdığı şeyin bir parçası olarak Borderlands 3'ü resmi olarak onayladı. Serinin üçüncü ana hattı, geliştiricinin PAX East panelinde açıklandı. Her ne kadar bu açıklamanın teknik sorunlardan etkilenmesine rağmen, nihayetinde izleyebileceğiniz Borderlands 3 fragmanının ilk tanıtımını gördük. Ama, bir çıkış tarihi belirtilmedi. 3 Nisan’da daha fazla ayrıntı gelecek.

Borderlands 3 Fragmanı

Fragman, ikonik Psycho maskesi ile başlar ve çorak arazinin en son gördüğümüz zaman olduğu gibi ıssız ve kargaşayla dolu olduğunu göstererek devam eder. Vault kampının çocukları, gördüğümüz ilk şeylerden biri ve girişin yanında Calypso'ya atıfta bulunan işaretler var. Bir mesajda, "Calypso'nun çağrısına cevap ver" yazarken, bir diğerinde ise "Calypso ile Tanış" yazarak insanlara davette bulnuyor. Bu esrarengiz figür bir sonraki sahnede tanıtıldı ve alaycı sırıtışlarından, kendinden emin şakacı ve hırıltılı yardımcısından, Borderlands 3'ün kötü adamlarından biri olacağını söylemek mümkün. Yunan mitolojilerini bilenler için Calypso, titan Atlası'nın kızıdır. Öyle ki Atlas, aynı zamanda Borderland oyunlarının esas olarak gerçekleştiği Pandora'daki büyük şirket varlıklarından birinin adı.

Bir sonraki sahnede ilk Borderlands oyununda oynanabilir bir karakter olarak karşımıza çıkan Lilith ile yeniden tanıştırıldık. Borderlands mitlerinde önemli bir figür, gizemli geçmişleri olan inanılmaz derecede güçlü bir kadın; Siren. Aynı anda sadece altı Sirenin olabileceğine ve oyunlarda bugüne kadar üçünün ortaya çıktığına inanılmaktadır. Lilith oynanabilir gibi gözükmese de, Borderlands 3'teki olaylarda çok büyük bir rol oynayacağından şüphesiz.

Daha sonra dört karakterle tanıştık. Büyük olasılıkla bunları Vault Hunters oyuncuları kontrolüne alacak. Henüz, hangi sınıflara karşılık geldikleri belli değil. Borderlands oyunları, Beserker, Hunter ve Soldier gibi geleneksel modellerin karışımına sahip olma eğilimindedir, ancak Siren ve Mechromancer gibi beklenmedik olanları da karışımın içine katar. Bir noktada yakın dövüşe benzeyen kadın Vault Hunter, bir Bodhisattva gibi birden fazla eterik kol çağırır.

Ardından fragman hızlı bir şekilde hareket etmeye başlar, dört Vault Avcısı araçlarda dolanır, bir savaş makinesi de dahil olmak üzere her tür garip silahı ateşlerler ve kötü görünen canavarları ele geçirirler. Bir noktada, aynı zamanda bir Siren olan Borderlands 2'nin Maya'sı, artık çok daha uzun saçları olan bir görüntü ile karşımıza çıkıyor.

Borderlands 3'ün en önemli özelliklerinden biri "Dünyaları Keşfet!" kelimeleri ekranda belirdikten sonra ortaya çıkar. Bu, oyunun önceki iki oyundan çok daha büyük olacağını gösteriyor, oyunculara efsanevi hazineleri yağmalamak ve avlamak için çeşitli dünyalar sunuyor. Fragman bunlardan bazılarını sergiler, geleneksel Mad Max benzeri çöl arazisinin yanında yükselen gökdelenlere ve aşırı büyümüş bataklık alanlarına sahip neon bir şehir.

Gearbox, Borderlands 3 için daha fazla bilginin 3 Nisan'da açıklanacağını söyledi. Tam olarak ne bekleyeceğimizi bilmiyoruz, ancak stüdyo, Borderlands.com'da ayrıntıların olacağını söylüyor.

Year of Borderlands aynı zamanda serinin hayranlarına, yeni Silahlar ve diğer iyileştirmelerle birlikte ilk Borderlands'ın Game of the Year versiyonunu oynama fırsatı verecek. Ek olarak, Borderlands Handsome Collection, ücretsiz bir Ultra HD Texture Pack ile grafiksel iyileştirmeler alıyor. Bu ayrıca Borderlands: Pre-Sequel ve PC'deki Borderlands 2 için de geçerli olacak. Son olarak, tüm Borderlands 2'nin DLC'leri bu yaz PlayStation VR için Borderlands 2'ye eklenecek.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!