Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 2

Call of Duty 2

Call of Duty 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen Japonya’da Konami tarafından ve dünyanın geri kalanında Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin ikinci oyunudur. 7 Nisan 2005’te Activision tarafından açıklanan oyun, 25 Ekim 2005’te Microsoft Windows için ve 22 Kasım 2005’te Xbox 360 için piyasaya sürüldü.

Oyun İkinci Dünya Savaşı sırasında belirlendi ve kampanya modu dört asker perspektifi ile deneyimlendi: biri Kızıl Ordu, biri ABD Ordusu, iki İngiliz Ordusu. Bu, toplam 27 görev ile, üç hikayeye bölünmüş dört bireysel mücadele içerir. Pek çok özellik eklenmiş ve ilk Call of Duty, özellikle sağlığı yeniden canlandıran ve patlamak üzere yakındaki bir el bombasını gösteren bir simge eklenmiş ve değiştirilmiştir.

Call of Duty 2, tek oyunculu bir hikaye modu ve çok oyunculu mod içeren birinci şahıs nişancıdır. Oyuncu, II. Dünya Savaşı sırasında belirli görevlerde birkaç Müttefik kahramanının rollerini üstlenir. Oyuncu çömelebilir, eğilimli olabilir, alçak duvarları ve diğer engelleri ölçeklendirebilir. Savaş alanında değiştirilebilen iki ateşli silah taşıyabilir ve hem parçalanma hem de duman bombaları da taşınabilir. Head-up göstergesinde (HUD) bir pusula, hem müttefikler hem de düşmanları ve oyuncunun ulaşması gereken yerleri, savunması gereken alanları veya oyuncuyu devre dışı bırakmak için patlayıcıları yerleştirmesi gereken tankları veya tankları işaret etmek için nesnel belirteçleri gösterir. Makineli tüfekler ve uçaksavar gibi silahlar, düşman birliklerini dışarı çıkarmak için bazı yerlerde mevcuttur. Ek olarak, bazı görevler oyuncuyu bir tankın kontrolüne yerleştirir.

Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri

Windows için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
 – İşletim Sistemi: Microsoft Windows 2000 / XP
 – İşlemci: Pentium IV 1.4GHz ya da AMD Athlon XP 1700+ işlemci veya üstü
 – Bellek: 256 MB RAM (512 MB RAM önerilir)
 – Ekran Kartı: % 100 DirectX 9.0c uyumlu 64 MB donanım hızlandırıcı video kartı ve en son sürücüler
 – DirectX: Sürüm 9.0c
 – Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 – Ses Kartı: DirectX9c uyumlu

Mac OS X için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
 – İşletim Sistemi: 10.8.5 (Mountain Lion), 10.9.5 (Mavericks), 10.10 (Yosemite), 10.11.6 (El Capitan), 10.12 (Sierra)
 – İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo (Dual-Core)
 – Bellek: 512 MB RAM
 – Ekran Kartı: 128 MB NVIDIA Geforce 7300 veya daha iyisi ya da ATI Radeon X1600
 – Depolama: 4 GB kullanılabilir alan