Captain Tsubasa: Rise of New Champions’dan 8 Dakikalık Oynanış Videosu

Captain Tsubasa: Rise of New Champions’dan 8 Dakikalık Oynanış Videosu

Arcade futbol oyunu klasik manga serisine dayanıyor ve oyuncuların basit kontrollerle rakiplerine karşı yüksek hızda gösterişli beceriler gerçekleştirirken gol atmasını sağlıyor.

Kaptan Tsubasa: Rise of New Champions, 2020 yılında dünya çapında PlayStation 4, Switch ve Steam üzerinden PC için çıkacak. Fragmanı şuradan izleyebilirsiniz:

Kaptan Tsubasa Fragman

Buna ek olarak, Captain Tsubasa: Rise of New Champions resmi Japon web sitesi, oyun sistemleri hakkında ilk bilgiler yayınlandı.

Futbol Aksiyonu

“Herkes Kaptan Tsubasa’nın süper oyunlarının tadını çıkarabilir” konsepti altında geliştirilen Captain Tsubasa: Rise of New Champions, basit kontrollerle hücum ve savunmanın tadını çıkarabileceğiniz bir aksiyon sistemi kullanıyor. Her karakterin benzersiz hareketlerinin yanı sıra, her karakter için belirlenen “ruh gücü”, “beceriler” ve “süper hareketleri”nin tadını çıkarabilirsiniz.

Spirit Gauge (Ruh Gücü)

Her karakterin özel saldırılarını aktive ederek tükettiği bir ruh gücü vardır. Bu ruh gücü etkili bir şekilde nasıl kullandığınız, maçın nasıl geliştiğini etkileyecektir.

Spirit Gauge (Ruh Gücü)

Hareket

Sabit miktarda ruh gücü kullanarak, Kaptan Tsubasa serisindeki “hareketleri” veya özel saldırıları aktive edebilirsiniz. Vuruş hareketleri gibi hedefe odaklı olanlardan, top sürme ve bloklara kadar çok çeşitli hamleler var. Bu hamleleri etkili bir şekilde puan kazanmak ve hedefinizi savunmak için nasıl kullandığınız, zafer ve yenilgi arasındaki farkı yaratır.

Hareket

V-Zone (V-Alanı)

Captain Tsubasa: Rise of New Champions’da, takımın moralini yükseltmeyi, rakibe dribble atmayı veya topu çalmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde takımın ortak göstergesi birikir. Bu göstergeyi maksimum miktara çıkardığınızda, “V-Zone” özelliğini etkinleştirebilirsiniz. V-Zone etkinleştirildiğinde, her takım üyesinin ruh gücü ve vuruş göstergesi birikim hızı sabit bir süre için hızlandırılır. Ayrıca, takım kaptanının “Kaptan Becerisi” adı verilen özel bir yeteneği varsa, başka özel efektler de uygulanabilir.

V-Zone (V-Alanı)

Özel Yetenek

Her ekip üyesinin Kaptan Tsubasa’nın eşsiz karakter özelliklerini kullandığı özel bir yeteneği vardır. Bu yetenekler her karakterin istatistiklerini ve ruhunu etkiler. Yetenekler nokta farkından alan pozisyonuna kadar çeşitli aktivasyon koşullarına sahiptir. Takım üyelerini kendi taktiklerinize uygun yeteneklerle kullanmak zaferin anahtarını elde etmenizi sağlar.

Özel Yetenek

Top Sürme

Rakibi atlatmak ve hızlı bir şekilde çalım atmak için “atlamalı top sürme” ve “top sürme hareketleri” kullanın. Rakibinizi sürekli çalımlarsanız, “Zone” adı verilen bir buff efekti etkinleşir, böylece ruh göstergenizi ve şut göstergenizi oluşturmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Güçlü bir vuruş hamlesiyle daha hızlı vurmanızı sağlar.

Top Sürme

Şut

Mücadele ile arttırabileceğiniz şut göstergesini doldurarak güçlü bir “şut hareketi” ortaya çıkarabilirsiniz. Karaktere bağlı olarak, daha güçlü bir “süper şut” açığa çıkarmak için atış göstergesinin iki çubuğunu doldurabilirsiniz.

Şut

Vücut darbesi

Rakibin top sürme şekline bağlı olarak, onlara “atılarak” yaklaşın ve topu çalmak için “vücut darbesi hareketleri” kullanın. Rakibi kısa bir süre için yerde tutan bazı güçlü vücut darbeleri mevcut.

Vücut darbesi

Kaleci

Kaleciler Kaptan Tsubasa’daki kalelerin aşılmaz gücünü yeniden üretmek için bir enerji ölçüm sistemine sahiptir. Göstergeyi çekmek ve azaltmak gol atmayı kolaylaştıracaktır. Ek olarak, bazı karakterlerin V-Zone gücünü tüketen ve bir hedefi engelleme şansı yüzde 100 olan “süper kurtarma” hareketi vardır.

Kaleci

Blok

Karakterler, rakip şut ile hedef arasında ise, şut hamlesi kullandığında otomatik olarak bir “blok hamle” kullanırlar. Bir blok hareketi etkinleştirildiğinde, şutu engellemek veya kalecinin enerji göstergesini azaltmak mümkündür.

Blok

Havadan Vuruş

Bazı şutlar sadece havada etkinleştirilirken, diğerleri sadece iki kişi arasındaki koordine ile etkinleştirilebilir. Hedefe çeşitli durumlara göre çeşitli şekillerde şut çekebilirsiniz.

Havadan Vuruş

Pas ve Uzun Pas

Karaktere bağlı olarak, standart paslara ek olarak “uzun pas hareketleri” kullanabilirsiniz. Şut göstergesini doldurarak, alıcı bu hareket sırasında bir şut hareketini doğrudan etkinleştirebilir. Ayrıca, belirli karakterler arasında etkinleştirilen “koordineli pas hareketleri” de birden fazla rakibi geçmek için kullanılabilir.

Pas ve Uzun Pas