CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin İade Edilmesini Önermiyor

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin İade Edilmesini Önermiyor

Geçtiğimiz günlerde, oyuncular PS4 ce Xbox One'daki Cyberpunk 2077 kalitesinden memnun olmadıkları için, oyunu iade etmek istediklerini açıkladılar. CD Projekt Red ise oyunculara geri ödeme sürecinin başlaması için Microsoft veya Sony ile iletişime geçmeleri gerektiğini açıkladı. Ancak, PlayStation oyuncularının artık geri ödeme talep etmesini istemediği için şirketin şu anda farklı bir yaklaşım benimsediği görülüyor.

Geri ödeme talep edenlere gönderilen bir e-postada, CD Projekt Red, Xbox oyuncularının doğrudan Microsoft ile iletişime geçmesini önermektedir. 

 

Para iadesi alanların sık sık telefonda Sony ile konuşması ve durumunu belirtmesi gerektiğinden, Sony'nin sisteminde gezinmek Microsoft'unkinden daha zor görünüyor. Sony'nin para iadesi politikası, normalde yalnızca PlayStation Store kredisi olarak harcadığınız parayı henüz kullanmadıysanız geri almanıza izin verir, ancak bu politikanın Cyberpunk 2077 ile ilgili yayın şikayetler nedeniyle gevşetip gevşetilmeyeceği henüz belli değil.

Yatırımcıların bu haftanın başlarında yaptığı bir görüşmede, CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin son nesil konsol sürümlerini lansmandan önce geliştirirken yeterince zaman harcamadıklarını belirtti. Oyun için daha büyük iyileştirmeler önümüzdeki yılın başlarında planlanıyor ve muhtemelen yeni nesil konsol sürümlerinin de 2021'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.