Corsair K63 mekanik klavye hem kompakt hem de uygun fiyatlı

Corsair K63 mekanik klavye hem kompakt hem de uygun fiyatlı

Corsair, zaten sağlam olan klavye serisine bir başka mekanik klavye ekledi. Bu klavye, kompakt bir tasarıma sahip ve veri girişi kolaylığı sağlayan “tenkeyless” bir tahta (Numara tuşlarının bulunmadığı anlamına geliyor). K63 olarak adlandırılan bu ürün, 80 dolar civarında bir fiyata sahip buda onu 100 doların üstündeki başka marka klavyelerden üstün kılmakta.

K63, çoğunlukla işleri basitleştirmekten yana. Klavye, özel bir makro tuşa sahip değil. Corsair bunun yerine klavyenin her iki köşesinde bir kaç medya tuşu kullanmayı seçti. Özel makro anahtarları yerine, kullanıcılar makroları Corsair’in CUE yardımcı programını kullanarak herhangi bir tuşa bağlayabilir. Örneğin F1’den F12’ye kadar olan tuşlar gibi.

Hızlı ateş etme tuşları için tam kilit rollover’a sahip yüzde yüz anti-gölgelenme ile birlikte bir Windows kilit anahtarı da var. Ayrıca her tuşta kırmızı LED aydınlatması da var ve bu da yazılım aracılığıyla özelleştirilebiliyor.

Tuş kutuların altında altın kontakları olan Cherry MX Kırmızı tuş düğmeleri var. Cherry MX Kırmızı tuşlar, herhangi bir dokunsal geribildirim veya yüksek tıklama olmaksızın hafif ve doğrusaldır.

K63 artık doğrudan Corsair‘den temin edilebilir.