Counter-Strike 2’deki Yeni Ban Dalgası Hile Yapanları Gözlerinizin Önünde Öldürüyor

Counter-Strike 2’deki Yeni Ban Dalgası Hile Yapanları Gözlerinizin Önünde Öldürüyor

Son zamanlarda Counter-Strike 2’de exploitler ve hileler hayatınızı zorlaştırıyorsa, şimdi belki de geri dönmenin tam zamanıdır çünkü yeni bir yasak dalgası ağ tabanlı nişancı oyuna yayıldı ve onlarca oyuncuyu yerlerde sürükleyerek öldürdü. Counter-Strike 2’de bazı eski oyuncular tarafından çekilen videolara göre, CS2’nin yasak dalgasının canlı olarak nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Özellikle, yeni yasak dalgasının, “Hızlı Ateş” ve “Rasgele Ateşsizlik” hilelerini kullanan oyunculara yönelik olduğuna dair işaretler var. Bu hileler, sırasıyla saniyede silah tarafından ateşlenen mermi sayısını artırır ve geri tepmeyi ortadan kaldırır.

Cheating ile mücadelede yeni bir önlem olan Overwatch, yakında Counter-Strike 2 için de devreye girecek – CSGO’da olduğu gibi, güvenilir oyuncular videoları ve demo kayıtları izleyerek, aimbot veya diğer hilelerin kullanılıp kullanılmadığını belirleyecek ve buna göre cezalandıracaktır. Ancak son yasak dalgası Overwatch ile ilgili değil.

Bunun yerine Counter-Strike 2 oyuncuları yasaklar alıyor ve ardından maçların ortasında ölüyorlar. Eğer CS2’de hilecilerle başınızı belaya soktuysanız, Counter-Strike oyuncusu ve dataminer Aquarius tarafından paylaşılan videolar, sizi mutlu edecektir.

Counter-Strike Stats sitesi henüz orijinal verileri yayınlamadı ancak veri toplayıcı ve izleme sitesine göre, geçen hafta sonu, 27 Nisan Cumartesi günü, 2019 yılındaki büyük artıştan bu yana bir günde VAC tarafından verilen ikinci en yüksek ban sayısını tespit etti.

Yani, önümüzdeki günlerde Counter-Strike 2’ye girdiğinizde, arkadaşlarınızın veya rakiplerinizin aniden yerlere düşüp, bedenlerinden tüm dokuların kaybolduğunu gördüğünüzde endişelenmeyin – bu sadece doğal bir iyileşme sürecinin bir parçasıdır.