Crytek, Warface Türkiye Sunucusunu Kapatıyor

Yorum · 124 Görüntüleme

Oyuncular, Change.org üzerinden gerçekleştirdikleri imza kampanyası ile duruma tepkilerini gösteriyor. Crytek'in Warface Türkiye sunucuları 6 yıldır oyunculara hizmet sağlıyordu.


Warface Türkiye Sunucusu Kapanıyor

Warface Türkiye Sunucusu Kapanıyor

Warface'in resmi web sitesinde Crytek, oyunculara önemli bir duyuruda bulundu. Duyuruya göre, uzun süredir hizmet veren Warface Türkiye sunucuları kapatılacak ve My.Com aracılığı ile oyuncuların hepsi global sunuculara geçirilecek. Crytek, tarih olarak ise 15 Şubat'ı belirtti.

Sunucuların My.Com firmasına satılacak olmasıyla ilgili bir durum gibi gözüküyor. Peki buradaki rahatsızlık nedir? Bu taşıma işlemi sırasında oyuncuların oyun içi yaptıkları gelişimleri, alışverişleri ve öğeleri sıfırlanacak. Warface ise bu durum karşısında taşıma işleminden önce kayıt olanlara bazı hediler vereceğini iddia ediyor. Hediler ise şunlar:

 - 50.000 Warface Parası
 - Direkt Olarak 30. Seviye Erişimi
 - 14 Günlük Mega VIP
 - Kilidi Açılmış Birçok Cephanelik Silahı

Ama Warface'in 6 yıldır bu oyuna emek ve paralar harcayan usta Türk oyuncuları bu durumu hiç hoş karşılamadılar. Bu mağduriyet ile ilgili olarak kampanyalar başlattılar. Konuyla ilgili Twitter'da #crytekbatıyor hashtag'i ile tweetler atılıyor. Ayrıca Change.org üzerinden imza kampanyası başlatan Barışcan Baş ve diğer oyuncular, en kötü oyun içi envanterlerinin taşınmasını istiyorlar. Kampanyaya destek olmak isterseniz ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Warface Türkiye

Warface Türkiye
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!