CS:GO Hilecilere Karşı Yeni Güvenlik Önlemini Yayınladı

0 Yorum · 887 Görüntüleme

CS:GO, Haziran ayında test edilen Güvenilir Mod hile önleme sistemini ekleyerek başka bir güncelleme aldı. Sistem, oyunu etkileyen üçüncü taraf uygulamalarını engellemek için tasarlandı.


FPS oyunu Counter-Strike: Global Offensive, Güvenilir Mod hile önleme sistemini tanıtan başka bir güncelleme aldı. Bu sistem oyunun istemcisiyle etkileşime girmeye çalışan harici dosyaları engelleyerek bilgisayar korsanlığını önlemek için tasarlandı. Haberin bilgileri resmi blogda bir notta yayınlandı. Ancak ne yazık ki bazı raporlara göre, sistem hile yapanlar tarafından kırılmış. Sistem ayrıca yayıncılar tarafından kullanılan uygulamaların çalışmasını da engelliyor.

Oyun artık varsayılan olarak Güvenilir Modda başlayacak. Oyunu etkileyen üçüncü taraf programlara sahip olan kullanıcılar, bulunan belirli dosyalar ve oyunu bu programlarla başlatma veya güvenilmeyen moda geçme olanağı içeren bir mesaj alacak. Böyle bir durumda oyun kendisini etkileyen her şeyle birlikte yüklenecek, ancak güven düzeyinde bir azalma olacak ve VAC (Valve Anti-Cheat) korumalı sunuculara erişim sağlanamayacak. Oyun sırasında yasak dosyalar tespit edilirse kullanıcı oyundan atılacak.

Ne yazık ki yeni sistemin piyasaya sürülmesi başarılı değil gibi görünüyor. Bazı hile üreticilerinin bu güvenlik önlemini halihazırda kırdıkları söyleniyor. Ayrıca bazı kullanıcılar yanlış bulgulardan şikayet ediyorlar. CS:GO yayıncılar tarafından kullanılan programları hile olarak tespit ediyor ve bu da birçok yayını durdurmaya zorluyor (GeForce Shadowplay gibi bu tür bazı uygulamalar çalışmıyor).

Valve Software'deki geliştiricilerin sistemi geliştireceği ve bu eksiklikleri ortadan kaldıracağını umuyoruz. CS:GO'nun şu anda bazı ciddi hileci sorunları var. Hile yapanların sayısı, ücretsiz oyun modeline geçtikten sonra 2018'de hızla büyümeye başladı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!