Cyberpunk 2077, Çin'de Satış Rekorları Kırıyor

0 Yorum · 128 Görüntüleme

Steam'de yer alan en çok satan oyunlar listesinin zirvesinde Cyberpunk 2077 yer alıyor.


Polonya merkezli bir şirket olan CD PROJEKT RED, yıllardır birçok oyuncunun heyecanla beklediği Cyberpunk 2077'i geliştiriyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada oyunun bir kez daha ertelendiği belirtilmişti. Milyonlarca oyuncu tarafından heyecanla beklenen oyunun ön siparişleri ise Çin'de olağanüstü rakamlara ulaştı. Yapılan açıklamada, Cyberpunk 2077'nin global çapta en fazla Çin'de ön sipariş aldığı belirtildi.

Uzun zamandır geliştirilme aşamasında olan ve daha sonra birçok kez ertelenen oyun için ortaya iddialar atılmaya başlandı. Bildiğiniz üzere 17 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen oyunun çıkış tarihi yapılan açıklamayla birlikte ertelendiği duyurulmuştu. Şu an ön siparişleri açılan oyun, dünya genelinde çok yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Steam'de yer alan verilere göre, en çok satan oyun listesinde Cyberpunk 2077 ilk sırada yer alıyor.

Oyunun özellikleri görsel tasarımları oldukça dikkat çekiyor ve oyuncuları en çok heyecanlandıran detaylardan da biri bu. Bunun yanı sıra oyun içerisinde oluşturulan dünya ve hikaye oyunun bir başka dikkat çeken detayı. Ayrıca son zamanlarda forumlarda ortaya iddialara göre oyunun VR destekli olacağı söyleniyor.

CD PROJEKT RED tarafından yapılan açıklamada, oyunun PS4,PC ve Xbox One platformları için piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Ayrıca oyunun PS4 versiyonuna sahip olan oyuncular Sony'nin önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği PS5 için ek bir ücret ödemeden yükseltebilecekler. Aynı şekilde Xbox One versiyonuna sahip olan oyuncular ilerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek olan Xbox Series X için ek bir ücret ödemeden yükseltebilecekler.

Şirket tarafından yapılan son açıklamaya göre Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Eğer siz de oyuna ilk sahip olanlardan biri olmak istiyorsanız Steam ve Epic Games Store üzerinden 249 TL karşılığında oyuna sahip olabilirsiniz.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!