Dead by Daylight evreninde Frank Stone’un seçilmesi korku oyununa yeni oynanış videosu ve ekran görüntüleriyle tanıtıldı.

Dead by Daylight evreninde Frank Stone’un seçilmesi korku oyununa yeni oynanış videosu ve ekran görüntüleriyle tanıtıldı.

Behaviour Interactive yayıncısı ve Supermassive Games geliştiricisi, Dead by Daylight oyununun tek oyunculu sinematik korku oyunu olan The Casting of Frank Stone’un ilk oynanış fragmanını ve ekran görüntülerini tanıttı.

The Casting of Frank Stone, dört arkadaşın hikayesinin temel alındığı tek oyunculu sinematik bir korku oyunudur. Bir film çekimindeyken anlam veremedikleri korkuları keşfeden dört arkadaşın hikayesini anlatıyor. Dead by Daylight evreninde geliştirilen bu oyun, popüler uzun soluklu oyunu keşfedilmemiş bir alana taşıyarak hem hayranlar hem de yeni gelenler için unutulmaz bir korku deneyimi sunuyor.

Hikayenin merkezinde, 1980 yazında korku sinemasında iz bırakmak için yola çıkan dört arkadaş var. 8 milimetrelik kameralarına çektiklerinin, inanılmaz sonuçlara yol açacağını bilmiyorlar. Oyun boyunca oyuncular, çevresel bulmacaları çözerek kararlılıklarını ve zekalarını sınayacak, imkansız kararlar alacak ve gerçek zamanlı olaylara tepki göstererek, genel resmi çözmek için ipuçlarını arayacaklar.

The Casting of Frank Stone, 2024 yılında PlayStation 5, Xbox Series ve Steam ile Epic Games Store üzerinden PC için piyasaya sürülecek.