Discord ile Microsoft Arasındaki Satış Görüşmeleri İptal Oldu

Discord ile Microsoft Arasındaki Satış Görüşmeleri İptal Oldu

Discord, Microsoft ile söz konusu olan 10 milyar dolarlık satın alma görüşmelerinin artık masada olmadığı için olası bir satış planının durdurulduğunu açıkladı.

Yabancı kaynaklar tarafından bildirilen detaylara göre, şirketin devam eden COVID-19 pandemisinde oldukça başarılı aylar geçirdikten sonra Discord'un bağımsız olarak devam etmek istediğini belirtiyor. Discord, öngörülebilir gelecekte bu şekilde çalışmaya devam edecek. Bunun en büyük nedeni ise halka açılma planlarının olmasından kaynaklanıyor.

Bu daha önce Discord'un bir satış görüşmeleri esnasında düşündüğü bir seçenekti, ancak şirketin henüz hedeflenen kar oranlarına ulaşmadığı düşünüldüğünde oldukça erken görünen bir seçenekti. Mart ayında, üç şirketin yaygın olarak kullanılan sohbet uygulamasını satın almak istediğine dair çeşitli haberler yayınlanmıştı. Görünüşe göre Microsoft, Discord için 10 milyar teklif etmeye hazırdı.

Rapor ayrıca, Discord ve Microsoft arasındaki anlaşmanın gelecekte yeniden alevlenebileceğini söyleyen kaynaklara da atıfta bulunarak, her iki tarafın ilerleyen zamanlarda tamamen bitmeyen ortaklık görüşmelerinin tekrar olabileceği bildirildi.

Discord, katı oyun kullanımlarından uzaklaştığından beri, güvenilir sohbet ve sesli iletişim için tüm toplulukları ve işyerlerini kendi uygulamasında ağırlamaya başladı. Şirketin 2018 gibi erken bir tarihte satış yapmak istediği bildirildi, ancak potansiyel alıcılar uygulamaya reklam enjekte etmek istediğinde geri adım attı.