Dragon’s Dogma 2 geliştiricisi, dünyanın daha önce duyurulandan “çok daha büyük” olduğunu düşünüyor.

Dragon’s Dogma 2 geliştiricisi, dünyanın daha önce duyurulandan “çok daha büyük” olduğunu düşünüyor.

Eğer henüz açık değilse, Dragon’s Dogma 2 – büyük bir oyun. Capcom, dünyanın orijinalinden dört kat daha büyük olduğunu ve bazı oyuncuların kaçırabileceği büyük miktarda yan içeriği hakkında konuştu. Bununla birlikte, yönetmen Hideaki Itsuno, Automaton-Media ile yaptığı röportajda aslında oyunun başlangıçta bildirilenden daha büyük olabileceğini açıkladı.

Her zaman Dragon’s Dogma 2 haritasının öncekinden dört kat daha büyük olduğunu söylüyorduk, ancak onu tam olarak ölçmedik ve geliştirici ekibin düşündüğü gibi daha da büyük olabileceğine inanıyoruz. Şehir sayısı da önemli ölçüde arttı.

İçinde farklı yerleşim yerlerine sahip iki büyük ülke var. Ancak haritanın boyutunu değil, yoğunluğunu daha çok değerlendirdik. Alanın içinde gezinme sırasında sıkıcı zaman geçirmeyi ortadan kaldırmak için haritada birçok düzeltme yaptık.

Bu nedenle yapımcı Yoshiaki Hirabayashi şunları ekledi:

Alan sadece amaçsızca büyük değil, her anınızı keyifle geçireceğiniz şekilde oluşturulmuştur. Haritanın (büyüklüğü) yoğunluk açısından değerlendirildiğine eminiz, boyut açısından değil.