EA, FIFA'nın Dinamik Zorluk Ayarının Olmadığı Konusunda Israr Ediyor

0 Yorum · 113 Görüntüleme

Bazen "scripting" ya da "momentum" olarak da adlandırılan dinamik zorluk ayarı (DDA), FIFA topluluğunda yıllardır ısrarcı bir söylenti olarak dolaşıyordu. Bu söylentiler EA'nın bir DDA sistemini araştırdığını ancak oyunda uygulanması gerekmediğini gösteren belgeler ve patentlerle doluydu.


FIFA 19

FIFA 19

Bazen "scripting" ya da "momentum" olarak da adlandırılan dinamik zorluk ayarı (DDA), FIFA topluluğunda yıllardır ısrarcı bir söylenti olmuştur. Bu söylentiler EA'nın bir DDA sistemini araştırdığını ancak oyunda uygulanması gerekmediğini gösteren belgeler ve patentlerle doluydu. Bu patentlerden biri çevrimiçi olarak yeniden gün yüzüne çıktı ve EA böyle bir sistemin FIFA'da olup olmadığına net bir cevap olacağını umduğu hayır yanıtını verdi.

Topluluk yöneticisi Corey Andress Twitter'da FIFA forumunda tartışmanın olduğu linke bağlantı vererek  “bunların hiçbiri şimdi veya daha önce FIFA'da olmadı” dedi.

İkinci tweet'te Andress, “neden bize cevap vermesinin zaman aldığını soranlar için: Bu patentin oyunda olmadığından %100 emin olmak istedik. Bu tüm yönleri içerir - her mod ve oynanış” ve ekledi "Umarım bu spekülasyona son verir. Cevabı beklerken gösterdiğiniz sabra minnettarım”.

Andress'e verilen cevaplarda çok fazla şüphecilik var. İstatistiklerini daha düşük performans gösteren oyuncuların hikâyelerine göre belirledi, belki de istatistiksel olarak daha yavaş oyuncular tarafından geride bırakılarak veya açık bir hedefe atış yaparak.

İddiaya göre etki, bir oyuncunun yapay olarak dramatik anlar yaratması ya da oyuncuları oyundan vazgeçmekten alıkoyması için rakiplerinden öne çıkma riski altında olduğu zaman başlıyor.

Bu hikayelerin birçoğu anekdot olarak var. Eurogamer geçmişte DDA söylentisine baktı ve EA bu anekdotları gerçek futbolda meydana gelen “kötü dokunuşlar ya da kötü atışlar” gibi tuhaflıkları modelleyen sistemler neticesinde açıkladı. Bu sistemler EA'ya göre, genel bir 'momentum' veya DDA sistemi yerine yorgunlukları gibi bireysel oyuncu faktörleri tarafından yönlendirilmekte.

Patentin okunması için oldukça etkili ancak uygulama özetine göre önerilen DDA sistemi ne kadar daha uzun süre oynayacağınızı tahmin etmek için oyuncu verilerini kullanır ve ideal olarak siz farketmeden “otomatik granül zorluk ayarı yapabilir”, sizi meşgul etmek için: “Beklenen oyun süresine bağlı olarak, video oyununun zorluk seviyesi otomatik olarak ayarlanabilir”.

Dolayısıyla EA'nın en azından bununla ilgilendiği açık ama şirket şu anda kullanımda olmadığını ve kesinlikle çok oyunculu olmadığını doğruladı. Bugünkü ifadeye tekrar alıntı yapmak gerekirse: “[DDA] 'yı hiçbir zaman herhangi bir oyuncu grubundan diğerine karşı dezavantaj veya avantaj sağlamak için kullanmayacağız” diyerek ekliyor: “teknoloji, bir oyunun belirli bir bölgesinde zorluk çeken oyunculara ilerleme fırsatı bulma konusunda nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmek için tasarlandı.”

Bir süredir FIFA dışındaki birçok oyunda otomatik zorluk dengelemesi vardı. Buna rağmen garip oyuncu hataları, şirketin DDA teknolojisi patentini aldığı için FIFA'da uygulanmış olması gerektiği, çok oyunculu olmasına rağmen bir adım attığını varsaymak anlamına geliyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!