Elleri Sık Terleyenlere Fanlı Bilgisayar Faresi

0 Yorum · 856 Görüntüleme

Bugüne kadar bilgisayar farelerine daha iyi sensörler, düğmeler ve ışıklandırmalar takıldı. Belki de yeni bir özelliğin zamanı gelmiştir.


Herkes bir amaç için bir bilgisayar faresi kullanır. Oyun oynamak için ya da sadece sistem ve uygulamalarda gezinmek için. Ama bazılarımız için bu da yetmez. Terli elleri olan insanlar hakkında da bir şeyler yapmak gerekir. Bir süredir özel profillere sahip farelerin özel modelleri veya avuç içine yapışan daha az plastik yüzeyin olduğu bir bal peteği yapısı oluşturuldu. Bu çözümlerin etkili olup olmadığı tam olarak belli olmasa da, görünüşe göre Zephyr daha iyi bir şey yaratabileceğine inanmış.

Dahili fan tarafından soğutulan yeni ter önleyici bilgisayar faresine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fare, 22 Temmuz'da Kickstarter'da piyasaya sürülecek. Üst kısmında bir petek muhafazası olan farenin altına bir fan yerleştirilecek. Hızı 4000 ila 10000 RPM arasında ayarlanabilecek. Elbette hava akışını tamamen kapatmak da mümkün olacak. Buna ek olarak RGB arka ışık, ünlü Omron anahtarları (tahmini ömrü 50 milyon tıklama), DPI değiştirmek için bir düğme (100 ve 16000 arasında), iki yan düğme ile RGB arka ışığı ile donatılacak. Yan düğmeler büyük olasılıkla "geri" ve "ileri" tuşları olacak. Fareye Cooler Master MM710 veya HyperX Pulsefire FPS Pro gibi farelerden bilinen PixArt PMW 3389 sensörü eklenecek. Üretici, fanın çok sessiz olacağını ve tüm tasarımın çok fazla parmak izi tutmayacağını iddia ediyor.

Fiyata gelirsek, "süper erken kuş" seçeneği ile satın alındığında 79$ ödeneceği garanti ediliyor. Bu farenin yenilikçi ve taze bir fikirle üretilip üretilmediğini düşünüyorsanız, merak etmeyin. Çünkü internette bugüne kadar çıkan fanlı tek fare, Thermaltake'in 2012 Cyclone projesi. Bu projede fan farenin dışında bulunuyor. Önemli sorulardan biri ise fanın ne kadar dayanıklı olacağı ve değiştirmenin mümkün olup olmayacağı ya da en azından farenin açık tasarımının şüphesiz toplayacağı tozdan temizlemenin kolay bir yolu olup olmayacağı. Genel olarak bakıldığında proje ilgi çekici görünüyor. Kullandıkları fare ne olursa olsun elleri terleyen bazı oyuncuların problemini çözecek bir icat olabilir.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!