En iyi Açık Dünya Oyunları

En iyi  Açık Dünya Oyunları

Açık Dünya Oyunu(Open World Game) Nedir ?

  Açık dünya oyunlarda kendi isteğiniz doğrultusunda, görevlere bağlı kalmadan hareket edersiniz.Diğer oyunlarda ise sabit bir görev sistemi içerisinde ilerlemek zorunda kalırsınız. Doğrusal bir yapıda ilerleyen oyunlardan daha çok oyuncunun sanal dünyayı serbestçe, istediği gibi dolaşmasıdır. Açık dünya oyunlarda oyunculara kendi özgürlükleri verilir ve oyuncular kendilerini görev yap seviye atla mantığından kolayca çıkarabilir.

1-) The Witcher 3: Wild Hunt

1-) The Witcher 3: Wild Hunt

En iyi RPG serilerinden biri olarak gösterilen The Witcher serisinin son üyesidir. Yayınlandıktan altı hafta sonra 6 milyondan fazla kopya satmıştır ve Golden Joystick Awards,The Game Awards, Game Developers Choice Awards, ve SXSW Gaming Awards dahil olmak üzere 250’den fazla site tarafından yılın oyunu seçilmiştir.Geralt’ın macerasına kaldığı yerden devam ettiği oyun devasa dünyası ve kaliteli optimizasyonuyla dikkat çekmişti. Ancak çıkışından hemen sonra ortaya çıkan ‘downgrade’ gerçeği oyuncuları biraz üzmüştü.

Çıkış Tarihi: 19 Mayıs 2015
Geliştirici: CD Projekt Red
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PC

2-) Grand Theft Auto: San Andreas

2-) Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto serisinin bir parçasıdır. Oyun, ana karakter Carl Johnson’ın “CJ” 1992 yılında annesinin evine cenaze için 1987’de taşındığı Liberty City’den Los Santos’a geri dönüşüyle başlamaktadır. Oyun 1992 yılında geçmektedir. Grove Street Families’in dağıldığını öğrenen CJ, temelli dönmeye karar verir. CJ’in dönmesiyle birlikte San Andreas eyaleti zamanla büyük değişimler geçirir. Grove Street Families’e ihanet eden Ryder ve Big Smoke gibi karakterler de CJ tarafından öldürülür. Grove Street Families güç kazanmaya başlar ve Los Santos’un hemen hemen her bölgesini ele geçirir.

Çıkış Tarihi: 26 Ekim 2004

Geliştirici: Rockstar North

Platformlar: PlayStation 4, Android, PlayStation 2, PlayStation 3,XBOX,PC

3-) Batman: Arkham Knight

3-) Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight, Rocksteady Studios tarafından geliştirilen ödüllü üçlemeyi destansı bir sona ulaştırıyor. Batman: Arkham Knight, Rocksteady’nin eşsiz bir şekilde tasarladığı ve oyun serisinde ilk kez sürülebilir olan Batmobile’i sunuyor. Heyecanla beklenen bu efsanevi taşıtın ilave edilmesi, Arkham serisinin beğenilen oyunu ile bir araya gelerek, oyunculara Gotham Şehri boyunca sokakları yarıp gökyüzünde uçurarak en son ve eksiksiz bir Batman deneyimi sunmaktadır. 

Çıkış Tarihi:  23 Haziran 2015

Geliştirici: Rocksteady Studios

Platformlar:  PC, PlayStation 4, Xbox One

4-) Tom Clancy’s The Division

4-) Tom Clancy's The Division

Tom Clancy’s The Division oyunu, üçüncü şahıs bakış açısıyla (TPS) geçen bir oyundur.Ancak oyunu bir bütün olarak incelerseniz  RPG veya Diablo ya da bir MMO gibi loot üzerine kurulu bir oyun olduğunu göreceksiniz.Oyunda New York şehrinin Manhattan bölgesinde yaşanan virüs krizi sonucu beliren kaos sırasında düzeni sağlamaya odaklanıyorsunuz.

Çıkış Tarihi:  8 Mart 2016

Geliştirici: Massive Entertainment, Red Storm Entertainment, Ubisoft Reflections, Ubisoft Annecy

Platformlar:  , PlayStation 4, Xbox One

5-) Just Cause 2

5-) Just Cause 2

Just Cause 2 aynı ilk oyunda olduğu gibi Panau Adası’nda geçiyor. Just Cause 2 , özgürlük konusunda sınırları zorlamış ve bu kocaman haritada gidip görebileceğiniz birçok yer var. Görev yerinize rahatça gidebilmeniz için araç kullanma imkanınız  bulunuyor.Helikopter, otomobil, deniz motoru, motosiklet gibi  birçok aracı kullanabilirsiniz.

Çıkış Tarihi:  23 Mart 2010

Geliştirici:  Avalanche Studios, Eidos Interactive

Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows