En İyi Kablosuz Oyun Mouseları 2019

Yorum · 0 Görüntüleme

PC'nizden filizlenen kablo ormanı, tam zamanlı bir iş gibi hissettirebilir ancak en iyi kablosuz oyun faresini almak sizi baş ağrılarından kurtarır ve aslında hayatınızı çok daha rahat bir hale getirir.


PC'nizden filizlenen kablo ormanı, tam zamanlı bir iş gibi hissettirebilir ancak en iyi kablosuz oyun faresini almak sizi baş ağrılarından kurtarır ve aslında hayatınızı çok daha rahat bir hale getirir. Bu, PC kablo yönetimi için tek taşla iki kuş vurmak anlamına geliyor ve buradaki amaç sadece masanızı temizlemek veya kablo kalabalığından kurtulmakla ilgili bir şey değil. Kablosuz fare size hareket özgürlüğü tanır ve bu, home office’inizde  masannıza oturduğunuz zaman aptalca bir konsept gibi görünse de, yararları aslında oldukça büyüktür (özellikle yeni farenizi en iyi kablosuz oyun klavyelerinden biriyle eşleştiriyorsanız). Düzenli olarak hareket halindeyken bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, kablosuz bir fare yerden, zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Daha özgür bir şekilde oyun oynamak için farenizin kordonunu kesmek inanılmaz bir lüks.

Peki en iyi kablosuz oyun faresi ve kablosuz yaşam tarzı arayışına başladığınızda neye dikkat etmelisiniz? Öncelikle kablolu bir oyun faresi alırken göz önünde bulundurduğunuz bazı şeylere öncelik vermelisiniz. En zorlu senaryolar için bile yeterince hassas, yeterince yüksek bir CPI derecesi ve bunun yanında yüksek bir IPS derecesine de sahip olmalı. Bunun ötesinde, çoğunlukla özelliklerle ilgili ek düğmelerden oluşan dev bir panele ihtiyaç duyan bir MMO oyuncusu musunuz? Yoksa ilk olarak strateji oyunları oynar ve bütün gece süren çılgın oyun seanslarında bile bileklerinizi yormayan bir fare mi istersiniz? Estetik ve RGB gibi şeyler, bunlardan sonra gelir.

1. Logitech G Pro Wireless

En iyi kablosuz fare

CPI: 16.000 | Sensör: Optik HERO 16K | Batarya: 40+ saat şarj edilebilir | Arayüz: USB | Düğmeler: 8 | Ergonomik: Çok yönlü | Ağırlık: 81 g (0.18 lbs)

Logitech'in mükemmel tescilli HERO sensörünü barındıran G Pro Wireless şimdiye kadar elime aldığım en iyi kablosuz oyun faresi. İnanılmaz derecede hafif olması kablosuz bir fare için dikkate değer bir başarı. Logitech bunu, farenin yapıldığı plastiğin kalınlığını traş ederek başarmış olsada  işlem sırasında kaliteden ödün verilmiş gibi bir his uyandırmıyor. Oyun oynadığım en sağlam kablosuz farelerden biri olduğunu masamdan birkaç kez düşerek kanıtladı.

G Pro, RGB ışıkları etkin olsa bile, 40 saatin üzerinde bir pil ömrüne sahiptir ve aynı zamanda  kasanın her iki tarafındaki yumuşak uçlarla değiştirilebilen, çıkarılabilir yan düğmeler ile de çok yönlüdür. Logitech'in kablosuz şarj matıyla bile uyumlu ayrıca  kullanılmadığında USB dongle'ı saklamak için alt bir yuva ile birlikte geliyor. Tek dezavantajı yaklaşık 150 dolar civarında olan fiyatı. Bir oyun faresi için pahalı olsa da buna değer.

2. Logitech G903

En iyi fare anahtarları

CPI: 12.000 | Sensör: Optik PMW3366 | Batarya: 32 saat (RGB hariç) şarj edilebilir | Arayüz: USB | Düğmeler: 11 | Ergonomik: Çok yönlü | Ağırlık: 107 g (0.24 lbs)

Logitech G903 Lightspeed her şeyi yapmaya çalışır ve aslında bunu da başarır. Bu harika çok yönlü tasarıma sahip fare, herhangi bir sağ el uyumlu fare gibi elime rahatça oturuyor. Aynı zamanda çıkarılabilir başparmak düğmeleriyle solaklarda kullanabilir. Şimdiye kadar kullandığım diğer farelerin tıklamalarından daha iyi hissi ve sesi olan yepyeni bir tıklama mekanizmasına sahip. Yan yana tıklayabilen ve 15 saniye boyunca serbestçe dönebilen metal bir kaydırma tekerleği var ancak ben atıcılardaki silahları değiştirmek için çentikli modda kullanmayı tercih ediyorum. Logitech'in son birkaç yıldır kullandığı son derece hassas 12.000 DPI sensörünü kullanıyor.

Her nasılsa, G903 bunların hepsini piline rağmen birçok kablolu fareden daha hafif olan sadece 107 gram ağırlığında yapıyor. G903, yeni tasarımın ve yeni teknolojinin başarısız olma dezavantajlarıyla dolu ama her şey işe yarayan, hırslı bir kombinasyonudur. G903'ü (ve selefi yakın G900'ü) kullanmaya başladığım bir yıldan uzun bir süre sonra, kablosuz performans konusunda hiçbir zaman sorun yaşamadım ve G903'ü şimdiye kadar kullandığım herhangi bir kablolu fareye tercih ettim. İsterseniz fişi takıp, kablolu bir fare olarak da kullanabilirsiniz, fareyi şarj etmenin ve oyun oynamaya devam etmenin iyi bir yoludur.

Logitech kısa süre önce yeni bir high-end kablosuz fare piyasaya sürdü, G903'ten daha hafif olan G Pro Wireless, daha iyi bir sensör kullanıyor ve çok daha uzun pil ömrüne sahip. Ancak daha pahalı ve bu gelişmiş özelliklere rağmen G903'ün hala çok daha iyi bir tıklama hissi, şekli ve kaydırma tekerleği olduğunu düşünüyorum. Bu benim için onu en üst noktada tutuyor.

3. Logitech G305

Harika, uygun fiyatlı bir oyun faresi

CPI: 12.000 | Sensör: Optical Hero | Batarya: 250 saat, AA ** Arayüz: ** USB | Düğmeler: 6 | Ergonomik: Çok yönlü (sol taraf başparmak düğmeleri) | Ağırlık: 99 g (0.22 lbs)

Yukarıdaki Logitech G903 eşsiz bir tasarıma sahip ancak herkes için uygun değil. Yeni G305 ile Logitech herkes için yüksek performanslı bir kablosuz oyun faresi yapmaya çalıştı. Orta seviye bir fiyata, bazı büyük kablolu farelerle rekabet ediyor ancak burada performans veya tasarım açısından gerçek bir taviz yok. G305, Logitech'in G903'teki fantastik performans sensörünü tekrar eden en yeni Hero sensörünü kullanıyor. Tek bir AA pil ile 200 saatten fazla dayanabilir (bu da maliyetin düşmesine karşın şarj edilebilir olmaya yardımcı olur). Küçük kablosuz dongle, farenin gövdesi içinde saklanabilir ancak kritik olarak, sol ve sağ tıklama düğmeleri çıkarılabilir avuç içi dayanağından ayrı parçalar olup, güvenilir ve tatmin edici bir tıklama sağlar.

G305’in şekli, Logitech’in yıllardır kullandığı küçük, çok yönlü bir tasarıma dayanıyor. Kaydırma tekerleği ve düğmeler gibi bileşenler G903'teki özellikler kadar premium olmasa da, ucuz bir oyun faresinde bulabileceğiniz her şeyden çok daha iyidirler. G305, kalitesi ve performansı ile tam bir fiyat performans ürünü.

4. Razer Mamba Wireless

Şarj matı olsun ya da olmasın en iyi kablosuz Razer seçeneği

CPI: 16.000 | Sensör: 5G Gelişmiş Optik Sensör | Batarya: 50 saat | Arabirim: Donanım kilidi veya kablolu USB üzerinden kablosuz | Düğmeler: 9 | Ergonomik: Çok yönlü (sol taraf başparmak düğmeleri) | Ağırlık: 96 g (0.21 lbs) ** Özellikler: ** RGB logosu ve kaydırma tekerleği, 1.000 Hz rapor oranı

Mamba Wireless sadece Razer'in en iyi kablosuz faresi değil, aynı zamanda en iyi donanımlardan biridir. Razer'in son yıllarda, donanımlarının kalitesi, tasarımı ve dayanıklılığında yaptığı üssel gelişme göz önüne alındığında, oldukça cesur bir ifade, ancak Mamba Wireless, Hyperflux şarj matı ile birlikte kullanıyor olsanız da kullanmasanız da, kullandıkça güç sağlayacağının garantisini verir ve pili daha küçük, daha hafif bir kapasitörle değiştirmiş olmaları ünite ağırlığını birazda olsa azaltmış.

Mamba, 16.000 CPI'ye sahip ve 450 IPS için derecelendirilmiş Razer'in 5G sensörünü paketleyen sınıfının en iyisi kablolu farelerle olumlu bir şekilde rekabet ediyor. Bu, geniş ekranlarda bile menzilde hassas sonuçlar elde etmek için sıfırlama yapmanız gerekenden çok daha fazla hassasiyet sağlar. Bu ayrıca, Mamba'yı vahşi bir terketme ile etrafa atabileceğiniz anlamına gelir ve asla izini kaybetmez. RGB aydınlatma biraz sonradan görünse de, bu gökkuşağı renginde bir devrimle asla tam olarak karşılanmayan biri olarak, ben hiç umursamıyorum ve kaydırma tekerleği ve logosunun gösterdiği yerde tamamen yapılandırılabilir. Hafif bir faredir ancak plastikten ya da önemsiz hissetmez ve şu anda herhangi bir üreticiden alınabilecek en iyi kablosuz seçeneklerden biridir.

5.E-Blue Mazer II

En ucuz kablosuz oyun faresi

CPI: 2,500 | Sensör: Optik Avago 5090 | Batarya: Ay,2xAA ** Arayüz: ** USB | Düğmeler: 6 | Ergonomik: Sağ el uyumlu | Ağırlık: 140g (0.31 lbs)

Yirmi dolara alabileceğin şey inanılmaz. Budget gamingE-Blue, çeşitli kablolu ve kablosuz oyun fareleri üretmektedir ve Mazer II,yaklaşık 20 dolar fiyatıyla iyi bir kablosuz faredir. Yine de, kimseye bir fareiçin bu kadar ucuza kaçmasını tavsiye etmem. Biraz daha fazla paraya LogitechG903 gibi kablosuz bir fare ile daha iyi bir sensör, daha yüksek performans,batarya ömrü ve yüksek bir yazılım elde edersiniz. Ancak harcayacak yalnızcabirkaç dolarınız varsa, Mazer II iyi bir seçimdir.

Mazer II, 500 ila 2500 arasında dört DPI seçeneğine vesoldan rahat bir kavramaya sahiptir (malzemeler daha ucuz olsa bile). MazerII'ye sahip herhangi bir sürücü yazılımı veya 1000 Hz'lik oy kullanma oranınasahip olan tipik oyun farelerinden elde edebileceğiniz bir performansbeklemeyin, bu da her milisaniyede bir PC'nizle iletişim kurmaları anlamınagelir. Mazer II sadece 250 Hz'lik bir oy kullanma oranı sunuyor. Şimdi, bu farkıhiç fark edecek misiniz? Bu, fare imlecinizin duyarlılığına ne kadar duyarlıolduğunuza bağlıdır. Çoğu insan için, bu birkaç milisaniye gözle görülür birgecikme sağlamaz.

Mazer II ile herhangi bir kablosuz performans sorunumolmasa da, sinyalinin Logitech veya Razer faresiyle aldığınız sinyal kadargüçlü olmasını beklemeyin. "Gürültülü" bir kablosuz ortamda, bazıparazitlerle karşılaşabilirsiniz. Ama zaten ucuz olmasının sebebi bu.

6. Logitech MX Vertical

Çoğu oyun için uygun en verimli fare

CPI: 2,500 | Sensör: Optik | Pil: Dört aya kadar **Arayüz: ** USB, Bluetooth | Düğmeler: 6 | Ergonomik: Sağ elle dikey | Ağırlık:135 g (0.31 lbs)

MX Vertical, elime aldığım en iyi ve en rahatfarelerden biri. Listenin sonunda olmasının sebebi ise özel bir oyun faresiolarak tasarlanmamış olması. Yüksek çözünürlüklü 4.000 CPI ile çoğu oyunuygulamasında, özellikle hızlı hareketlerin veya hassasiyetin gerekmediğistrateji oyunlarında veya simülasyonlarda kullanılmak için yeterince hassasancak birçok modern oyun faresinde bulunan 12.000 veya 16.000 CPI sensörününgerisinde kalıyor.

MX Vertical'ın gücü, elinizi nötr bir pozisyondatutmanızı sağlamak için biçimlendirilmiş ergonomik tasarımıdır. Haftalarcakullanıldıktan sonra sağ elimdeki geçmeyen ağrılar belirgin bir şekilde azaldıve işteki birincil farem haline geldi. Birkaç tur Apex Legends oynamama rağmen,MX Vertical'ı yeterli buldum ancak eSpor profesyonellerinin ciddi rekabet içinküçümseyeceğinden eminim. Ancak üretkenlik ve çoğu oyun senaryosu için Vertical,80 dolarlık fiyatıyla alabileceğiniz harika bir faredir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!