En İyi Nintendo Switch Oyunları

En İyi Nintendo Switch Oyunları

Nintendo Switch Oyunları

Nintendo Switch Oyunları

Sırada hangi oyunu alacağınızı seçmek söz konusu olduğunda, en iyi Switch oyunlarının neler olduğunu anlamanız oldukça zordur. Tabii ki, Super Mario Odyssey ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi dev oyunlardan kaçmak zor. Ama RTS Mario + Rabbids: Kingdom Battle veya platformer olan Rayman Legends: Definitive Edition gibi başka yıldız oyunlar da var.

Yeni konsolunuza ne alacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için, en iyi Nintendo Switch oyunlarını listeledik.

15. Minecraft: Story Mode – The Complete Adventure

15. Minecraft: Story Mode - The Complete Adventure

Tür: Point-and-click macerası
Fiyatı: 39,99 $ / 39,99 ABD £

Telltale’nin en iyi epizodik maceralarından biri Minecraft bloğu mükemmelliği etrafında bir hikaye ile tek bir pakette.

Sadece Telltale’nin oyunlarından ilkinin Switch’e gelmesi değil, aynı zamanda son derece görkemlidir. Bir Minecraft hayranı olmasanız bile, bol bol komedi, aksiyon ve bloğa dayalı şakalar vardır ve Telltale’nin motorunun Switch üzerinde bu kadar sorunsuz çalışmasını takdir edeceksiniz. Her zaman tüm yollarla Switch Minecrafting olabilirsiniz.

Artı paranıza göre epey oyun alırsınız. The Complete Adventure, size Minecraft’ın beş aşamasını getiriyor: Story Mode ve geçen yıl yayınlanan Adventure Pass’ın üç bölümü.

14. Arms

14. Arms

Tür: Savaşçı
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Size Splatoon getiren evden eşsiz bir savaşçı.

Arms kitleler için bir dövüş oyunu. Kombo ve counterların sonsuz bir listesini öğrenmek için zorlamak yerine, Arms tüm odak noktalarını boksörlerin iki esnek uzuvlarına yerleştirir. Bu ayrıntılı değil demek değildir. Her avcı uçağının kullanabileceği benzersiz yetenekleri ve bir dizi özel kol çeşidi vardır, bu da çok çeşitli stratejilere izin verir. Tek oyunculu içerikte biraz hafif olsa da, sağlam bir temel ve çıkacak olan ek ücretsiz içerik vaadinde bulunulması, Arms’ın önümüzdeki aylarda Switch sistemlerimizde yer almasını sağlıyor.

13. Wonder Boy: The Dragon’s Trap

13. Wonder Boy: The Dragon's Trap

Tür: Platformer
Fiyatı: 19.99 $ / 17.99 £

Elle çizilmiş animasyon ve orijinal 8-bit sprite arasında geçiş yapma yeteneği ile komple kült klasik Wonder Boy 3 tam bir modifiyedir.

Wonder Boy, Metroid ya da Castlevania’nın yaptığı aynı kültürel takdire sahip değildir, ancak serilerle birlikte büyümüş olanlar (Macera Adası gibi spin-off’lar ile birlikte) kalitelerini kanıtlamaktadır. Wonder Boy: The Dragon’s Trap özellikle önemlidir çünkü takip etmek için bir dizi doğrusal olmayan platformcu için zemin hazırlamaya yardımcı olmuştur. 2017 yeniden yapımında, geliştirici Lizardcube aynı oyunu, parolaları ve hepsini, sevgiyle alıyor ve üzerine yepyeni bir soundtrack ile tamamlanmış muhteşem bir ressam estetiği uyguluyor.

12. Kirby Star Allies

12. Kirby Star Allies

Tür: Aksiyon / Macera
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Klasik Kirby platform aksiyonu, ancak iyi bir değerlendirme için dört oyunculu kooperatif.

AI (Yapay Zeka) arkadaşları ile yalnız başına oyna ya da gerçek hayatta üç insan ile, ve yakında Kirby Star Allies‘ın mükemmel bir parlayan oyun olduğunu anlayacaksınız. Yarı zamanlı, klasik yan kaydırma, platform oluşturma eylemiyle ilgili, ancak daha sonra farklı güçlere, yeteneklere ve iki kombinasyonuna sahip olabileceğiniz gerçeğini toparladığınızda dörtlü bir co-op oyuncuya sahip olursunuz. Super Smash Bros gibi hissettirir.

11. Minecraft

11. Minecraft

Tür: Bina simülasyonu
Fiyatı: 29.99 $ / 19.99 £

İstediğiniz her şeyi inşa etmenize, yok etmenize ve madencilik yapmanıza olanak tanıyan, güzel bir bloklu, açık dünya, yaratıcı sanal alan.

Daha önce oynamış olasanız bile Switch’te Minecraft ultra taşınabilir, üretilebilir zevk anlamına gelir. Yerel ağda birlikte oynamak için bir arkadaşınızla birlikte oturabilir, ki bu da kurulumu yapmak için oldukça basittir. Tek başına keşfetmeye hevesli değilseniz ya da mini oyunlarından birini denemek isterseniz çevrimiçi oynayabilirsiniz: Battle (basit PvP), Tumble (kürek veya kartopu içeren bir yarış) veya Glide (en kısa sürede sonuna gelin). Çok sayıda başarı, hoş bir şekilde yönlendirilmiş bir oyuna, sizi hedefleyecek bir şey verdikleri için yapar, ancak bu oyuna geldiğinde, onlarca saat boyunca oynuyor olsanız bile Minecraft’ta sıkılmış gibi hissetmezsiniz. Bu keşif ve hırs içinde bir alıştırma. Kaynaklara sahip olduğunuz sürece daha önce sadece vahşi rüyalarınızda var olan yapılarla aniden yaşanabilir. İster inatçı, ister kolay olsun, ister kederli olsun, Minecraft’ı, sizi ve birlikte çalışmayı seçeceğiniz herkesi mutluluğunuzla zarif bir ev sahibi olarak düşünün. Ya da bazı TNT ile her şeyi bang yaparsınız. Nasıl isterseniz.

10. L.A. Noire

10. L.A. Noire

Tür: Cinayet gizemi RPG
Fiyatı: 49,99 $ / 44,99 £

Los Angeles’ın yozlaşmış suç dünyasında güçlü bir ahlaki yapısı olan bir dedektif Cole Phelps’in rolünü ele alıyorsunuz, davaları çözüyor ve kademeli olarak yükseliyorsunuz.

Kötü adamları parmaklıkların arkasına koymak, herşeyi yolunda gidiyormuş yapar mı? İyi gibi gözüküyor. Bu polisiye romanını bulma yolculuğunun uzun bir süreç olduğunu anlayacaksınız. Şüphelileri ve tanıkları takip etmekte kullanacağınız bazen cesetler anlamına gelen ipuçlarını bulmak için suç sahnelerini araştırırsınız. Gerçek bir dedektif gibidir. Sorgulama teknisyeni üst düzeydir ve şüphelinin yalan söylediğini ya da doğruyu söyleyip söylemediğini anlamak için giderek daha farklı yüz kenetlerini okumaya çalışmanız gerekecek. Basitçe söylemek gerekirse, L.A. Noire, eylemin bir bölümünü isteyen gerçek suç severler içindir.

9. Elder Scrolls 5: Skyrim

9. Elder Scrolls 5: Skyrim

Tür: Açık Dünya RPG
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Ortada ejderhalar olan, sihir ve kanlı bir iç savaşla dolu genişleyen, yıkıcı, açık bir dünya RPG’si.

Skyrim Nintendo Switch’de ejderhalarla çıplak ellerle savaşabileceğinizi göz ardı edelim. İster kuş tüyü ne olursa olsun, karakterleri sızlayan nefes kesen manzaraları göz ardı edelim, bu kuşkusuz, Falkreath’ın ya da Riften yakınlarındaki sallanan altın ağaçların göz alıcı ormanı olsun. Yeni 244 araştırmanın toplamına veya yeni sürümlere yolculuk edeceğiniz Switch sürümüne dahil olan DLC’lere dikkat etmeyin. Bunun yerine hareket kontrollerine odaklanın. Kontroller çok iyi. Göğsünüzü bir kalkanla engellemek için elini kaldırmanıza ya da bir avuç ateş yaktığınızı amaçlamak için Joy-Cons’leri eğmenize izin veriyorlar. Talos’un hatırı için, şimdi çıplak ellerinle kilitler bile toplayabilirsin. Switch’deki Skyrim, Tamriel’in dünyasına daha önce hiç olmadığı kadar bağlı hissetmenizi sağlar ve herhangi bir RPG sevenler için gereklidir.

8. Shovel Knight: Treasure Trove

8. Shovel Knight: Treasure Trove

Tür: Platformer
Fiyatı: 24,99 $ / 19.99 £

Mükemmel Shovel Knight ve bugüne kadarki tüm genişlemeyi içeren bir koleksiyon, yeni Specter of Torment ve yaklaşan King Knight genişlemesi dahil.

Shovel Knight, 1980’lerden kalma bir oyun gibi görünebilir. Ama basit bir nostaljiden çok daha fazlası dır. Mega Man, Mario ve Ducktales’in en iyi unsurlarından bazılarını yansıtan yaratıcı seviye tasarımı ve aksiyonuyla, kendine ait bir kaç numarası olan Shovel Knight, hala en iyi modern 2D platform tasarımcılarından biridir. Treasure Trove sürümü, bugüne kadar çıkarılan her türlü shovelry’i derler: temel mücadele, daha önce yayımlanan Plague of Shadows, yepyeni Specter of Torment, yaklaşan King Knight genişlemesi ve yepyeni bir dört oyunculu savaş modu.

7. Stardew Valley

7. Stardew Valley

Tür: Simülasyon
Fiyatı: 14.99 $ / 10.99 £

Bir çok kişinin kalbini çalan sevimli, piksel sanat tarım simülatörü.

Stardew Valley‘in Nintendo Switch için en çok beklenen oyunlardan biri olmasının bir sebebi var. Bu sevimli, basit yaşam, çiftçilik simülatörü, Switch’in taşınabilirliğinden yararlanmak için mükemmel bir oyundur. Evde çiftçilik, hareket halindeyken çiftçilik yapmak, çiftçilik yaptığınız her yerde çiftçilik yapmak gibi. Çiftçilik, madencilik, hayvan yetiştirme, balık tutma ve diğer süper rahat aktivitelerle akşamları vakit geçirmek için harika bir oyundur. Bize güvenin, yakında Stardew dünyasına dalmış olabilirsiniz.

6. Rayman Legends: Definitive Edition

6. Rayman Legends: Definitive Edition

Tür: Platformer
Fiyatı: 39,99 $ / 29,99 £

Görkemli Platformer son olarak Switch’e sıçradı ve Rayman ile arkadaşlarını en iyi şekilde portatif bir platform haline getirdi.

Rayman Legends‘ın son on yılda ortaya çıkacak en iyi platformlardan biri olduğunu inkâr edemeyiz. Favori sınırsız kahramanın macerası birkaç yeni özellik ile Switch’e taşındı, fakat dürüst olmak gerekirse, PS4 ve Xbox One sürümleriyle tam olarak aynı olsa bile almaya değer. Sadece Switch’de harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda hibriti mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu seviye yapısı sayesinde hareket halindeyken oynamak için harika bir oyun. Tabi büyük ekranda da harika görünüyor.

5. Splatoon 2

5. Splatoon 2

Tür: Üçüncü Şahıs Nişancı
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Wii U’taki orjinalinden daha fazla Splatfests ve daha fazla çok oyunculu mürekkep sıçratma çılgınlığını getiren devam oyunu.

Wii U’da olan Splatoon oyununu kaçırdıysanız, şaşırtıcı bir şekilde Splatoon 2 olarak adlandırılan devam oyunu, Switch’in en iyi oyunlarından biridir. İlk oyundaki gibi yine diğer arkadaşlarınızla ekip oluştursunuz ve haritanın çoğunu ekibinizin renginde boyamaya çalışırsınız. Alışmak ve oynamak çok kolay. Devam oyunu olduğu için tamamen taze hissetmiyor olsa da, geleneksel nişancıyı canlandırıyor. Ayrıca güçlü bir tek oyunculu Hero Mode ve Salmon Rush olarak bilinen ve en yüksek seviyelerde tehlikeli derecede bağımlılık ve şeytanca zorlanan yeni bir Horde-esque modu da var.

4. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

4. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Tür: Strateji
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Eğer Super Mario‘yu XCOM ile karıştırırsanız, temelde çekicilik tonu ile garip bir strateji melezi olan Mario + Rabbids’i kazanırsınız.

XCOM yorumundan vazgeçmeyin, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, strateji oyunlarının hayranı olmasanız bile inanılmaz derecede iyi çalışan bir strateji oyunudur. Oyunun şaşırtıcı derecede derin bir taktik oyunuyla başa çıkabilmeniz için sahnelerde tanıtılan parlak, gösterişli oyun mekaniği özelliklerine sahiptir. Ama bu oyun Super Mario evreninin gerçek bilgisi ile karışır ve onu bir Nintendo yapımı oyun için sizi yanıltarak düzenli bir ayrıntı ve grafik kalitesinde sarar. Bu gerçekten mükemmel.

3. Mario Kart 8 Deluxe

3. Mario Kart 8 Deluxe

Tür: Yarış
Fiyatı: 59.99 $ / 39.99 £

Mario Kart 8, paranın alabileceği en iyi versiyondur.

En yakın arkadaşlarınızı Mario Kart‘ta yenene kadar Nintendo deneyimi tamamlanmış sayılmaz. Her Nintendo konsolunda bir geçit töreni gibidir. Bu anında, birleştirilebilir, pick-up-and-play eğlencesi, Switch’in tam olarak oluşturduğu şeydir. Sekiz kişiye kadar yerel olarak, bir Nintendo yaşam tarzı reklamında olduğunuzu iddia edebiliriz. İki kişinin tek bir konsol kullanarak her yerde oynayabileceği bir yenilik adeta. Bu zaten inanılmaz bir oyunun nihai versiyonu ve belki de Switch’in ne kadar büyük olabileceğinin en açık ve mükemmel örneğidir.

2. Super Mario Odyssey

2. Super Mario Odyssey

Tür: Macera
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Mario’nun en büyük 3D macerası, şapka temalı maceralar için onu tüm dünyaya götürüyor.

Nintendo Switch için sadece iki oyun alıyorsanız, Zelda  ve Mario olmalı. Mario’nun yeni arkadaşı Cappy sayesinde Super Mario Odyssey, Mario’ya tonlarca yeni hamle hediye ederek seriyi güncel hale getirmeyi başarıyor. Ve Mantar Krallığı’nın dışına taşan Mario, nostaljisinin ve retro çekiciliğinin her bir parçasını hala korurken, taze ve yeni hissettiriyor. Bu son macerası, şimdiye kadarki en iyi marjı olan Mario’dur ve Switch’de kesinlikle güzel gözüküyor.

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Tür: Aksiyon RPG
Fiyatı: 59,99 $ / 49,99 £

Nintendo’nun kendi tarihini, onu büyüttüğü sıklıkta kucaklayan ihtişamlı fantazi serinin son oyunu.

Bu, belki de her şeyden çok, Nintendo Switch’in neler yapabileceğinin en büyük gösterisidir. Breath of the Wild, ilk Legend of Zelda oyununun Skyrim ve diğer modern açık dünya RPG’leri tarafından genişletilmiş kavramlarla birlikte fikirlerini alır ve onları en saf kısımlara ayırır ve cehennemden cilalar. Bu dünya harikasıdır. İlk kez yaşlanmayı hissettiren şey. Aslında, bildiğiniz her şeyi yeniden açıklayan dersler ve sürekli metin kutuları ile size kafanızı çarpmadan bu harika deneyimi yaşamanıza izin veriyor. TV’de oynamak bir zevktir, ancak Switch’i portundan kaldırabilmeniz ve istediğiniz yere ve büyüklükte bir oyuna sahip olmanız, Switch’in potansiyelinin mükemmel bir toplamıdır.