Epic Games Yeni Ücretsiz Oyununu Açıkladı

Epic Games Yeni Ücretsiz Oyununu Açıkladı

Her hafta kısa süreliğine ücretsiz yaptığı oyunlarla geniş bir hayran kitlesine ulaşan Epic Games, yeni yıla özel başlattığı 15 günlük ücretsiz oyun serisini geçtiğimiz günlerde tamamladı. Epic Games'in 2021 yılına girmeden başlattığı ücretsiz oyun furyasında birbirinden ilginç oyunları her gün ücretsiz sunarak oyunseverlerin birçoğunun ilgisini çekmeyi başardı.

Bugün toplamda değeri 419 TL olan iki farklı oyunu ücretsiz bir şekilde oyunseverlere sunan Epic Games önümüzdeki hafta ise Sunless Sea oyununu 25 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında ücretsiz sunacak. Fiyatının 29 TL olduğu oyuna dilerseniz daha yakından bakalım. 

Failbetter Games tarafından geliştirilen ve 6 Şubat 2015 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, iOS, Linux, Klasik Mac OS, Mac OS ve Xbox One platformları için yayımlanan Sunless Sea, Roguelike ögelerini içeren tek kişilik hayatta kalma, keşif ve rol yapma oyunudur. 

Oyuna başladığınız zaman ilk olarak Unterzee adında buharlı gemi kaptanı rolünü üstleneceksiniz. Sunless Sea'yi denizde geçen bir survival oyunu olarak tanımlarsak yanlış söylemiş olmayız. Mürettebatımız ile karanlık sulara yelken açıp Zee canavarları ile savaşacağız. Limandan limana giderek ticaretimizi güçlendirecek ve London‘ın en meşhur gezgini aynı zamanda şehrin en zenginlerinden biri olabileceğiz. Hikaye bazlı görevleri yerine getirdiğimiz taktirde oyun oldukça eğlenceli hale gelecek. 

Oldukça düşük donanıma sahip bilgisayarlarınızda rahatça oynayabileceğiniz bir oyun olarak karşımıza çıkan Sunless Sea boş zamanlarımızda vakit geçirebileceğimiz eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. İşte Sunless Sea oyununu oynayabilmek için sahip olmanız gereken minumum sistem gereksinimi:

Minumum

İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: 2Ghz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: 1280×768 minimum çözünürlük, DirectX 9.0c uyumlu grafik okuyucu
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 700 MB