Epic Games, 2022'de Her Hafta Ücretsiz Oyun Vermeye Devam Edecek

Epic Games, 2022'de Her Hafta Ücretsiz Oyun Vermeye Devam Edecek

Steam ve Epic Games Store arasındaki PC pazarındaki üstünlük mücadelesinin büyük bir kazananı var: tüketiciler. Steam, harika yeni özellikler yaratmak için kendini zorlamaya devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda Epic, insanları Oyun Mağazasını kullanmaya ikna etmek için oyunlar vermeye devam ediyor.

Peki bunu kim düşünürdü? Vallahi görünüşe göre işe yarıyor. Epic, son bir blog güncellemesinde son derece başarılı geçen 2021'i özetledi. Kayda değer rakamlar arasında 2020'ye göre 34 milyon kullanıcı artışı ile 194 milyon yeni toplam kullanıcı ve 31,1 milyona yükselen aktif günlük kullanıcı sayısı yer alıyor. En yüksek kullanıcılar 2021'de 13 milyonu aştı, bu da Epic'in kendisiyle Steam'in 29 milyon eşzamanlı kullanıcısı arasındaki farkı kapattığı anlamına geliyor.

 

Epic, mağaza listelerini neredeyse ikiye katlayarak 917 oyuna ulaştı (Steam'in 50.000'den fazla oyunundan çok daha az). Mağazaya yapılan harcamalar %20 artarak 840 milyon dolara yükseldi ve bunun çoğu üçüncü taraf oyun satışlarından geldi.

Ücretsiz oyun cephesinde Epic, 2021'de toplam 765 milyon kez 89 ücretsiz oyun verdi. Bu 89 oyunun değeri 2.120 ABD Doları, bu da oyunculara ücretsiz oyunlar vermek için harcanan milyonlarca dolardan fazlaya tekabül ediyor. Bu ücretsiz verilen oyunlardan 76'sı tüm zamanların eşzamanlı kullanıcı rekorlarını kırdı.

Epic'in devasa maliyetine rağmen Epic Games Store, 2022'nin tamamı için ücretsiz oyunlar vermeye devam edecek. Şu andan itibaren Aralık ayına kadar her hafta yeni bir ücretsiz oyun beklemeye devam edeceğiz. İnsanları başlatıcıyı indirmeye ikna etmek için Epic, ücretsiz oyun hediyeleri ve süreli özel oyunlar arasında yüz milyonlarca dolar harcadı. Epic, öngörülebilir gelecek için her ikisini de yapmaya devam etmeyi planlıyor ve 2027'ye kadar vazgeçmeyi bile düşünmüyor.

Şu anda aksiyon makinesi oyunu Daemon X Machina'yı 3 Şubat'a kadar ücretsiz olarak indirebilirsiniz, bir sonraki bedava ooyunlar Yooka-Laylee ve Impossible Lair olacak.