Epic Games, Fornite'a Aylık Abonelik Getirmeye Hazırlanıyor

Epic Games, Fornite'a Aylık Abonelik Getirmeye Hazırlanıyor

Son dönemlerde Apple ile yaşadıkları anlaşmazlıklardan dolayı sık sık gündeme gelen Epic Games, oldukça hareketli bir yıl geçiriyor.

Twitter kullanıcı Firemonker tarafından fark edildiği üzere Epic Games, Fornite oyuncularından Aylık Mürettebat Paketi olarka adlandırılan bu yeni şema için bazı pazarlama reklam öğeleri hakkında geri bildirimlerini istediği bir anket gönderiyor.

 

Fornite, 2017 yılındaki lansmanından bu yana 200 milyondan fazla kullanıcıyı çekmeyi başardı ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. Ertesi yıl, tüm zamanların en büyük ücretsiz olarak oynanabilen konsol oyunu oldu.

Oyuncuların oynaması ücrestiz oyuna eskisinden daha az para harcadıklarına dair endişeler vardı, ancak kullancıılar Fornite'ta dijital olarak 2019'daki herhangi bir oyundan çok daha fazla para harcadı.

Epic, bu yıl battle royale modunda, 12,3 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuyu çeken Travis Scott'tan canlı bir konser de dahil olmak üzere bir dizi etkinlik düzenledi. Firma ayrıca yönetmenin yakın zamanda vizyona giren filmi Tenet'in tanıtımına yardımcı olmak için Christopher Nolan'ın filmlerinden birini oyun içinde gösterdi.

Fortnite, çeşitli görsel iyileştirmeler, daha hızlı yükleme hızı ve daha iyi bölünmüş çok oyunculu ekran ile hem Xbox Series X / S hem de PlayStation 5 için geliştirilmiştir.